Samsung Galaxy S9 İncelemesi

0

İyi Galaxy S9 bir kez daha Samsung’un muhteşem bir 5,8 inç ekrana, seksi çift kavisli tasarıma ve iyi aydınlatılmış çekimler için müthiş bir kameraya dönüşmesinin yanlış olduğunu kanıtlıyor. Whiplash-fast hızları, kablosuz şarj ve su direnci paketi tamamlar. Mor ve mavilikte çarpıcı görünüyor.

Kötü  Düşük ışıklı fotoğraflar genellikle bulanık görünür ve rakip telefon kameralarının ince dokusu ve kontrastından yoksundur. Galaxy S9’un kamerası sıkça, yanlışlıkla modlar arasında geçiş yapar. 3D avatar yazılımı trajik bir şekilde kötüdür ve yeni bir açılış aracı, doğal olarak güvensizdir. Galaxy S9 geçen yılki Galaxy S8’den daha pahalı.

Alt Hat  Galaxy S9 güzel bir artımlı yükseltmedir, ancak düşük ışıklı kamera bir oyun değiştirici değildir ve bazı yeni özellikler iPhone X’in çok gerisinde kalmaktadır. S8 sahipleri atlayabilir, ancak eski Android’lerden iyi bir yükseltme.

8.2 GENEL
 • TASARIM 9
 • ÖZELLİKLER 8
 • PERFORMANS 8
 • KAMERA 8
 • PİL 8
Galaxy S9’u Amazon’da 620 dolar ) çöpün teki gibi düşünmek bir hatadır . 

Karşılaştırıldığında Galaxy S9 Plus’ın Amazon at $ 729 ) ve Galaxy Note 9 , daha ucuz Galaxy S9 gibi birçok gösterişli, parlak özelliklere sahip değildir. Ekranı ve pili daha küçüktür ve arka tarafında yalnızca iki kamera lensi olabilir, ancak bu, satın alabileceğiniz en hızlı işlemcilerden biri olan mükemmel bir ekrana, su geçirmezliğe ve kulaklık gibi ekstra özelliklere sahip süper güçlü bir telefon. jack, iki hoparlör ve kablosuz şarj yetenekleri, bugün birçok telefonun sahip olmadığı. 

Ayrıca, arkadaki tek kamera, çift görevi çekti. Galaxy S9’un çift diyaframlı objektifi, düşük ışık koşullarını algıladığında, parmağınızı kaldırmanıza gerek kalmadan, daha fazla ışık sağlar. 

Bu, Samsung’un geri çekildiğini hissetti, sadece geçen sene Galaxy S8’den S9’u hafifçe güncelledi . Bunun bir kısmı Galaxy S9 ve Note 9 için daha yüksek fiyatların ödenmesini haklı çıkarmak ve bunun bir kısmı da muhtemelen gelecek yıl 10’uncu yıldönümü Galaxy S10 telefonunu  Apple’ın iPhone X’inin hatları boyunca büyük bir revizyon için ayarlayabilmektir  . 

Bu seni bıraktığı yerde zor bir karar. Galaxy S9’u veya diğer iki telefonu seri halinde satın alabilirsiniz. Çok daha ucuz ama yine de yüksek performanslı OnePlus 6 ya da LG G7 ThinQ gibi bir cep telefonu gibi bir rakip telefon satın alabilirsiniz. Ya da, Google’ın Pixel 3’ü, Apple’ın 2018 için yeni iPhone’ları veya hatta gelecek yılki Galaxy S10’u için de yapamazsınız. 

Bunlar büyük kararlar. Galaxy S9 hala piyasada beş ay sonra dayanıyor ve her zamankinden daha az satıyor. Ama şimdi satın alma zamanı değil. Yılın sonundan önce yeni bir telefona ihtiyacınız varsa, en azından Kasım ve Aralık ayının tatil satış kararlarını beklemek için bekleyin – paranız o zaman en uzağa gidecektir. 

Aksi takdirde, Samsung Galaxy S10’u piyasaya sürene kadar mevcut telefonunuzda beklerseniz, yapmanız gerekir. Bu telefonun S9’unkinden daha üstün özellikleri yakalamasını bekliyoruz. Ve eğer gelecek (söylentiler) S10 sizin için hala yapmıyorsa, Galaxy S9 fiyatı daha da düşmelidir.

