Silverdin Yanık Kremi

7

[dropcap]E[/dropcap]v kazalarının büyük bir bölümünde, vücut yanıkları oluşmaktadır. Bu durumlarda kullanılabilecek olan ilk ilaç Silverdin Krem‘dir. Bu yazımda, Silverdin Krem hakkında gerçek bir kullanıcı yorumunda bulunacağım.

Silverdin krem, Deva ilaç tarafından üretilen yerli bir üründür. Daha güçlü formül içeren Silverdin Plus dahil 3 farklı boyda satılmaktadır. Gümüş sülfadiazine içeren bu krem, yara ve yanık sorunları için kullanılabilir.

Silverdin Krem Nedir?

Devam ilaç firması tarafından ülkemizde üretilen bir yanık-yara kremidir. Plus modeli dahil farklı gramajlarda 3 farklı şekilde satılmaktadır.

Silverdin Krem ne için kullanılır?

Bu krem, vücutta oluşan yara ve yarık tedavisi için kullanılan bir pomattır.  Serin ve çocukların ulaşamayacağı bir yerde muhafaza edilmelidir. Çocuk ve yetişkinlerin kullanımı için üretilmiştir. El, kol, ayak gibi organlarda meydana gelen fırın, soba, ocak gibi kaynaklı derin yanık ve yarıkların tedavisi için kullanılır.

Silverdin Krem içeriğinde ne var?

Silverdin krem içindeki aktif ve yardımcı maddeler aşağıdaki gibidir.

  • Gümüş sülfadiazin
  • Setil alkol
  • Metil paraben
  • Propilen glikol

Yukaraki tanıtımdan sonra krem hakkında gerçek bir kullanıcı yorumuna geçmek istiyorum.

Silverdin Krem Gerçek Kullanıcı Yorum

Evinde iki çocuk olan bir ev hanımı olarak yanık ve yarıklar evimizin vazgeçilmezi durumunda. Bende ve küçük çocuklarımda bazen  derin yanıklar oluşabiliyor. Bu husus için eşim evde Silverdin Krem bulunduruyordu. Bu kremi kullandığımız süreçte edindiğim deneyimi sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle çocuklarımda ve bende bu krem oldukça işe yaradı. Silverdin krem yanıklarda acıyı hızlıca azaltıyor. Yarıkların ise sızısını alıyor. Bu konuda krem benden tam not aldı.

Silverdin kremin ağır yanıklar için kullanılması gerektiğini unutmayın. Hafifi derece yanıklar için hametan, bepanthon gibi yatıştırıcı kremler kullanılmalıdır. Silverdin krem, antibiyotik içeriği nedeniyle ağır yanıkların bakteri kapmasını ve enfeksiyonu  engeller, diğer saydığım tedavi sürecini sağlar.

Yanık yarasına günde sabah ve akşam olmak üzere iki defa kullanmak, tanığın iyileşmesi için yetiyor. Bende daha fazla kullanıma gerek kalmadı. Acıyı ve sızıyı hemen aldığı için yanık sürecini daha rahat geçirmenizi sağlıyor diyebilirim.

Silverdin kremde koku ve yapışkanlık gibi nefret ettiğim durumlar yaşanmadı. Özellikle yanık olan bölgenin su toplamasını engellemek ne yanık olan bölge nasıl su toplamaz ve toplamasını nasıl önlerim gibi düşünceniz varsa evinizde bu ilaca mutlaka yer verin.

Kızgın yağ yanıkları için bulunmaz bir çözüm yoludur silvadan krem. İçinde gümüş aktif maddesi olduğundan güneş görecek şekilde kesinlikle kullanmayın; kararıyor!

Soba yanıkları ve kızgın demire değmiş el-ayak için bu krem hem acı azaltıcı, hem de tedavi edici özelliği nedeniyle sıklıkla kullanılmaktadır. Siz de kullanabilirsiniz.

Pek bu kadar övdün, kötü yanı yok mu derseniz, kaşıntı yapıyor. Karıncalanma yapıyor. Uzun süre kullanılamıyor, antibiyotik içeriği var. Bu hususlara dikkat etmeniz gerekiyor.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]Hediye sepetimizi kazanmak ister misiniz? Hediye sepetlerimizi her ay sizlere armağan ediyoruz! Yapmanız gereken, sadece bu ürün ile ilgili yorumunuzu yapmak ve puan vermek. Bu kadar! Bu sayede hediye kazanabilirsiniz![/box]

Silverdin Yakın Kremi ile ilgili aklınıza gelen soruları ya da bu ürünü kullandıysanız kullanıcı yorumunuzu aşağıdaki bölümden paylaşabilirsiniz. Mutlaka dönüş yaparım.

7 YORUMLAR

  1. Çok güzel ve faydalı bir yanık kremi ..Ağır yanıklarda dahi işe yarıyor..Tavsiyem evinizde bir tane bulundurun zaten çocuğunuz varsa kesinlikle olması gerekli

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here