Yüz ve Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

0

İnsanlar farklı nedenlerden dolayı yüz yüze gelirler: Bazı insanlar bu korkunç siyah noktalardan kurtulmak isterken, diğerleri tekrar anti-rejimden yardım isterler. Ve sonra, sadece rahatlamak ve şımartılmak isteyenler var.

Bunlar yüz bakımı yapmak için iyi sebepler. Ama genellikle yüzün kendisi biraz gizemlidir. Buhar ne yapar? Neden kremleri koyarak ve çıkarmaya devam ediyorlar? Neden düzenli olarak yüz bakımı olsun?

Yüz bakımı aslında cildinize iyi bakmanın en iyi yollarından biri olan çok adımlı bir cilt tedavisidir. Bir cilt temizler, cildi temizler ve cildi besler, temiz, iyi huylu bir cilt geliştirir ve cildinizin daha genç görünmesine yardımcı olabilir. Ayrıca cildinize dikkat etmenin en iyi yolu hakkında da tavsiye alırsınız. Yüz bakımı, devam eden cilt bakım programının bir parçası olduğunda en iyi sonuç verir.

Cilt bakımında özel eğitime sahip, bilgili, titiz ve çalışmaları hakkında tutkulu, deneyimli, bilgili bir lisanslı estetisyen bulmak en iyisidir  . Yasal olarak, bir güzellik uzmanının yüz bakımı yapmasına izin verilir, ancak temel eğitim saçlarıdır, bu yüzden en iyi seçim olmayabilirler. Ayrıca, kişinin hem masaj hem de yüz bakımı için lisans verdiği çift lisanslı terapistlere yönelik bir eğilim vardır. Özellikle tatillerde uzmanlaşan birine gitmeyi tercih ederseniz, tatil köyü ortamında bu konuya dikkat edin.

Yüz bakımı, bir masajın ardından en popüler spa terapisidir .

Yüzün Temel Adımları

 • Danışma
  Yüz bakımı bir danışma ile başlamalıdır. Cilt sorunlarınız, diyetiniz, ne kadar su içtiğiniz, hangi ilaçları ve takviyeleri aldığınız ve halihazırda kullandığınız ürünler hakkında soruları içeren bir formu doldurabilirsiniz. Retin-A ve diğer ilaçlar cildinizi ve estetisyenlerin ne gibi tedavi önerilerini etkileyebilir. Daha yaygın olarak, estetisyen sadece cilt kaygılarınız hakkında ve Retin-A kullanıyorsanız.
 • Hazırlıklar
  Genellikle estetisyen vücudunuzun etrafında ve kollarınızın altından geçen ve daha sonra cırt cırt ile kapanan bir sargı sunar. O odadan ayrılır, böylece gizliliğe koyabilirsiniz. Bazı insanlar giysilerini giymeden önce tüm kıyafetlerini çıkarırlar, bazıları pantolonlarını bırakırlar, hatta bazıları sütyenlerini bırakıp kayışları kollarının altına koyarlar. Bazı spa’larda giysilerinizin bir kısmını veya tamamını çıkarmaya ve çarşaflar arasına girmeye davetlisiniz. Estetisyen, bulunduğunuz yerdeki protokolü size bildirir.
 • Temizleme
  Genellikle estetisyen, saçlarınızı bir havlu ya da kafa bandı ile sarmak ve ürünleri kapalı tutmak için başlar. İlk adım, pamuklu pedler, estetik mendil veya süngerler kullanılarak kapsamlı temizlik. Çoğu profesyonel yüz bakımı çift temizliği yapar.
 • Cilt analizi  ve temizliği
  Makyaj yapıp yapmadığınıza bağlı olarak, estetisyen cildinize önce parlak bir lamba altında bakabilir veya gözlerinizi kapatır ve cildinize parlak bir şekilde yakılan bir büyüteç lambasından bakar. Temel cilt tipinizi (kuru, yağlı, kombinasyonlu, hassas veya normal) ve cilt koşullarını (akne, siyah nokta, beyaz kafa, yaşlanma, güneş hasarı, dehidratasyon vb.) Belirlemektedir. Estetisyen daha sonra uygun ürünleri ve tedavileri seçer ve gördüğü ve önerdiği şey hakkında size danışır.
 • Buhar
  Çoğu cilt bakımı, ince bir buhar buharını yüzünüze yönlendiren bir makine kullanır. Bu rahatlatıcı ve çıkarılacak herhangi bir siyah nokta ve beyaz kafaları yumuşatmaya yardımcı olur. Çok hassas bir cildiniz varsa, estetisyen buhar kullanamaz.
 • Eksfoliasyon
  Cildi soymayan mekanik veya kimyasal maddeler kullanır. Mekanik eksfolyantlar, yüzey ölü deri hücrelerini yok eden cesur bir yapıya sahiptir. Bu tür soyulma genellikle buhar sırasında meydana gelir. Kimyasal peeling, cilt hücreleri arasındaki bağı gevşetmek için enzimler ve asitler kullanır. Buhar sırasında hafif bir enzim işlemi yapılabilir. Yoğunluğa göre değişendaha güçlü kimyasal kabuklar , tek başına tedavi veya yüzün bir parçası olabilir. Genelde bir “yükseltme” değildir ve bir dizi yapılır.
 • Ekstraksiyonlar
  Eğer isterseniz ve ihtiyacınız varsa, siyah noktaların veya beyaz noktaların çıkarılmasıdır. Kişilerin ekstraksiyonlar için farklı ağrı toleransı vardır. Özellikle ince veya sarılı ciltlerde rahatsız olabilirler. Ekstraksiyonlar yanlış yapılırsa kırık kılcal damarlara ve renk bozulmasına neden olabilir.
 • Hem sizi rahatlatmak hem de cildinizi ve yüz kaslarınızı harekete geçirmek için effleurage gibi klasik vuruşları kullanarak yüz masajı .
 • Yüz maskesi
  Cildinize (kuru, yağlı, kombinasyonlu, hassas, olgun) ve durumunuza bir maske hedeflenir. Yüz bakımı sırasında estetisyen odada kalmalı ve size bir saç derisi masajı veya başka bir servis vermelidir. Odadan çıkıp “rahatla” yı bırakacaklarsa, geri dönme.
 • Son uygulama
  Gündüz verildiğinde toner, serum, nemlendirici ve güneş koruyucu uygulaması.
 • Evde cilt bakımı ile ilgili tavsiyeler
  Estetisyen, cildinize daha iyi bakabileceğinizi ve ürün önerilerinizi nasıl düşündüğünü size söyleyecektir. Bazıları bu adımda rahatsızlık hisseder çünkü ürün önerilerini içerir, ama estetisyenlerin işinin bir parçasıdır.