Galaxy S9’un gerçekten ne kadar iyi çalıştığını, ne kadar düştüğünü, ne kadar maliyeti olduğunu, S9 Plus’dan nasıl farklılaştığını, ana özelliklerin nasıl göründüğünü ve diğer en iyi telefonlarlakarşılaştırmasını sağlayın .

Editörün notu : Bu gözden geçirme ilk kez 8 Mart 2018 tarihinde yayınlanmış ve 24 Ağustos 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Galaxy S9 gerçekten iyi ne yapar

 • Çift kavisli ekrana sahip parlak, 5,8 inç AMOLED ekran. Harika hissettiriyor.
 • Lila mor ve mercan mavisi harika görünüyor. Ayrıca gece yarısı siyah ve titanyum gri de satın alabilirsiniz.
 • Hızlı Snapdragon 845 işlemcinin görevleri tamamlandı, grafik yoğun oyunlar (bazı modeller Samsung’un Exynos 9810 modelini kullanıyor).
 • Tam dolu bir batarya sizi sabahtan geceye götürmelidir. Navigasyon ve akış daha hızlı akacaktır.
 • 12 megapiksel kamera ile parlak, oldukça açık fotoğraflar.
 • Çift hoparlör sistemi yüksek sesle, zengin ses için yapar.
 • İyi eski moda kulaklık jakı!
 • Parmak izi okuyucunun daha iyi yerleştirilmesi, mobil ödemeleri daha uygun hale getirir.
 • Kablosuz şarj ve su geçirmezlik derecesi (IP68, ve bizim dunk testimizi geçti), önceki Galaxy modellerinde olduğu gibi, çoğu telefonun üzerinde bir avantaj sağladı.

Galaxy S9’un düştüğü yer

Ayrıntılara girdiğinizde, bazı insanlar için deneyimlerini kırabilecek bazı pürüzlü problemler odaklanır. Örneğin, Samsung’un hem Galaxy S9 hem de S9 Plus telefonlarında kullandığı sektörde ilk çift diyaframlı lens, fotoğrafları kesinlikle vaat edildiği kadar parlak hale getiriyor ancak aynı zamanda herhangi bir hareket varsa bunları bulanıklaştırıyor. Ayrıca, iPhone X’dekibenzer özellikleri Walton’da 999 $ ) eşleştirmek için kullanılan 3D avatarlar ve yeni yüz kilidini açma araçları   ya yarı pişmiş veya temelde hatalı.

Galaxy S9’un daha zayıf eklentilerini gözden kaçırmak veya basitçe önlemek kolay olsa da, Samsung Galaxy S9’u rekabetten ve Galaxy S8’in önünden ayırmak için bu araçları istiyor ve sadece iddiasına kadar yaşamıyor. . 

 • Çift diyaframlı kamera, çok düşük ışıklı fotoğrafların gerçekçi olmayan şekilde parlak ve bulanık olmasını sağlar. Diğer telefonlardan daha az kontrast ve doku var.
 • AR Emoji ile yaptığınız 3D avatarlar ifadelerinizi kötü bir şekilde izler ve çok daha fazla kişiselleştirme seçeneğine ihtiyaç duyar.
 • Yüzünüzü kullanan yeni bir kilit açma seçeneği olan Akıllı Tarama güvenli değildir ve mevcut bir sorunu çözmüyor gibi görünmektedir.
 • Kamera, modlar arasında çok kolay geçiş yapar; bu, olmasını istediğiniz yerde olmadığınız zaman sinir bozucu olur.
 • Süper ağır çekim videosuyla, otomatik mod bu kadar kullanışlı değildir ve görüntü kalitesi normal yavaşlatmaya göre daha düşük çözünürlüktedir. Manuel moda geçin.
 • Step-up S9 Plus’ın ikinci arka lensini eksik. Bu tasarım gereği, Samsung S9 Plus’a bir avantaj sağlayabilir.

Galaxy S9 fiyatı: Size ne kadara mal olacak?

Lansmandaki fiyat etiketine bir bakışta Galaxy S9’un indirimli bir telefon olmadığını söyleyeceğiz. Bazı ülkelerde, geçen yılki Galaxy S8 ile aynı maliyetler. Diğerlerinde, daha pahalı. Galaxy S9’un yaşam döngüsünün bu noktasında, özellikle tatil yaklaşımı olarak fiyat düşüşünü görmeye başlamalısınız.

Bunun nedeni, perakendecilerin mevsimlik indirimler ve diğer promosyon anlaşmalarına dayalı olarak yıl boyunca fiyatların dalgalanmasıdır, bu nedenle hasta alışverişi daha azını bulabilir.

