Systane Suni Gözyaşı Damlası

8

[dropcap]S[/dropcap]ystane suni gözyaşı damlası, Alcon firması tarafından üretine, gözyaşı kaynaklı problemlerin tedavisi için kullanılan bir suni gözyaşı damlasıdır. Aynı firmanın bir diğer ürünü olan Tears Naturale Free damlasını da sitemizde sizler için yorumlamıştık.

Systane suni gözyaşı damlasının üç çeşidi bulunmaktadır:

SYSTANE ULTRA  Göz Damlası:

SYSTANE ULTRA Lubrikant Göz Damlası kuru göz nedeniyle gözlerdeki yanma ve tahrişi geçici olarak hafifleten bir kuru göz damlasıdır. Günlük, uzun kullanıma yönelik ve tek kullanımlık silikon hidrojel ve yumuşak (hidrofilik) kontakt lensleri kayganlastirmak ve tekrar nemlendirmek için de kullanılabilir. Göz Damlası, kontakt lenslerinizi nemlendirir, kontakt lens kulanlmindan kaynaklanan rahatsızlığı azaltır ve tahriş ve/veya rahatsızlığa neden olabilen partikülleri uzaklaştırmaya yardım eder.

Göz Damlası kuru gözde gün içinde gerektikçe kullanılabilir. Damlayı göze damlatınız ve gözünüzü kırpınız. Kontakt lens kullanırken hafif bir tahriş, rahatsızlık veya bulanıklık meydana gelirse göze 1 veya 2 damla damlatınız ve gözlerinizi 2-3 kez kırpınız. Kontakt lens kullanımından önce ve sonra da kullanılabilir. Kullanmadan önce iyice çalkalayınız.

SYSTANE BALANCE göz damlası:

Lubrikant Göz Damlası kuru gözün semptomatik tedavisine yönelik lipid bazlı bir kayganlaştırıcı üründür. SYSTANE BALANCE Lubrikant Göz Damlası göz yüzeyini kayganlaştırır, gözyaşı filminin lipid tabakasını artırır ve stabilize eder, gözyaşının aşırı buharlaşmasını azaltır. SYSTANE- BALANCE Lubrikant Göz Damlası yanma ve tahriş gibi kuru göz semptomlarına karşı uzun süreli rahatlama sağlar. Lubrikant Göz Damlası kuru göz nedeniyle gözlerdeki yanma ve tahrişi geçici olarak hafifleten bir kuru göz damlacısıdır.

SYSTANE GEL Drops  Damlası:

Gözyaşının eksikliğine veya gözyaşının yapıca bozukluğuna bağlı ortaya çıkan göz yüzeyinin nemlenmesinin bozulduğu veya göz küresinin normal yerleşiminin değişerek (eksoftalmi, lagoftalmi) dış etkilere daha fazla maruz kaldığı durumlarda suni gözyaşı olarak kullanılan göz damlasıdır. Kuru göz rahatsızlıklarını tedavi etmek ve bu durumla ilgili yanma ve tahriş şikayetlerinin rahatlatılması amacı ile kullanılır.

Systane gözyaşı damlası muadili nedir?

Bu ilaca en iyi alternatif aynı firmanın bir diğer ürünü olan Tears Naturale Free damlasıdır.

Systane gözyaşı damlası fiyatı  nedir?

İlacın fiyatı 35 TL civarındadır.

Systane gözyaşı damlası hakkında gerçek kullanıcı yorumlar:

Özellikle kuru gözleriniz varsa tercih edilebilen ilaçlardan biridir. Doktor tavsiyesiyle alınmalıdır. Gözlerde ilk kullanımda bulanıklaşmaya neden oluyor. 20 sn felan yapış yapış gözleriniz oluyor. Lens temizliği için tercih edilebilir.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]Hediye sepetimizi kazanmak ister misiniz? Hediye sepetlerimizi her ay sizlere armağan ediyoruz! Yapmanız gereken, sadece bu ürün ile ilgili yorumunuzu yapmak ve puan vermek. Bu kadar! Bu sayede hediye kazanabilirsiniz![/box]

Systane gözyaşı damlası ile ilgili aklınıza gelen soruları ya da bu ürünü kullandıysanız kullanıcı yorumunuzu aşağıdaki bölümden paylaşabilirsiniz. Mutlaka dönüş yaparım.

Sağlıcakla kalın.

8 YORUMLAR

  1. Göz kuruluğu çok rahatsız edici bir problem ya sürekli göz ağırısı çektiriyor insana, systane yi kullanmaya başladım şuanlık göz kuruluğu problemim yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here