Samsung WW90J5475FW/AH Çamaşır Makinesi Yorumları

0
Samsung WW90J5475FW-AH Çamaşır Makinesi Yorumları

Samsung WW90J5475FW/AH çamaşır makinesi, hanımların ev işlerinde en titiz davrandığı çamaşır yıkama işini kusursuz şekilde yapan bir beyaz eşya olarak dikkat çekiyor. Samsung WW90J5475FW/AH çamaşır makinesi almayı düşünen okurlarımız için, bu ürünün detaylı bir incelemesini yaptık ve yazımızın sonunda ürünü satın alan ve kullanan gerçek kullanıcıların yorumlarına yer verdik.

Samsung WW90J5475FW/AH Çamaşır Makinesi İnceleme

Hanımların çamaşır makinesi seçimi yaparken ilk dikkat ettikleri kriter, makinenin bir seferde kaç kg çamaşır yıkayabileceğidir. Samsung WW90J5475FW/AH çamaşır makinesi 9 kg’lık çamaşır yıkama kapasitesi ile bu kriteri kusursuz bir şekilde yerine getiriyor. İkinci kriter ise belki de ilk kriterden daha önemli olduğunu düşündüğümüz çamaşır yıkarken ne kadar ses çıkardığı.

Ürün çamaşır yıkarken oldukça sessiz çalışıyor. Yalnızca makinede dönen çamaşırların makinenin iç yüzeyine sürtünme sesini duyuyorsunuz. Çamaşır sıkma aşamasında bir miktar titreşim ve gürültü oluyor. Ancak bu her makinenin çıkardığı gürültüden daha fazla değil. Üstelik Samsung çamaşır makinelerinde mıknatıs sistemli kazanlar kullanılıyor ve bu da makinenin ömrünü en az 10 yıl daha uzatıyor. Makinenin çıkardığı sesi hiç duymak istemiyorsanız, bulunduğu odanın kapısını kapatmanız yeterli oluyor.

Makineyi kullanmaya başlamadan kazanın balansını ayarlamasını sağlayan kalibrasyon işlemini yapmanızı öneriyoruz. İşlemin nasıl yapılacağı ürünün kullanma kılavuzunda ayrıntılı olarak yer alıyor. Makine kalibrasyon işlemi sayesinde kazanın dengeli bir şekilde dönmesini ve dolayısıyla gürültünün en az seviyede olmasını sağlıyor.

Makinenin 9 kg yıkama kapasitesi olduğunu belirtmiştik. Ancak bazı çamaşırlar için bu kapasiteyi sonuna kadar kullanmanızı, yani makineyi tıka basa doldurmanızı önermiyoruz. Özellikle çok su tutan çamaşırlarda makinenin %25’ini boş bırakırsanız, herhangi bir sorun yaşamazsınız. 10 yıllık motor garantisi olsa da, ürünü servise gönderip gelene kadar geçen zamanda makinesiz kalmak istemezsiniz. Bu nedenle kullanma kılavuzunu tüm detaylarıyla okumanızı ve talimatlara uygun kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Çamaşırlarınızın ne kadar temiz yıkanacağı büyük oranda kullandığınız deterjana bağlı olsa da, makine temiz yıkama konusunda üstüne düşen görevi layıkıyla yerine getiriyor.

Enerji Verimliliği

Bir ev eşyasının ev ekonomisini yıpratmasını hiçbirimiz istemeyiz ve bu nedenle en az elektrik harcayan cihazları tercih ederiz. Samsung WW90J5475FW/AH çamaşır makinesi A+++ enerji verimliliği seviyesi ile tam da bu amaca hizmet eden harika bir özelliğe sahip. Haftada birden fazla çamaşır yıkayanlar elektrik faturalarındaki düşüşü fark ettiklerinde, bu makineyi aldıkları için çok mutlu olacaklar.

Samsung WW90J5475FW/AH Çamaşır Makinesi Özellikleri

Çocuk KilidiVar
Derinlik (cm)55
Ek ÖzelliklerHızlı Yıkama, Ön Yıkama
Enerji SınıfıA+++
Enerji Tüketimi (kWh/yıl)196
Genişlik (cm)60
Kontrol PaneliDijital
Kurutma Kapasitesi (Kg)Yok
Kurutma ÖzelliğiYok
Maksimum Devir Hızı1400
RenkBeyaz
Sıkmada Ses Seviyesi (dB)74
Yıkama Kapasitesi9 kg
Yıkama Ses Seviyesi (dB)50
Yıllık Su Tüketimi (lt)9400
Yükseklik (cm)85

 

Samsung WW90J5475FW/AH Çamaşır Makinesi Kullanıcı Yorumları

Onur Ç. (Kocaeli)

“Ürün güzel arkadaşlar. Teknolojisi de gayet iyi. Tek sıkıntısı invertor motor olmasına rağmen sıkma sesi bana fazla geldi. Yıkarken çok sessiz çalışıyor. Bence bu fiyata alınabilecek en iyi çamaşır makinesi.”

D.Y. (Çanakkale)

“Su alırken çok sessiz çalışıyor. Ancak sıkarken her makinedeki gibi biraz ses çıkarıyor ve titriyor. 15 dakikalık program soğuk suyla çalışıyor. Yani sıcak su ile en kısa sürede yıkayan programın süresi 1 saat 4 dakika. Eğer kısa sürede sıcak-ılık yıkama isterseniz bu ürününün o özelliği yok. Deterjanı ve suyu çok tasarruflu kullanıyor. Yarım çay bardağı deterjan ve ondan daha az yumuşatıcı ile çamaşırlar mis gibi kokuyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here