Meslek Maaşları

0

İnsanlar neredeyse doğduğu ilk günden itibaren eğitilmeye başlarlar. Yaklaşık 6 yaşına geldikten sonra okula gitmeye başlarlar ve bu eğitim hayatı neredeyse ölünceye kadar devam eder.

Ana sınıfı ile başlayan eğitim hayatı, İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite olarak devam eder. Lisedeyken başlayan hangi okulu okuyup hangi mesleği seçsem hayalini Üniversite yaşantısı takip eder. Üniversitede başlayan mezun olduktan sonra iş bulabilirmiyim endişesi üniversiteden mezun olduktan sonra da devam eder. Üniversite sonrası eğitim bitmediği gibi KPSS sınavı ile birlikte tavan yapar. KPSS’de aldığınız puana göre hangi kurumda çalışacağınız hayalini kurarsınız. Hangi kurumda çalışacağınızı seçerken atanacağınız kurumun maaş durumu en büyük etkenlerden biridir. Aldığınız maaş sizi tatmin etmez ise yıllar boyunca başka kuruma geçmek işin uğraşır ve mutsuz bir iş yaşantısı sürdürürsünüz.

Mesleği seçerken dikkat edilmesi gereken tek kriter tabi ki meslek maaşı değil ayrıca mesleğinizin gelecekteki konumu ve mesleğinizin zorluk derecesi de önemli etkenlerden biridir.

Ne olursa olsun mesleğinizi seçerken çok dikkatli davranmanız gerekmektedir. Unutmayın seçeceğiniz meslek sizinle bir ömür beraber olacak ve mesleğinizden kazandığınız para ile yaşantınızı sürdüreceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here