Yüzler, gündüz spa’larında fiyatlandırma açısından farklılık gösterir  , ancak hedef spa,  tatil yeri ve otel spalarında daha da yükselebilir  . Özel maskeler ve serumlar da fiyatı daha da artırır.

Yüz en iyi ne kadar sıkılaştırılmalıdır

Bu kişiden kişiye değişir. İdeal olarak, ayda bir yüz bakımı yapın, çünkü cildin yenilenmesi ne kadar sürer. Sezon değiştikçe yılda en az dört kez bir yüze sahip olmaya çalışın. Özellikle başlangıçta bir sivilce vakası açmaya çalışıyorsanız daha sık gerekebilir. Aksi halde ayda bir defa bol olur. Ancak, özellikle hassas bir cildiniz varsa, aşırıya kaçabilirsiniz.

Klasik Avrupa Yüzündeki Çeşitlemeler

Bir spa menüsünde sunulan tüm farklı yüzlere bakabilir ve hangisini seçeceğiniz konusunda kafanız karıştırabilirsiniz. Yaşlanma karşıtı bir yüz , oksijenli bir yüz, kolajen yüz bakımı veya derin temizlik yapan bir yüz bakımı ister misiniz? Çok fazla endişelenme. Klasik Avrupa yüzünde varyasyonlar var. İsimler genellikle farklı cilt bakım hatları tarafından belirlenir. Cildiniz için yanlış yüz seçerseniz, tedavi odasında iyi bir estetisyen size tavsiyede bulunur ve tedaviyi cildiniz için uygun bir şeye değiştirir.

Klasik Avrupalı ​​yüzdeki varyasyonlar arasında mini yüz bakımı (genellikle ekstraksiyonu atlayan 30 dakikalık bir tedavi) bulunur. Olgun ciltler için formüle edilmiş bir çizgi kullanın, C vitamini gibi içeriklerle ve yaşlanma karşıtı bir yüzünüz var. Saf oksijenli bir sis, tedavinin bir parçası olduğunda ya da ürünler dermise oksijen vermek üzere formüle edildiğinde oksijenli bir yüzdür. Özel kollajen tabakaları cilt üzerine yerleştirildiğinde kolajen bir yüz (aynı zamanda yaşlanma karşıtı). Bir sivilce yüzdesi, ekstraksiyonlara özellikle dikkat edecektir. Bir fotoğraf yüz bakımı kollajeni artırmak veya akne tedavisi gibi özel sonuçlar elde etmek için ayrı bir ışık tedavisidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here