Vestel Televizyon Ip Tv Kurulumu

0

Öncelikle internet üzerinde bu konu başlığında pek çok karmaşık içerik ve video bulunuyor. Bu sebeple ben de bu yazıyı kaleme alarak bir sorunumu nasıl çözdüğümü yada çözerken sabahladığımı size anlatmaya karar verdim.

Bu ürün seg, nexon gibi bütün Vestel üretimi olan televizyonlar için de geçerli olmaktadır. Bu sebeple yorum bölümüne yazmamanız için önceden bu konunun altını çizeyim istedim. Hazırsanız konuyu çok uzatmadan başlayabiliriz.

Vestel – Seg Ip Tv Kurulumu

Öncelikle ihtiyacınız olanları yazarak başlayayım. Televizyonunuzun smart tv olması ve internete bağlanıyor olması gerekmektedir. Bazı televizyonlarda wifi adaptör otomatik bulunurken bazı cihazları ethernet kablosu ile siz internete bağlayabiliyorsunuz. Bu işlem için bir de internet bağlantısının da ötesinde sağlam bir televizyon kumandasına ihtiyaç duyarsınız.

İlk Adım: İnternete Giriş Yapmak

Kumandanız üzerinde bulunan (çoğunlukla pembe ve kırmızı tonlarında olur) smart girişine basın. Karşınıza gelen ekrandan bir takım hazır yüklenmiş uygulamalar hakkında bilgilendirmeler olacaktır. Bunlar arasında aşağıda bulunan uygulamayı bulun ve giriş yapın…

İkinci Adım Vewd İçinden Uygulamaya Erişim

Aşağıda ki görselde yer alan uygulamayı bulun ve ona giriş yapın.

Uygulama içerisinde sağ üst köşede bir çark işareti bulunmaktadır. Oraya giriş yapıyoruz.

Sonrasında ise aşağıda ki görselde de olduğu gibi get code yazan yere tıklayın ve bilgisayarınızın başına geçin

Şimdi sırada bilgisayar başından yapacağınız işlemler var. Bilgisayarınızın başına geçin ve (akıllı telefonunuzdan da bu işlemi yapabileceğinizi düşünüyorum) Burada bulunan internet adresine gidin.

Televizyonunuz size bir kod vermişti ya 4 haneli (get code yazan yere tıklayınca karşımıza çıkan koddan bahsediyorum.) Bu konuda internet sitesine girdiğimiz yere yazacağız. Nereye mi işte aşağıda bulunan yere:

Daha sonrasında karşınıza çıkan ekrandan: kırmızı renkli clear yazan yere tıklayın.

Liste temizlendikten sonra internetten bulduğunuz .m3u uzantılı bir ip tv listesini open yazan yerden ekleyin. Liste tamamlandıktan sonra save dedikten sonra televizyonunuza dönün ve yenile tuşuna basın. Kanal listeniz güncellenecek ve ip tv kullanıma hazır hale gelecektir. Liste ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını bize yazabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here