Renault Koleos İnceleme

0

Renault Koleos’tan bu yana on yıl geçti. 

A ikiz Nissan X-Trail aceleyle rebadged ve yeniden burunlu pipping ve Mitsubishi Outlander’ınşeklinde Peugeot 4007 ve Citroen C-Crosser Koleos’u hızla yerinden Megane küçük araba geride önce, yerel markanın en popüler model olarak 2014 yılında canlanmış Clio şehir arabası tarafından.

Ardından sadece Clio’nun değil, Clio tabanlı Captur kompakt SUV , Megane ve Master’ın da arkasında kaldı. de orijinal koleos’un yaşam döngüsünün sonuna yaklaşmasıyla .

Bununla birlikte, 2016’da piyasaya sürülen ikinci nesil model, Koleos’un orta SUV segmentinin ilk 10’una girmeye çalışmasına rağmen, Renault Avustralya için daha büyük satış servetinin bir döneminde No.1 durumunu geri getirdi.

Bu yılın başlarında, küçük bir güncelleme otonom acil frenleme (AEB) ve Apple CarPlay (Android Auto zaten yerinde) tanıttı. Bu, gözden geçirme konusunu buraya dahil etti, giriş seviyesi Koleos Life .

Resmi olarak 30.990 dolarlık bir RRP ile listelenmiş, ancak özel alıcılar için 29.990 $ ‘lık bir fiyatla sunulmakta olup, bir sonraki sınıfa göre önemli ölçüde daha ucuzdur, bu da önden çekişli, $ 35,490 Zen.

Ekipman listeleri, bu fiyat noktasında sınıfta küçük heyecan ya da birkaç sürpriz sunuyor.

Koleos Life gibi her orta boy SUV değil , 17 inç jantlı alaşım jantlar (genellikle çelik), yağmur algılama silecekleri, çift bölgeli klima kontrolü (genellikle basit hava contası), lastik basıncı izleme, şerit-kalkış uyarısı veya ileri çarpışma uyarısı.

Elbette, kendi yolunu almaz. İki örnek olarak: Mazda CX-5 Maxx otomatik (30.690 $ ‘dan) LED farlarla, kör nokta izleme ve arka çapraz trafik uyarısıyla standarttır; ve bir Kia Sportage Si (28.990 $ ‘dan), uzun far desteği, deri direksiyon simidi ve vites kolu ve yorulma uyarısı içerir.

Ekran için biraz fazla canlılık da incitmez. Ses sistemi bir baz modeli için iyi geliyor, sizi Bose ünitesini (ayrıca Intens) ayrı bir seçenek olarak sunmaktan vazgeçmeden.

Koleos’un iç tasarımı bazı geleneksel Fransız yeteneklerini karşılasa da, kabinin ön kısmındaki ortak yüzey dokuları ve yumuşak dokunuşlu malzemeler sayesinde kesinlikle kaliteli bir his var.

Renault, arka kapı panellerini daha ucuz plastiklere çevirerek biraz para biriktirdi, ancak kabinin arka yarısı orijinal Koleos üzerinde bir başka önemli gelişme. Bu model büyük ölçüde ihmal edilen yolcu boşluğuna rağmen, arka yolculara, 15 cm daha uzun (4.67m) en son modelde bol miktarda bacak odası ve kafa alanı verilir.

Tezgah, uzun yolculuklar için bol miktarda konfor sunarken, daha kısa yolculuklar için gerekirse üç yetişkinin sıkılması mümkün olmayacaktır. Netleştirilmiş koltuk sırtlı cepler için kene, bardak tutucuları olan kolçak, 12 voltluk priz ve arka havalandırmayla ilgili önemli bir eksiklik yoktur.

Daha uzun kabin, bazı rakiplerle karşılaştırıldığında Koleos’a daha büyük bir maksimum kargo hacmi sağlıyor. Arka koltuklar katlandıktan sonra 1690 litre ile, bu Hyundai Tucson için CX-5 veya 1478L için 1342L ile karşılaştırır . Ancak koltuklar tamamen düz değildir ve serbest bırakma kolları dahil değildir.

Ve X-Trail’in aksine, Koleos insan taşıma yeteneğini artırmak için üçüncü sıradaki oturma seçeneği ile mevcut değildir.

Alıcılar, ön sensörler, navigasyon, kör nokta desteği, ısıtmalı ön koltuklar veya LED farlar için Intens (otomatik uzun farlı), havalandırmalı koltuklar, Bose ses ve daha büyük dokunmatik ekran.

