Yaşlanmaya Karşı 7 Sır

0

Eğer daha genç görünmek ve cildinizi soymak için bir yol arıyorsanız, bu yazma sizin için okunmalıdır. Yediğimiz yemeklerden uyuduğumuz saatlere ve yüzümüzü yıkamıza kadar, tüm bu küçük kararlar bizi uzun vadede kronolojik yaşımızdan daha yaşlı gösteriyor olabilir. Bu ince çizgilerin solması ve önlenmesi söz konusu olduğunda, genç kalmak yönünde daha akıllı adımlar atan kırışıklıklar ve karanlık noktalar çok önemlidir. Bu nedenle, sizin için sizin için dermatolog tarafından onaylanmış en etkili ipuçları ve yaşlanma karşıtı sırları getirmeye karar verdik: 

1. İçeriden dışarı çıkın:  Günlük yaşamınızda sağlıklı seçimler yapmak kesinlikle dışarıda nasıl göründüğünüzü yansıtacaktır. Gün boyunca yeterli miktarda su içmek cildinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır. Sağlıklı bir diyetin ardından kendinizi fermente gıdalar ile doldurarak, omega-3 yağ asitleri ve proteinlerin yanı sıra şeker ve tuzun geri kesilmesi de büyük fark yaratacaktır.  

2. Stresinizi yönetin:  Stresli durumlar sadece ruh sağlığınızı etkilemekle kalmaz, aynı zamanda bazı hormonları serbest bırakmanın da etkisiyle yaşlanma etkilerine neden olur. Bu durumlardan tamamen kaçınılamayabilirsiniz, ancak meditasyon yaparak, egzersiz yaparak ve hayatınızda bazı bilinçli değişiklikler yaparak etkilerinizi azaltabilirsiniz. 

3. Dermatoloğunuzu ziyaret edin: Dermatologlarınızla düzenli randevu seansları, cilt problemlerinizi kontrol etmenize yardımcı olacak ve aynı zamanda en yeni anti-aging cilt bakımı gelişmeleri hakkında sizi güncel tutacaktır. Doktorunuz ayrıca ev tedavilerinden elde edemeyeceğiniz daha dramatik sonuçlar için tedaviler konusunda sizi eğitebilir. Bugün, çeşitli cerrahi olmayan yaşlanma karşıtı uygulamalar mevcuttur.

  • İplik Asansörü:  Klasik bir facelift ile olduğu gibi cerrahi insizyon yapmak zorunda kalmadan yüzün farklı kısımlarını özel iplikler kullanarak kaldırmayı içerir.    
  • Kırışıklık karşıtı enjeksiyonlar: Bunlar, seçici kas hareketinin kabiliyetini azaltan enjeksiyonlardır; bu da, kırışıklıkların azaltılması için zaman içinde gözlerin, alınların ve ağız çevresindeki ifade çizgilerinin görünümünü kolaylaştırır.    
  • Dermal Filler:  Doldurucu, kilo kaybından ya da yaşa bağlı yüz yağ kaybından dolayı ince hale gelen yanaklara, elmacık kemikleri ve çene gençlik hacmini geri kazandıran Hyaluronik Asit içeren enjekte edilebilir bir tedavidir. Aynı zamanda, dudak büyütme ve yüzün tam profil düzeltmesi için de yaygın olarak kullanılır.    
  • Derma silindiri / mikro iğneleme:  Bu uygulamada, silindirin yüzeyinde bulunan yüzlerce mikroiğn, cildin yüzeyini uyarmak için kullanılır. Bu, büyüme faktörlerinin salınmasını ve kollajeni uyaran, deri üzerinde birçok küçük yaralanmanın oluşmasına neden olur.    
  • PRP Terapi: Kendi vücudunuzun doğal olarak iyileşme ve yaşlanma sürecini yavaşlatma potansiyeline sahip olması prensibine dayanarak hastanın kanını kullanan devrim niteliğinde bir onarım sistemi. Bu tedavi, cildin gençleştirilmesinin yanı sıra saç büyümesinde gerçekten etkilidir.      
  • Tixel: Termomekanik ablasyon teknolojisine dayanan, yeni bir lazer olmayan fraksiyonel cilt yenileme sistemi. Isı enerjisini kullanarak, Tixel’in ucu cilde dokunduğunda mikro yaralanmaya neden olur. Bütün bu prosedürler cerrahi olmayan ve güvenlidir. Bu yüzden, bıçak altına girmekten korkanlar, bu mucizevi tedavilerden yararlanmak için Dr. Nivedita Dadu’nun Batı Delhi’deki Dermatoloji Kliniği’nde bizi ziyaret edebilirler. 

4. Vitamin tüketiminizi artırın:  Vitamin C ve E, yaşamınızda ihtiyaç duyduğunuz anti-aging antioksidanlardır. C vitamini, yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünlerinde bulunan ve iyi bir sebepten ötürü en önemli bileşenlerden biridir. C vitamini, cildinizin esnekliğinden sorumlu protein olan kolajenin önemli bir parçasıdır. E Vitamini fındık ve badem, fındık ve kabak çekirdeği gibi çiğ tohumlarda bulunur, böylece bunları diyetinize ekleyebilirsiniz.

5. Lazerleri sevmeyi öğrenin: Dürüst olalım, anti-aging tedavileri söz konusu olduğunda, bunların en etkili olanı, cilt sıkılaştırma lazeridir. Vücudun doğal cilt yenilenme süreci, derinin ısınmasını uyarır, bu da cildin mevcut kolajenini sıkılaştırırken yeni kolajen oluşturmaya yardımcı olur. Zamanla, sarkık, özensiz bir cilt daha sıkı bir cilt tarafından değiştirilir ve ona daha genç bir görünüm kazandırır. Anti-aging için kullanılan lazer tekniklerinin bazıları son derece etkilidir:

  • Yaşlanma Karşıtı Lazerler: Cilt Sıkılaştırma Lazeri, cildin yanı sıra kasların (SMAS) etrafındaki aponörotik kılıfı da canlandırır. Bu nedenle daha sürdürülebilir olan daha derin ve daha iyi sonuçlar bekleniyor.
  • IPL Terapi / Fotofaksiyon: Bilimsel olarak kanıtlanmış kollajen takviyesi ve fasiyal canlanma özellikleri olan IPL (yoğun nabız atışı) lazerin özelliklerini kullanan tıbbi bir yüz.

6. Sigarayı atlayın: Bu alışkanlık, kabarık gözler, kırışıklıklar, lekeli dişler ve erken cilt yaşlanmaları şeklindeki görünüm üzerinde büyük bir etki bırakır. Duman ve nikotin, oksijen ve beslenmenin değerli hücrelerini canlandırır ve bu da sizi yaşlı ve hasta görünmenizi sağlar.

7. Uyuyun:  Uyurken vücudumuzun onarılması, detoks ve hormonlar dengelenir. Cilt hücrelerimiz, göz çevresindeki şişlik ve şişkinliği azaltmaya yardımcı olan rejenere edilir. Uygun uyku sadece gözünüzün etrafındaki dolaşımı iyileştirmeyecek, aynı zamanda stres bırakmaya da yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here