Samsung Galaxy Note 9 İnceleme

0

Galaxy Note 9’u aldım, S Kalem kalemini çıkardım ve siyah renkte tart limon renkli dijital mürekkeple yazmaya başladım. Bana vurdu: Bu telefon senin telefonundan daha eğlenceli. Not 9’u kullanırken, yazma, çizim yapma, aracı kullanarak kesin ekran görüntülerini alma, S Pen’in uzaktan deklanşörüyle selfie’leri çekme ve arkadaşlarınıza göndermek için fotoğraflara şakacı açıklama ekleme konusunda daha fazla ilham aldım.

Ama Not 9 sadece oyuncak değil. Ayrıca, 6.4 inçlik ekran, 4000 mAh pil, Qualcomm Snapdragon 845 işlemci ve 128GB ya da bir adet 512GB (!!!) dahili depolama alanı, ayrıca daha fazla, daha fazla, isterseniz bir microSD kart ile cehennem kadar güçlü .

Yine de, her şeyden önce, gri cevherinizde vurma tehlikesi uyandıran soru şudur: Samsung’un yeni Galaxy Note 9’un gücü ve eğlencesi, 1000 $ değerindeki nakit paranın değeri midir? (Bu £ 899 ve AU $ 1,499 var -. Veya $ 1.250, £ 1099 ve AU 512GB versiyonu için 1799 $) Apple fanları beri kendilerini soran olmuştur aynı soru iPhone X ilk olarak geçen yıl 1,000 $ isabet.

En iyisini isteyen Android hayranları için cevap “evet” dir.

Galaxy Note 9’un özellikleri birinci sınıf. Bu her şey telefonudur. Mükemmel fotoğraflar, Android güncellemeleri ve tüm bu caz ile önümüzdeki iki ya da üç yıl boyunca sizi taşıyacak.

Ve fiyat geçen yılki Not 8 ile karşılaştırıldığında göz-suyla yüksek iken (Avustralya’da yaşıyorsanız, bu durumda aynı maliyet), promosyonlar, preorder tasarrufları ve gelecekteki tatil fırsatları Not 9’un maliyetini yüzlerce, aniden çok daha “uygun fiyatlı”

Yani, Not almamak için herhangi bir sebep var mı? İyi evet. Yeni başlayanlar için belirli bir “vay” faktörü yok. Biraz daha yüksek batarya kapasitesi ve iki katı depolama dışında, Galaxy S9 Plus ya da Galaxy Note 8’den çok farklı değil.

Bonkers depolama iyidir, ama aynı zamanda daha ucuz bir telefon satın alabilir ve yeni bir Not 9’un maliyetinden çok daha düşük bir fiyata harici bellekte daha fazla para kazanabilirsiniz. Bu seçenekle daha az sayıda telefon vardır, ancak Galaxy S9 ve S9 Plus da buna sahiptir. Ve Not 9’un pil ömrü sizi sabahtan gece geç saatlere kadar tek bir ücretle alacaktır, gerçekten 300 kapuçino fiyatına mı? Her gün iki saat 0’dan yüzde 100’e kadar şarj edebilecek misiniz? Acil durum toplayıcısına ihtiyacınız varsa 15 dakika fazla mı?

Note 9’un yeni, serin S Pen kalemine  gelince –  Bluetooth bunu uzaktan kumandaya çeviriyor, ancak günlük kullanımda kullanmak zorunda kalıyor.

Biz diğer bazı Android telefonlar ne var gibi bir söylenti de ekran parmak izi okuyucu alamadım, ya da benzeri bir 3D öne bakan kamera iPhone X ve Oppo X bul ( Amazon Pazar Yeri’nde $ 899 ). Ve Not 9 olamaz kimin ağlar 2019 Samsung geri gelecek yılın için tutma gibi Bu telefon hissediyor köpüren başlayacak delicesine hızlı 5G veri hızları benimsemek Galaxy S10 .

Okuyun : Samsung’un Galaxy S10 için sakladığı ‘Noting’ Galaxy Note 9 özellikleri

Evet, bugün eski bir telefondan yükseltme yapıyorsanız ve en zengin özellikli, süper güçlü, büyük ekran Android telefon var. Ancak mevcut telefonunuz iyi durumdaysa ve S Pen ekran kalemi ile ilgili iki tıklamayı umursamıyorsanız – bekleyin. 2018’in iPhone’ları ve Google’ın Pixel 3’ü ( eBay’de 780 dolar ) aylar değil, haftalar içinde ilerliyor ve önümüzdeki baharın Galaxy S10’u 5G ile daha büyük bir devrimi başlatmaya yardımcı olacak .

Note 9’un yeni özellikleri ve iPhone X gibi rakip telefonlarla karşılaştırması için okumaya devam edin . Galaxy S9, S9 Plus ve Note 8 ile karşılaştırıldığında Galaxy Note 9 özellikleri .

