Yaşlanmayı Geciktiren Yüz Bakımı

0

Yaşlanmayı geciktirici bir yüz bakımı, temel bir yüzün tüm basamaklarına sahip olacaktır, ancak yaşlanmayı veya genellikle olgunlaşan deriyi hedef alan maddelerle birlikte genellikle 40 yaş ve üstüdür. Ancak, yirmili yaşların sonunda veya otuzlu yaşların başındayken bile yaşlanmayı geciktirici yüzlere sahip olabilirsiniz çünkü cilt zaten olgunluk belirtileri gösteriyor.

Neden yaşlanma karşıtı bir yüze ihtiyacımız var? Yaşlandıkça, cildimiz incelir ve kurutulur. Kollajeni kaybeder, bu da ona kalın, dolgun bir görünüm ve elastin verir; Sağlıklı genç hücrelerin en üst katmana geçişi için gereken süre yavaşlar, bu da cildin daha hızlı görünmesini sağlar. Ve yüzlerimiz elementlere daha çok maruz kalıyor ve yaptığımız tüm yüz ifadelerinden çizgiler ve kırışıklıklar alıyor.

Bir anti-yaşlanma yüz kimyasal bir soyma, kolajen maskeleri, ve C vitamini gibi antioksidan veya) hücrelere su çeker hiyalüronik asit gibi maddeler var özel serumlar içerebilir temizler ve net, iyi hidratlanmış bir cildi teşvik etmek besler. Ekstraksiyonlar nedeniyle bazen “derin temizlik” veya “derin gözenek temizleme” olarak adlandırılır. Fotoğraflı yüz  ve mikrodermabrazyon da dahil olmak üzere, diğer güçlü anti-aging tedavileri vardır .

Yaşlanma Karşıtı Yüzün Temel Adımları
  • Temizleme. Yaşlanma karşıtı bir yüz bakımı, pamuklu ped veya süngerler ve olgun ciltler için seçilmiş bir ürün, muhtemelen kremsi bir temizleyici ile başlar.
  • Cilt Analizi. Estetisyen gözlerini kapsar ve bu tür kuru cilt, kırık kılcal, yaşlılık lekeleri, ince çizgilerin ve kırışıklıkların gibi çeşitli deri hastalıklarını ortaya çıkaran aydınlık büyüteç lamba aracılığıyla cildinize bakar. Daha eski deri kesilmeleri daha az olasıyken, bazen büyük siyah noktalar vardır.
  • Mekanik veya kimyasal bir eksfoliant kullanarak eksfoliye etme . Mekanik soyulma, cesur bir dokuya sahiptir ve genellikle yüzünüze bir buhar buharı uygulanırken meydana gelir. Bir kimyasal soyma yüz arasında tek başına bir tedavi ya da bir parçası olabilir. Genellikle bir yükseltme ve bir dizi yapılır.
  • İsterseniz ve buna ihtiyacınız varsa, siyah noktaların veya beyaz noktaların çıkarımı . (Hassas ciltte yapılırsa veya yanlış yapılırsa kırık kılcal damarlar ve renk solmasına neden olabilir.) Olgun deri bazen büyük, göze batmayan siyah noktalara sahiptir.
  • Hem sizi rahatlatmak hem de cildinizi ve yüz kaslarınızı harekete geçirmek için effleurage gibi klasik vuruşları kullanarak yüz masajı .
  • Cildi olgunlaştırmak için bir yüz maskesi . Gerçek maske, kaplıcaların taşıdığı çizgiye ve ne tür bir yüze ihtiyacınız olduğuna bağlı olacaktır.
  • Tonerler, serumlar ve koruyucu kremlerin uygulanması.
  • Evde cilt bakımı için öneriler.

Yaşlanma karşıtı bir yüz, temel yüzlere göre daha pahalı olabilir çünkü bu maddeler daha pahalıdır. Nereden aldığınıza, ne kadar sürdüğüne ve hattın ne kadar pahalı olduğuna bağlı olarak 85 $ ‘dan çok daha yüksek bir değere kadar değişebilir. Fiyatlar  küçük bir şehirde günlük bir spada daha düşük olacaktır  . Fiyatlar hedef spalar , tatil köyü ve otel spaları ve tıbbi spalar için daha yüksek olacaktır  .

Yaşlanma karşıtı yüzlere ne sıklıkla başvurmalısınız? İdeal olarak, cildinizin hücresel döngüsünü canlandırmak ve peeling ile yardımcı olmak için ayda bir yüz bakımı yapın. Bütçeniz buna izin vermiyorsa, mevsim değiştikçe yılda en az dört kez bir yüz bakımı yapın.

Yaşlanma Karşıtı Yüzler Ne Kadar Etkili?

Yaşlanma karşıtı yüzler çok etkili olabilir, ancak estetisyenlerin beceri ve deneyimlerine, ürünlerin kalitesine ve iyi bir evde cilt bakım rejimi ile devam edip etmediğinize bağlıdır. Anti-aging cilt bakımı ve cilt bakım ürünleri, kolajenleri güçlendiren LED ışık gibi tedavilerle daha etkili olabilir.

Aşırı yapmamaya dikkat edin ve tavsiyeleriniz ve güvendiğiniz birisini bulun. Bazı yaşlanma karşıtı ürünler hassas ciltler için çok fazladır. Ve bir tatil beldesinde ciddi bir yaşlanma karşıtı yüz almak istemiyorsunuz ve sonra güneşin altında oturmak istemiyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here