Lansmanında Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus fiyatları

Galaxy S9Galaxy S9 Plus
Fiyat dışı sözleşme (USD)Değişti: 720-800 $Değişir: 840 $ – 930 $
Fiyat (GBP)£ 739£ 869
Fiyat (AUD)1,199 AU (64GB), 1,349 AU (256GB)1,349 AU (64GB), 1,499 AU (256GB)

Bu derin dalış , piyasaya sürülen ABD taşıyıcı fiyatlandırmasının bozulmasına yardımcı olacak . 

Galaxy S9 ve S9 Plus, lila mor, mercan mavisi, gece yarısı siyahı ve titanyum grisi satacak, ancak her ülke her rengi almayacak. Örneğin, telefonlar ABD’de gri satılmaz.

Ticaret ve tasarruf nedir?

Samsung, Trade Up and Save adlı küresel bir ticaret programı aracılığıyla güncellemeleri tamamlamak istiyor. Eski telefonunuzu açmak ve yeni bir Galaxy almak için kredi alacaksınız. Samsung.com üzerinden çalışın, Ticaret ve Kurtar diğer taşıyıcı ve mağaza tekliflerinden ayrı. ABD’de, en fazla 350 ABD doları kazanabilirsiniz , ancak toplam ülke bazında değişecektir.

Galaxy S9 vs S9 Plus: Fark nedir?

İki yeni Galaxy S9 telefon arasında karar verirseniz, gerçekten yanlış seçim yapamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bunun nedeni, aynı temel özelliklerin çoğunu, boyutları, ağırlığı ve fiyatı gibi birkaç istisna dışında paylaşmalarıdır.

En belirgin fark, S9 Plus’ın arkasındaki ikinci kamera merceği, insanların ve nesnelerin pop olmasını sağlamak için arka planı bulanıklaştıran alan derinliği portre çekimleri oluşturmaya adanmış bir telefoto lens.

Daha büyük bir ekrana sahip bir telefon ya da portrelere sahip bir ödül almak istediğinizi biliyorsanız, S9 Plus, maliyet düşüşüne değer olabilir. Daha küçük S9’u tutması ve kullanması daha rahat buluyorum ama S9 Plus bir zorlanma değil.

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus arasındaki farklar

Galaxy S9Galaxy S9 Plus
Ekran boyutu ve piksel yoğunluğu5.8 inç, 570ppi6.2 inç, 529ppi
Boyutlar (inç)5.81×2.7×0.33 inç6.22×2.91×0.33 inç
Ağırlık5.75 oz .; 163g6.66 oz .; 189 g
pil3,000mAh3,500mAh
Veri deposu4 cigabayt6GB

* Sonunda tam karşılaştırma tablosuna bakın.

İki telefon arasındaki fiyat farkı perakendeciye göre değişse de S9 Plus da daha pahalıya mal oluyor. Galaxy S9 Plus’ı düşünüyorsanız, seçiminizi daraltmanıza yardımcı olacak tam incelememe göz atın.

Galaxy S9: Çift diyafram kamera yüksek ve alçak

Kamera Galaxy S9’un bir özelliğin bir doozy’sidir. DSLR’lerden gelen mekanik çift diyaframlı lensi daha hafif, daha fazla ışığa izin vermek, görüntü gürültüsünü azaltmak ve genellikle fotoğraflarınızı çok daha iyi bir hale getirmek için tasarlanmış bir cep telefonuna getiren ilk model.

Çift diyafram açıklığı, kameranın diyafram açıklığı, ışığa izin veren açıklık arasında fiziksel olarak geçiş yapması anlamına gelir. Parlak bir ışık veren çekim için daha dar bir F2.4 ayarı kullanılır ve bir film izlerken loş bir restoran ya da oturma odanız gibi düşük ışık koşullarında otomatik olarak daha geniş bir F1.5 diyaframı atlar.

Galaxy S9’da, fotoğraf makinesi kendini düşük modda algıladığında fiziksel olarak boyutu değiştirir, otomatik olarak bu ayarı kendiniz Pro modunda ayarlayabilmenize rağmen otomatik olarak f / 2.4 ve f / 1.5 ayarları arasında geçiş yapar. Samsung, kameranın karartma senaryoları için yüzde 28 daha fazla ışığa sahip olduğunu söylüyor ve gösteriyor.