Editörün notu : Bu gözden geçirme ilk kez 8 Mart 2018 tarihinde yayınlandı ve 24 Ağustos 2018 tarihinde güncellendi.

Not 9 olayları

  • Gerçek dünya testlerinde pil ömrü çok güçlü. Uzun süreli tahliyeye devam etmeye devam edeceğim.
  • S Pen stylus’un yeni Bluetooth özellikleri, reklamı yapılan gibi çalışır.
  • Doğal bir not alıcısı olarak, bazı şeyleri kestirmeyi seviyorum. Kilit ekranına sabitlemek için çok fazla liste yaptım.
  • Hem mavi hem de mor olarak test ettim ve Not 9’un cesur renkleri göze çarpıyor. Ayrıca dünya çapında siyah ve metalik bakır satıyor.

Not 9 düşük puan

  • S Pen’in kavisli kenarlardan düşmesi olmadan ekran kenarına yazı yazamaz veya çizemezsiniz.
  • Parmak izi okuyucusu kamera dizisine çok yakın. Samsung neden en uygun yerleşimi henüz anlamadı?
  • Note 9’un yeni AI kamera takımı, sahneleri tanımlamak ve en iyi çekim için ayarları optimize etmek için istediğimden daha yavaş çalışıyor.
  • Bixby 2.0 genişletildi, ancak Not 9’un sol tarafındaki düğme hala Galaxy S8 ve daha yeni sürümlerde olduğu gibi Bixby ile eşleşiyor .
  • Telefon ekranını S Pen’in imza rengi (sarı, mor veya bakır) ile yazarsanız, kaydettiğiniz notlar, okunması zor olabilecek beyaz bir arka plan üzerinde “mürekkep” renginde kaydedilir.

Galaxy Note 9’u nereden ve nasıl satın alacağınız

Galaxy Note 9’u şimdi sipariş edebilirsiniz. Telefon, genel olarak 24 Ağustos’ta satışa devam ediyor. Ticaretle ilgili anlaşmalar, promosyonlar ve paket hediyeler için bir göz atın. Bu değerler bölgeye göre bölgeyi değiştirebilir.

Her ikisi de hoşuma giden okyanus mavisi ve lavanta morunda Galaxy Note 9’u kullanıyorum. Bu telefon, derin renk ve parlaklık, baskıları zahmetsizce çeken parlak bir kaplama ve incelikle kavisli kenarları ile klasik modern Samsung. Not’un tasarımının çok azı taze olsa bile, muhteşem bir cihaz.

Bunun nedeni, telefonun yüzde 83 ekran-vücut oranının (18.5: 9) geçen yılki notların çoğunu değiştirmemesiydi. Not 8. Şimdi kamera modülünün hemen altında bulunan parmak izi okuyucu da dahil olmak üzere birkaç küçük istisna var. ve biraz daha büyük bir S Pen için biraz daha büyük bir S Kalem tutucusu.

Uzun boylu, dar Not 9’u küçük ellerde tutmaya ve kullanamaya yetecek kadar kolay buldum, ama gerçekten bu parmak izi okuyucusuna isabet etmem gerekti. Daha büyük ellere sahip olanlar daha fazla şansa sahip olacak, ancak hedefi biraz küçük bulabilirler. Telefonu, aynı zamanda iris tarayıcısıyla da birbirinin yerine geçecek şekilde açmak iyi bir fikirdir (her ikisi de mobil ödeme için yeterince güvenlidir).

Birden fazla meslektaş ya da arkadaş, Not 9’un arka cebimden düşmekle tehdit ettiğine işaret etti. Tipik olarak, cüzdanımın cebinde bir gezintiye gitmediğinde onu orada taşıyorum.

Ayrıca, Samsung’un Google Asistan ve Apple’ın Siri sürümünü çağıran telefonun sol kenarındaki Bixby Voice düğmesine yanlışlıkla dikkat ettim. Bu küçük bir tasarım problemi, ama yine de.

Galaxy Note 9’un yeni S Pen’i Bluetooth hilelerini alıyor

Yeni S Pen, Galaxy Note 9’un uzaktaki özelliği. Yazabilir, çizebilir, gezinebilir ve canlı mesajlar oluşturabilirsiniz. Fakat şimdi, S Pen’in düğmesi farklı eylemleri tetikleyebilir: Kamera uygulamasını açabilir, kamerayı ters çevirebilir ve bir fotoğraf çektikten sonra birkaç tıklamayla fotoğraf çekebilirsiniz. S Pen ile yapabileceğiniz her şeyden, bu beni en çok etkiledi.

