Mazda CX-5 İncelemesi

0

Otomotiv dünyasında bir yıl gibi görünüyor. Orta SUV’un uzun vadeli ticari başarısını sürdürmek için Mart 2017’de piyasaya sürülen yeni nesil ikinci nesil Mazda CX-5’i alın (segmentte bir numaralı satış SUV’sı). Şimdi, 18 aydan kısa bir süre sonra, Mazda grafik-topper’ı ‘güncelledi’ ve aynı zamanda fiyattan birkaç dolar kesmeyi başardı.

Spesifikasyon veya fiyatta büyük değişiklikler değiller, sizi düşünürler, ancak CX-5’i orta SUV satış ağacının üstünde tutmak için yeterlidir.

Bu noktada, bu Mazda CX-5 Maxx Sport dizel . 39.990 $ ‘lık artı yol masraflarında, görünüşe göre değiştirilebilen MY18 modelinden 400 $ daha ucuz ve daha güçlü, 140kW (129kW’a karşı) ve 2.2 litrelik ikiz-turbo dizelden 450Nm’ye (420Nm’ye kadar) sahip. Satın alabileceğiniz en ucuz CX-5 değil (onur rozeti sadece 2.0 litrelik benzinli Maxx’e aittir ($ 28,690), fakat ne de en pahalı olan Akera’nın 49.190 dolarlık borsa fiyatıdır. En ucuz dizel CX-5’e girebilirsiniz.

Seçenekler? Test edilen fiyatı 407 bin USD artı yollara getirmek için 187 $ seviyesindeki paspaslar. Bu kadar. Gerçi, güvenlik ekipmanından bahsetmemek için, yeterli sayıda yaratık konforu ve teknolojisiyle, çoğu alıcıyı segmentte mutlu tutmak için, bazı yönlerden biraz açık olsa bile, hiçbir sıyırıcı değil. Yakında daha fazlası.

Standart donanımda 17 inçlik alaşımlar, LED sis farları, otomatik açma / kapama fonksiyonlu LED farlar, yağmur algılama silecekleri, çift bölgeli klima kontrolü, kumaş döşeme ve düğme butonu bulunur.

Infotainment, Mazda’nın MZD Connect arayüzüyle 7,0 inçlik bir dokunmatik ekrana sahiptir. Uydu navigasyon, DAB + radyo, Bluetooth telefon ve ses yayını (akıllı telefon yansıtma özelliği yok, ne de isteğe bağlı), arka görüş kamerası ve arka park sensörleri var.

Güvenlik ekipmanı ve teknolojinin bir sıçraması var, ama CX-5 gıda zincirinde daha yüksek notlar için ayrılmış bazı büyük bilet kalemlerini kaçırıyor. Standart emniyet tertibatı, otonom acil frenlemeyi içerir veya Mazda, 4–80 km / s, kör nokta izleme ve arka çapraz trafik alarmı arasında çalışan Smart City Fren Desteği olarak adlandırır. Adaptif cruise control, şerit-kalkış uyarısı ve şerit koruma desteği, sadece en üstte yer alan Akera için ayrılan özellikler ile özülür. Yine de, CX-5’in tüm notları Eylül 2017’de verilen beş yıldızlı ANCAP notunu giymektedir.

CX-5’in içine adım atmak, alıcıların neden Mazda tarafından yapıldığını görmek kolay. Sade ve temiz tasarımı iyi uyum ve bitiş ile eşleşir. CX-5’de yarı-premium etiketler atıldı, ama gerçekten de, kabin segmentteki diğerlerinden daha lüks değil. Koltuklar siyah bir bezle ve biraz sönüktür.

Çok daha yumuşak temas noktaları vardır ve CX-5’in ergonomisi, iklim kontrolü için tuşlar ve düğmeler de dahil olmak üzere hoştur. Bilgi-eğlence sistemini kontrol etmek için kullanılan döner çevirici (dokunmatik ekran sadece CX-5 sabitken olduğu gibi çalışır) orta konsolda yuvalanır ve kullanımı kolay ve sezgiseldir.

Arka sıra meta değil, ama CX-5, orta SUV’un çok tanımı. Baş odası da yeterli iken, hala bacak odası ve ayak odası bol var. Orada çok açık ve havadar, mükemmel bir görünüme sahip – oradaki çocuklar için bir nimet. İki ISOFIX ve üç top-tether noktası kurulumu tamamlar.

Ayrı iklim kontrolleri olmasa da, oradaki hava menfezleri vardır. Arka koltuklar dört derece uzanıyor, bu fazla değil, ama rahat bir eşya bulmak için ya da bu kasvetli, uzun yol gezileri üzerinde biraz erteleme için arkaya yaslanmasına izin vermek için yeterli.

Tabii ki, hepsi bir yan tabakta salata. CX-5’in gerçek testi, beklenen günlük görevleri – et ve patates – nasıl idare ediyor ve idare ediyor. Ve, şaşırtıcı bir şekilde, cevap, iyi, et ve patates gibidir. Yani, gobsmackingly büyük değil, mükemmel iyi.

