Şişkinliği Azaltacak Yiyecekler

0

Günümüzde şişkinlik, merhamet, abdominal rahatsızlık sadece bir kez ile sınırlı değildir. Gündelik yaşamda ortak bir sorun haline gelmiştir. Bu rahatsızlığı etkili bir şekilde ele almak için hangi yiyeceklerin seçileceğini ve neden şişmeyi azalttığını anlayalım.

Hindistan cevizi suyu Hindistan cevizi suyu, kalsiyum, klorür ve potasyum gibi elektrolitlerle doludur ve detoksifiye edici bir etkiye sahiptir. Sodyumunuzu vücudunuzdan temizlemenin harika bir yoludur, bu da sizi şişkinlikten uzak tutar. Tıbbi bir durum yoksa günlük olarak en az 1 bardak hindistancevizi suyu tüketin.

Muz Muzları ayrıca vücutta elektrolit dengesini koruyan potasyum içerir ve sonuçta mide rahatsızlıklarının azaltılmasına yardımcı olur. Her şeyden önce, en iyi enerji dolu meyvelerden biridir.

Sarımsak Sarımsak, mide sistemini uyaran ve şişmeyi rahatlatmaya yardımcı olan özelliklere sahiptir.

Ilık sarımsak çorbasını yiyin, çünkü sıcak su sarımsakları sisteminizde daha hızlı sevk etmeye yardımcı olur.

Birkaç diş sarımsak rendeleyin ve soba üzerinde zeytinyağında soteleyin.

Daha fazla gaz ve şişkinliğe neden olabileceğinden diğer gıda maddeleriyle sarımsak tüketmekten kaçının.

Rezene tohumları Rezene tohumları, yüzyıllardır sindirimi teşvik etmek ve şişmeyi azaltmak için kullanılmıştır. Rezene tohumlarında anahtar aktif bileşen, bağırsak yolundakiler de dahil olmak üzere düz kaslardaki spazmları inhibe ettiği gösterilen terpenoid anettondur. Rezene tohumu yemek pişirirken kullanılabilir veya bir tanesi yemek yemekten birkaçını çiğneyebilir.

Zencefil Rahatsızlık gösteren tümörleri rahatlatmak ve sindirime yardımcı olmak için binlerce yıldır kullanılan araştırmacılar, zencefilin vücudun gazı daha kolay dışarı atmasına izin veren bir kas gevşetici görevi yaptığını söylüyorlar. Zencefil kullanmanın en iyi yolu, fasulye ve ağır dals gibi gazı üreten gıdalara katmaktır.

Yoğurt Doğal yoğurt Lactobacillus acidophilus içerir. Bu probiyotik bakteriler sindirime yardımcı oldukları ve zararlı bakterilerin aşırı çoğalmasıyla mücadele ettikleri ve böylece şişmeyi önledikleri gastrointestinal sistemde bulunurlar. Her gün diyetinizde 2 porsiyon düşük yağlı yoğurt bulundurmayı deneyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here