Kalem ayrıca bir sunumu kontrol etmenizi sağlar – slaytları ilerletebilir, bir müzik çalardaki şarkıları çalınabilir veya hızlı ileriye aktarabilir ve bir tür galeri slayt gösterisinde fotoğraflarla karıştırabilirsiniz. Yeni beceriler, Bluetooth Low Energy’ye (kalem gövdesinin içinde bir anten var) güvenir ve adanmış ayarlar menüsünde eylemleri özelleştirebilirsiniz. Seçenekleriniz şu an için sınırlıdır, ancak Samsung diğer uygulama üreticilerini almak istiyor.

S Pen uzaktan telefondan 30 metre uzakta çalıştığı söyleniyor, ama hala 100 metre uzaklıkta fotoğraf çekiyordum. Bekleme süresi 200 kez ya da 30 dakikadır ve S Kalem bir dakikadan kısa bir süre içinde indüktif olarak yeniden yüklenir, bu durumda kalemi kılıfın içine geri taktığınızda başlar.

Telefonunuz S Pen olmadan çok uzun süre sizi uyarır. Aracı kaybederseniz, yeni bir parça satın almanız gerekir.

İşte başka bir eğlence pusulası: Not 9, siyah kilit ekranında notları not ettiğinizde S Pen’in rengine yazacaktır (bu özellik Screen-off notu olarak adlandırılır). Yani, bu sarı, mor, bakır ve beyaz (siyah versiyonu için). İsterseniz beyaz “mürekkebe” de geçebilirsiniz. Bu noktada, neden hoşunuza giden bir rengi seçemiyorsunuz?

9’un yeni AI kamera özelliklerine dikkat edin

Ne yazık ki, Samsung’un yeni 12 megapiksel kameraları için yeni AI kamera yazılımı, heyecan duyulacak bir şey değil.

AI yazılımı bir sahneyi analiz eder ve bir çiçek, yiyecek, bir köpek, bir kişi veya tamamen başka bir şey çekip çekmediğinizi hızlıca algılar. Kar taneleri, şehir manzaraları, ateş dahil olmak üzere 20 seçenek var – bunu al. Daha sonra kamera, fotoğrafların pop olmasını sağlamak için beyaz dengesi, doygunluk ve kontrastı optimize eder.

İyi çalışıyor ve Instagram fotoğrafları için öğle yemeğinizi fotoğraflarken bazı büyük farklılıklar göreceksiniz. Ancak sahne düzenleyici genellikle tekme atmak için bir vuruş yapar ve önerileri, Huawei P20 Pro cihazında yapabileceğiniz şekilde hızlıca kaydırabilirsiniz . Ya açık ya da kapalı.

Samsung, sektörün AI kamera yazılımı ile nasıl ilerlediğini takip ediyor. Ama diğerleri önce orada var, bu yüzden aslında S9 Plus ‘kamera uygulaması ne asgari bir ek gibi geliyor. Çağırmak zor değil.

Başka bir küçük özellik: kusur tespiti. Birisi bir gözü kırpıyor veya hareket ediyor ya da lens lekeleniyorsa ya da temiz bir çekimin içine çok fazla arka ışık geliyorsa, resmi çektikten hemen sonra resmini çekmenizi isteyen bir iletişim kutusu açılır.

Bu yazılım eklemelerinin yanı sıra, Not 9, S9 telefonlarının ana kamera lensini de koruyor ve bu da düşük ışık çekimi ihtiyacını algıladığında diyaframı otomatik olarak değiştiriyor. (Samsung bu ikili diyaframı çağırıyor.) Ayrıca, portre modunuz ve selfies’leriniz için 8 megapiksellik bir ön kamera var. Her ikisi de çok iyi fotoğraflar, düşük ışıklı çekimlerde herhangi bir hareket istenmeyen bulanıklığa neden olabilir.

Pil ömrü, dahili hızlar, hoparlörler

Pil ömrü, Galaxy Note 9’da oldukça müthişti. Bazen, bir sebepten ötürü, bir telefon her zaman pil kapasitesine kadar çıkmaz. Bu bir tane var. Not 9’un ABD versiyonu, CNET’in döngüsel video tahliye testinde ortalama 19 saat ve 20 dakika sürdü ve iki farklı cihazla beş test yapıldı.

Yonga seti için, Samsung’un kendi işlemcisi olan Exynos 9810’da bulunan Not 9 testimiz hala devam ediyor. Şimdiye kadar akü boşaltma testimizde 20 saat kaldı.

Gerçek dünyadaki gözlemde, Not 9’un kendine ait olduğunu ve henüz geç kalmam durumunda telefonun bende öleceğine dair endişe duymadım. Önümüzdeki haftalarda her gün akü boşluğuna dikkat etmeye devam edeceğim.

