Yeni Volkswagen Polo İnceleme

0

Ucuz ve neşeli. Her türlü makul fiyatlı, ufak tefek şeyleri tartışırken terkedilmiş bir klişe. Arabalar, özellikle bu hafif araba segmentinde farklı değil, oyuncuların çoğunluğu 25 bin dolarlık işareti altında ve psikolojik 20.000 dolarlık bariyerin altında sağlıklı bir saçmalıkla geliyor.

Ve bu testte var araç dahildir, Volkswagen Polo 70TSI Trendline , sadece $ 17.990 için manuel süslerini sizin olabilir hangi. Bu, bu ülkede sadece giriş seviyesi Polo değil, aynı zamanda Volkswagen sahipliğine en ucuz girişi de yapar .

Biz de uzakta $ altı 20K fiyatlandırma ile taşınan olsun önce Ancak, test Elimizdeki araç maliyetleri $ 20.990 artı on-road onun etiket fiyatı kaldırma, 2500 $ opsiyonel DSG şanzıman ile donatılmış yanı 500 $ olarak metalik boya değerinde olduğunu. Bu yılın başlarında 70TSI el kitabını inceledik. Bu nedenle, Polo’nuzu üç pedal özelliği tercih ediyorsanız, burada ne düşündüğümüze göz atabilirsiniz.

Ancak, bizim odak noktamız, 20 bin dolarlık bariyeri kırmasına rağmen, Polo’nun ucuz ve neşeli bir etikete ulaşıp ulaşamayacağını görmek için çift kavramalı otomatik yineleme işlemidir.

Volkswagen, altıncı nesil Polo’yu (uygun ve resmî olarak Mk6), 2017’nin sonlarına doğru dünyaya sundu. Avustralya, ilk Mk6’lar 2018’e kadar çıkmayacak kadar uzun bir süre beklemek zorunda kaldı.

85TSI Comfortline’a (manuel olarak 19.490 dolar) çıkmadan önce, testte 70TSI Trendline ile başlayan sadece dört çeşit, çok basit bir menzil. Ardından, manuel varyant için 22.490 $ ‘dan başlayan kentsel odaklı Polo Beat’lar var. Bu seri, 147KW 2.0 litrelik turbo dörtlü 30,990 $’ lık ve yalnızca altı vitesli DSG şanzımanla birlikte GTI’yla birlikte geliyor.

Bu ucuz ve neşeli yaklaşım, Volkswagen’in Polo’ya çarptığı anlamına gelmez . Hatta bu noktada, poligonun giriş noktası da iyi donanımlıdır. Tabii ki, eski jant kapakları ile çelik jantlar üzerinde sürmek, ancak 185 / 65R15 kauçuk giyen tamam görünüyorlar.

İçinde, Polo Trendline dahili bir sat-nav olmasa da Apple CarPlay ve Android Auto ile 8.0 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip. Arka görüş kamerası yeterince iyi iken Bluetooth telefon ve ses bağlantısı da standarttır. Şehir hızındaki AEB ve karkasının içinde sıkışan altı hava yastığını tamamlayan lastik basıncı izleme var. Cruise control, adaptif olmayan çeşitliliğe sahipken, kabin içinde konforlu bir sıcaklık sağlamak için eski moda manuel klima ile yapmanız gerekecektir.

Kabin kendisi oldukça basit, ancak hatları temiz ve makul derecede işlevsel. Orta kol dayama yeri yok (bir sonraki varyanta ihtiyacınız var, Comfortline, o yaratık konforunu elde etmek için), ama yine de iyi bir deneyim sunuyor. Koltuklar, kumaşta kesilmiştir, ancak bu, kabinin genel ortamından uzaklaşmaz. Ve iyi destek ve destek ile yeterince rahatlar.

Düz dipli direksiyon simidi, deri ile kaplanmış, şehir kapısına sportif bir hava katıyor, ancak bu 70kW değerinde değil. Yine de, bazen taklit etmek güzel. Tekerlek üzerindeki düğmeler ses, telefon ve cruise control gibi araç işlevlerinin bir kısmını kontrol ederken, speedo ve tako arasında bulunan küçük ama pratik çok işlevli ekranı kaydırıyor. Her şey yeterince kolay ve sezgisel.

Çok büyük olmalarına rağmen, depolama seçeneklerinin kırılması var. Orta konsolun içine bir çift bardak tutucu yerleştirilirken, küçük, akıllı telefonlu bir küçük bebek, vites kolunun önüne oturur. Kapı panellerinde sıkışmış şişe tutacakları bulunurken, torpido gözü küçük ancak yeterli ve CD çaları saklıyor – Spotify’a henüz gitmemiş retro şarkılar için harika… Evet doğru.

Arka sıra, yeterince büyük bir kafa, bacak ve diz odası ile bu büyüklükte bir araba için geniş. Yine de üçü bir streç. Dış mekân koltuklarında iki ISOFIX noktası bulunurken, üç çekirdeğin tümü üst bağlantı noktasına sahiptir. Bu arka sıra, oldukça iyi bir 1125 litre ile gelen bagaj alanını serbest bırakmak için 60:40 bölünmüş moda katlar. Bu oyunda arka sıra ile hala makul bir 351L küçülür.