Zen ayrıca 2500 $ ekstra bir yarı zamanlı dört tekerlekten çekiş sistemi ile kullanılabilir.

Hayat aynı zamanda X-Trail ilişkisiyle bariz bir bağlantı kurabilen tek Koleodur – bir düğme ile devreye sokulan / ayrılan bir elektronik versiyon yerine ayakla çalışan bir park frenine sahiptir.

Koleos’un çağdaşlığı, iki ana, 7,0 inç ekran ile geliştirildi – segmentin alt ucunda nadir bulunan TFT dijital gösterge paneli ve bu fiyat için eşit olan bilgi-eğlence dokunmatik ekranı (kaydırma ve sıkıştırma işlevi). Merkez yığını, Intens’te bulunan daha büyük, portre tarzı 8.7 inçlik ekranla doldurulmadığında, dokunmatik bir dokunuşa sahip görünüyor.

Önyükleme alanı, örneğin Tucson’un arka bölmesinin 458L – 30L utangaçında paketin ortasına daha yakındır. Kullanışlı özellikler arasında plastik yan cepler, kargo kepçesi, bağcıklı, çanta kancası ve tam boy stepne bulunur.

Renault Koleos Life, yoldaki davranışlarda daha az rekabetçidir. Düşük hızlı sürüş, kırılganlık, keskinlik ve kıvraklık arasında değişirken, tipik kırsal yollardaki ilerlemeler, 17 inçlik Kumho Solus kauçuğundan gelen sınırlı lastik gürültüsünün sınırlı rahatlama durumuna yol açmasıyla ortaya çıkıyor.

Koleos, köşelerde küçük bir coşku beslediğinden, firma süspansiyonu için dinamik bir terslik yok – yavaş ve direksiyonun ortasındaki belirsiz bir yama yüzünden bolca mini düzeltmeye ihtiyaç duyan direksiyon.

Direksiyon simidi, aynı zamanda, bilerek doğru düzlemsel hızlanma altında iki tarafa da çekilirken, önden çekişli koleos Life, gaz ile çok istekliyse, çizgiden dönebilir.

Bu anlar yanlış anlaşılmamalıdır, çünkü Koleos’un bir CVT otomobili ile oldukça sönük olmayan bir kombinasyon oluşturan 2.5 litrelik dört silindirli benzinli motora o kadar fazla yumruk kalmadı.

Motorun tepe çekme gücü (226Nm), 4400 devir / dakikaya kadar kayıt yapmamakla ve karakteristik olarak uyuşuk gaz tepkisi veren CVT ile, Koleos’un ekstra momentum sağlaması için bir araya getirilmesi gerekir.

Gaz kelebeği üzerine bastırın ve gerçek hıza orantısız bir şekilde gürültülü devir parıltılarıyla karşılaşırsınız. Sollama manevraları dikkatlice değerlendirilmelidir. Otomobilin ilk yanıtı, yine de, ışıklarda ve kavşaklarda yeterince hızlı kalkış yapılmasına izin verir.

Ve Koleos Life’a karşı adil olmak için, orta SUV kategorisinin 30.000 $ ‘lık alt bölgesinde hiçbir otomatik vites topuzu yok ve en popüler model olan CX-5 Maxx ile 2.0 litrelik bir güce sahip. .

100km’de 8,1 litre olan resmi yakıt tüketimi, segment için ortalama olarak yaklaşık. Renault Avustralya, yalnızca Intens modelinde daha iyi bir ekonomiye sahip isteğe bağlı dizel motor sağlar.

Beş yıl garanti edilir; Servis karışık bir çantadır. Belirtilen maksimum yıllık kilometre süresi 30.000km olsa da Renault’nun kapalı fiyat programı sektöre sadece üç yıl sürüyor.

Yılda en az 349 $ ‘lık bir ücret talep edilmekle birlikte, en ucuz teklif olmasaydı ve 2017’nin maliyetlerinde 50 $’ a kadar. Yol yardımı, dört yıla kadar yetkili servis ile atılır.

Yani, bir Avrupa SUV için Koleos Life’ın cazip fiyat etiketi, nispeten iyi ekipman seviyesi ve geniş bir iç mekan eklemek için bazı iyi sahiplik bilgileri. Sadece bu pozitif faktörler, Renault’nun orta büyüklükteki SUV’sinin tahrik ettiği ve uyguladığı şekilde büyük ölçüde geri alınmamış olsaydı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here