Cihazınızı kullanmaya başladığınızda tüm pillerin en verimli durumda olduklarını ve daha sonra daha hızlı boşaldıklarını (şarjlar arasında uzun sürmeyeceklerini) unutmayın. İdeal değil, ama pil teknolojisinin önemli ölçüde değişmediği sürece, işlerin gitme şekli bu. Yine de Not 9 ile iyi bir başlangıç ​​yapıyorsunuz.

Dahili hızlar, Qualcomm’un Snapdragon 845 yonga setini kullanan diğer telefonlarla kıyas testlerinde ve gerçek yaşamda kullanımda olduğu kadar hızlıdır. Bazı görevler zaman alacaktır çünkü tüm fotoğraf işlemleriniz, ve PUBG – ve Fortnite çalma sistem kaynaklarını etkilemektedir . Not 9’un, Fortnite’ı çalarken Galaxy S9 kadar sıcak gelmediğini farkettik ve telefonunuzu kullanırken iş yaparken gereksiz bir gecikme fark etmeyeceksiniz.

Son bir çıkış notu, Not 9’un surround hoparlörlerine (aynı) ve Galaxy S9’dakiler kadar yüksek sesle geliyor . Telefonu kulağınıza tuttuğunuzda alt hoparlörü örtmemeyi unutmayın.

Galaxy Note 9’a karşı iPhone X, Galaxy S9 Plus, Google OnePlus 6

Samsung Galaxy Note 9Samsung Galaxy S9 PlusiPhone XOnePlus 6
Ekran boyutu, çözünürlük6.4 inç Süper AMOLED;2,960×1,440 piksel6.2 inç; 2,960×1,440 piksel5.8 inç;2,436×1,125 piksel6.28 inç OLED;2,280×1,080 piksel
Piksel yoğunluğu516ppi529ppi458 ppi402ppi
Boyutlar (İnç)6.37×3.01×0.35 inç6.22×2.91×0.33 inç5.7×2.79×0.30 inç6.13×2.97×0.31 inç
Boyutlar (Milimetre)161,9×76,4×8,8 mm158.1×73.8×8.5 mm143,6×70,9×7,7 mm155,7×75,4×7,75 mm
Ağırlık (Ons, Gram)7,09 oz .; 201g6.66 oz; 189 g6.14 oz; 174 g6.2 oz; 177 g
Mobil yazılımAndroid 8.1 OreoAndroid 8.0 OreoiOS 11Android 8.1 Oreo
KameraÇift 12 megapiksel (geniş), 12 megapiksel (telefoto)Çift 12 megapiksellikÇift 12 megapiksellik16 megapiksel standart, 20 megapiksel telefoto
Ön kamera8 megapiksel8 megapiksel7 megapiksel16 megapiksel
Video yakalama4K4K4K4K
İşlemciQualcomm Snapdragon 845 okta çekirdekli işlemciOcta Çekirdekli Qualcomm Snapdragon 845 işlemci (2.8GHz + 1.7GHz) veya Sekiz Çekirdekli Samsung Exynos 9810 (2,7 GHz + 1,7 GHz)Elma A11 Biyonik2.8GHz Qualcomm Snapdragon 845
Depolama128 GB, 512 GB64 GB, 128 GB, 256 GB64GB, 256GB64 GB, 128 GB, 256 GB
Veri deposu6 GB, 8 GB6GB3 GB6 GB, 8 GB
Genişletilebilir depolama512GB400GBYokYok
pil4,000mAh3,500mAh?3,300mAh
Parmak izi sensörüGeriGeriYok (TrueDepth kamera ile Face ID)Telefonun arkası
BağlayıcıUSB-CUSB-CŞimşekUSB-C
Kulaklık girişiEvetEvetYok hayırEvet
Özel özelliklerSuya dayanıklı (IP68); kablosuz şarj etme;Bluetooth bağlantısı ile S-Pen; İris ve yüz taramaÇift diyafram kamera, suya dayanıklı (IP68);süper slo-mo videosu;kablosuz şarj etme; iris taramaSuya dayanıklı (IP67);kablosuz şarj etme; Yüz Kimliği 3D kilidini, AnimojiPortre modu, bildirim geçişi, çift SIM, Dash Şarjı
Fiyat dışı sözleşme (USD)1.000 $ (128GB), 1,250 $ (512GB)Değişti: 840 $ – 930 $ (64 GB)999 $ (64GB), 1,149 $ (256GB)529 $ (64GB), 579 $ (128 GB), 629 $ (256GB)
Fiyat (GBP)899 £ (128 GB), 1,099 £ (512 GB)£ 869£ 999 (64 GB), 1,149 £ (256GB)469 £ (64GB), 519 £ (128 GB), 569 £ (256GB)
Fiyat (AUD)1499 AU (128GB), 1,799 AU (512GB)1,349 AU (64GB), 1,499 AU (256GB)1,579 AU (64GB), 1,829 AU (256GB)702 AU (64GB), 769 AU (128GB), 835 AU (256GB)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here