Şimdiye kadar, üç tane CNET editörü, aynı 12 megapiksel, çift diyaframlı kamerayı paylaşan S9 ve S9 Plus fotoğraflarını çekti. Hepimiz S9’un gördüğümüz en düşük ışıklı fotoğraflara sahip olduğunu ve diğer telefonlardan daha az grenli olduğunu kabul ediyoruz. Düşük ışıklı çekimlerimiz için kamera doğru diyafram ayarını doğru şekilde seçti. Galaxy S9, karanlık, bulutlu bir güne eşdeğer olduğu söylenen yaklaşık 100 lux’de diyaframları düşük ışık moduna geçirecek şekilde ayarlandı .

Ancak bu karanlık sahnelerdeki görüntü kalitesi, satış fiyatlarına göre değişiyor. Zaman ve tekrar, düşük ışıklı fotoğraflar ya çok parlak (gün ışığı gibi) ya da sarı renktedir. Daha yavaş obtüratör hızları (1/10, 1/11) daha fazla ışık verir, ancak nesnelerin en ufak provokasyonla bile bulanıklaşmasına neden olur. Galaxy S9 genellikle konuyla ilgili çok fazla ayrıntıya sahne oldu, ancak arka plan kenarları, dokular ve kontrast üzerinde parladı.

Şimdiye kadar, Galaxy S9’un düşük ışıklı fotoğraflarının çoğunun oldukça kullanışlı olduğunu gördüm. Bununla birlikte, Google Pixel 2 ve 2XL, mükemmel kontrast, doku ve renk reprodüksiyonu ile sürekli düşük ışıklı fotoğraflar çekmenin en iyi telefonlarıdır.

Düşük ışıklı kepçeye girmeyen tüm dış mekan, iç mekan ve günışığı fotoğraflarına gelince, bunlar Samsung’un mükemmel görüntü kalitesi ve işleme özelliğini koruyor. 

Galaxy S9, renkleri gerçek hayatta olduğundan daha fazla şurup yapma eğilimindedir, ancak kenarlar genellikle temizdir ve kontrast genellikle oldukça yüksektir. Dengede, çektiğiniz resimlerden oldukça memnun kalacaksınız.

AR Emoji’nin daha iyi yüz izleme ve kişiselleştirmeye ihtiyacı var

“Ah hayır, hayır.” “Bu korkutucu.” “Dudaklarım neden ağlamak üzereyim gibi titriyor?”

Kamera uygulamasında bulunan, iPhone’un X’in animojisi olan cevabı yüzünüzü tarar ve önceden oluşturulmuş animasyonlu GIF’lerde ve kaydettiğiniz ve paylaştığınız videolarda kullanabileceğiniz bir 3D avatar oluşturur.

Ama Apple’ın animojisi, özelliklerinizi taklit eden konsepti kanıtladıysa, AR Emoji, hızlı bir şekilde nasıl yanlış gidebileceğini kanıtlıyor. Kurulum hızlıdır, ancak sonuçlar tek kelimeyle ürkütücüdür.

Saç modeli, kıyafet ve aksesuarlar için sınırlı özelleştirme seçenekleriniz var. Fakat AR Emoji genetik çeşitliliği aşıyor. Örneğin, kıvırcık saçlar veya sarışın ya da kırmızı gerçekçi tonları yoktur. Dar cilt tonu paleti, dijital dünyadaki etnik temsil üzerine bir aşk eserine ilham kaynağı olabilir. Bir vücut tipi seçiminiz var.

Okuyun : Galaxy S9’un en kötü özelliği Oscar kazananlar tarafından yapıldı

Animasyonlar kendilerini yargılıyor ve gerçek ifadeleri zorlukla izliyorlar. Gerçek Jessica gülümsüyor. AR Emoji Jessica yüz buruşturma. Gerçek Jessica hala yüzünü koruyor. AR Emoji Jessica okur.

Birden fazla örnekte, saldırganlıkla sınırlanmıştır. Bir CNET editörü, “Gerçek bir sinir problemi yaşadım gibi görünüyor,” dedi.

Bu, AR selfie oyununa girme konusunda ilk nesil bir girişim. Sanırım AR Emoji’nin arkasındaki San Francisco başlangıcı, iyileştirmeleri hızla artıracak. Fakat cilt tonlarını genişletmek veya gerçekçi saçlar eklemek AR Emoji’nin temel sorunlarını düzeltmez.  

Günün sonunda, sentetik görünümlü temsiller, onlarla özdeşleşmesi gereken insanlara bu kadar az benzerlik gösteriyor, eğer Samsung bunu telefondan çıkarsa daha iyi olurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here