Bunların hiçbiri gerçekten sürpriz değil. Yeni Polo, Mk5’ten 78 mm daha uzun bir dingil açıklığına ve 4053mm’lik toplam uzunluğa sahip. Bu VW Golf büyüklüğü sadece birkaç nesilden itibaren .

Golf karşılaştırmaları orada bitmiyor. Polo ve onun daha büyük kardeşleri arasında her zaman ailevi bir ilişki olmuştur, ancak bu Mk6 Polo VW DNA’nın başka bir seviyeye aktarımını gerçekleştirir. Hemen her açıdan, Polo Golf skalasının daha küçük bir versiyonuna benziyor. Tabii ki, önemli farklılıklar var – boyutuna rağmen – ama yeni Polo bir Volkswagen ve tartışmasız daha küçük boyutlu bir Golf olduğunu. Yakışıklı, evet, oranlarını vurguluyor keskin kenarları ve kırışıklıkları ile, ancak bu segmentten beklenebilir biraz funk faktörü yok.

Ama hepsi pencere pansumanı. Polo’nun gerçek testi, nasıl hareket ettiği ve bunun amacının kentsel odaklı bir kapak olarak nasıl sunulduğudur. Ve haberler iyi. Bununla birlikte, en az güçlü melodiler, Polo tatmin edici bir sürüş deneyimi sunmak için hayranlıkla çalışır.

Cep roketi yok. Kaputun altında bulunan 1.0 litrelik (999cc, tam olarak) in-line turbo üç silindirin çıkardığı 70kW ve 175Nm, nefes kesilmezse yeterlidir.

Kasabada, Polo aplomb ile çalışır. Çoğu durumda gezinmek için yeterince peppy, Polo zahmetsizce boyunca darting. Yedi vitesli DSG’den gelen tereddüt biraz, ama diğer VW ürünlerde de bulunduğumuz gibi, ara sıra bir sorun. Vites değiştiriciyi Spor moduna sokmak, tereddüt etmenizi engelliyor, ancak cüzdanınızda bir maliyete yol açıyor: Sıcak bir yaz gününde, susuz bir köpek gibi yakıt tüketen uzun süreler.

Bak, bu Polo’nun tekrarı sıcak bir kapak değil. Tepid kapağı mı? Olabilir. Volkswagen, 10 ila 100 km / s’lik bir süre olduğunu iddia ediyor ve bu, bilmeniz gereken her şeyi size anlatmalı. Bu spekülatörde Polo’nun alıcıları bile uzaktan ilgilenmeyecek. Ne yapar ve iyi yaparsa, şehir sokaklarında ve yolların içinde ve dışında fermuarlı, park etmek için bir cinayet, ve yakıt konusunda oldukça cimri. Karayolu üzerinde, üç pot, ya 100km / s’de güzel bir şekilde tıngırdatmaktan çok stresli değil.

Yolculuk tipik olarak Volkswagen ücreti, ne sert ne de yumuşak, ama hemen hemen haklı. En az lastik roar var – tombul lastikler sayesinde – ve Polo aplomb ile yolda çarpma ve topaklar ile ilgilenir. Daha büyük isabetler de onu rahatsız etmiyor, küçük kapaklar düz bir şekilde iş yerine geri dönüyor.

Direksiyon bu segmentte olduğu gibi hafif kalıyor ve Polo’nun özellikle şehir etrafında kolay bir manevra kabiliyeti sağlıyor. Frenler? Önde diskler var ve arkada davul var – biraz arkaik ve biraz ucuz. Ancak, tipik kullanım senaryosunda, fark etmeyeceksin.

Bu ucuz ve neşeli tavır, yakıt tüketimine kadar uzanır. Polo, DSG iterasyonunda, neredeyse tamamen şehir içi hafızamızda yaklaşık 6.8L / 100km civarında kıvrılır. Ve bu sürenin bir kısmının Spor modunda harcanması göz önüne alındığında, Volkswagen’in 5.9L / 100km’lik hak talebinin yanında oturan tamamen makul bir numaradır.

Polo 70TSI, her 15.000km veya 12 ayda bir servis merkezine bir ziyarete ihtiyaç duyar (hangisi önce gelirse) ve ilk 75.000km veya beş yıllık sahiplik için 307 $, 549 $, 357 $, 834 $ ve 357 $ ‘lık bir geri getirecektir. Bu muhtemelen bir şehir arabası için pahalı tarafta bir dokunuş. Ve Volkswagen’in standart üç yıllık / sınırsız kilometre garantisi, günümüzün yeni otomobil iklimlendirmesinde de altında kalmaya devam ediyor.

Yine de, genel bir paket olarak, Polo 70TSI iyi sunar. Şehrin etrafında, şehirli olmanın ve işin ezgilerinin hafif işini yapmanın, manik olmadan eğlenceli olması için yeterince hevesli. İyi sunulan minimalist iç mekanıyla Polo, vakit geçirmek için güzel bir yerdir.

‘Özel’ hissediyor mu? Muhtemelen değil. Tam yüklü bir Tiguan anlamında değil . Ama ya ucuz değil ve mükemmel şehir içi tavırları ile kombine edildiğinde, Polo uygun fiyatlı bir hatch arayan alıcılar için çekici bir durum yapar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here