2,2 litrelik sıralı dört dizelden gelen güç ve tork kaldırma CX-5 kuyusuna hizmet etti. Tork konvertör tipinin geleneksel altı vitesli otomatikine uyumlu olan CX-5, hiçbir zaman heyecan vermeden şehir etrafında hareket etmekte oldukça ustadır. Asla zahmetli hissetmez. Bir şey varsa, Mazda oldukça hafif ve çevik hisseder. Mazda, kombine çevrimde 5,7 L / 100km yakıt kullanımı olduğunu iddia ediyor ve CX-5 ile bizim zamanımızda uyuşmadığımızda, bir hafta boyunca şehir okullarında 7.8L / 100km kaydettik. ve otoyol seyir.

Vitesler yaygara ve kesintisiz, göze batmayan. Kürek değiştiriciler olmasa da, bazı serbest-cıvıltılı pep ekler bir Spor modu var. Çarkları deriden kesilmiş vites koluyla manuel olarak değiştirebilirsiniz, ama neden yapardınız?

Uzun otoyolda, CX-5 gerçekten ritmine yerleşir. Mazda’ya, kilometrelerce yemek yapma işine sessizce devam ettiği için, seyir hızındaki kolay bir eritme biçimi var. Bir önceki cümlesinde ‘sessizce’ kelimesini not edin, çünkü CX-5, markanın geçmişte yaşanan ses bastırma sorunlarını çözen bir Mazda’dır.

Mazda, CX-5’deki gürültü / titreşim / sertlik seviyelerinin azaltılmasında büyük adımlar attığını iddia ediyor ve bir otoyoldaki ilk izlenimler bu iddiayı destekliyor. Önceden daha sessizdir, daha az lastik kük ve motor gürültüsü kabin içine doğru yol alır. Geliştirilmiş ses yalıtımı, titreşimi azaltmaya yardımcı olan her bir piston pimi içinde dinamik sönümleyicilerin eklenmesi de dahil olmak üzere dizel motorda mekanik bir hileye sahip olduğu için rahatsızlık uyandırdı.

Yolda, CX-5’in yolculuğu en iyi şekilde karmaşık olmayan olarak tanımlanıyor. Konfordaki son sözcük değil, ama kaş kaldırmayacak kadar hoş. Yol birlikleri, çukurlar ve diğer ufak kusurlar Mazda’yı, CX-5’i ısrarla kullananları terlemez. Bu segmentteki alıcılar bununla ilgilenecek.

Bir endişe daha az CX-5’in dinamik yetenekleridir. Bu, Mazda’nın CX-5’e bazı sportiflik kazandırmadığını söylemek değil – bu dinamizm bu araç için bir kelime değildir. Mazda’nın i-ACTIV AWD’si, sürekli en iyi şekilde ihtiyaç duyulan yol tutuşunu en üst düzeye çıkarmak için gerekli olan öndeki ve / veya arka tekerleklere sürekli olarak kar- şırarak sürekli dört tekerden çekişli temel dayanakları devreye giriyor.

Bu yeni nesil CX-5 , Mazda 3 ve CX-9’da zaten mevcut olan Mazda G-Vectoring Control’ü içeriyor. Bu özellik temel olarak sürücünün direksiyonuna ve hızlandırıcı girişlerine bağlı olarak motor torkuna dakika ayarlaması yapıyor, kavrama ve taşıma özelliklerini iyileştiriyor.

CX-5’in halihazırda dengeli bir şekilde dengelenmesiyle, her şey bir sürülmemiş sürüşe katılıyor: ihtiyaç duyulduğunda mükemmel bir şekilde yetenekli, ancak çoğunlukla göze çarpmayan. Kimse bu orta büyüklükteki aile nakliyecisini köşeler etrafında güreşmeyecek. Bunun yerine, CX-5 çoğu günlük uygulamada tam olarak istediği gibi davranacak, kötü bir şey değil.

CX-5, segmentte iyi bir katılımcı olarak kalırken, Mazda’nın bıraktığı bir alan bagaj alanında. Arka sıradaki insanlar için sadece 442 litrelik CX-5, rakiplerinin çoğunu kapasitede ve bazen de oldukça marjıyla izliyor. Her şey 13/20 litrelik bir oyunla 40/20/20 moda katlanmıştı. Bir kayak limanı olsa da, iki uzun yoldaki yolcu için oturmadan ödün vermeden uzun dar nesneler istiflenebilir.

Çantaların etrafta durmasını önlemek için bagajda küçük bir kanca ve bağlama noktaları dizisi bulunurken, yer altında geçici bir yer tasarrufu sağlayan yedekler.

Mazda, dizel CX-5’lerini her 12 ayda bir ya da planlanan servis için 10.000 km’de görmeyi bekler ve ilk beş yıl ya da 50.000 km için oldukça iyi bir fiyat teklifi sunar. İlk beş hizmetler, toplam 1708 $ için 319 $, 390 $, 319 $, 361 $ ve 319 $ geri getirecek. Ve Mazda ile geçtiğimiz günlerde, 1 Ağustos’tan sonra satılan tüm yeni otomobiller için beş yıllık / sınırsız kilometre garanti partisine katılarak, CX-5’in ana akım rakiplerinden bazılarının sahibi kefil oldu.

Mazda CX-5, Avustralya’da satış listelerini, 2018’de orta büyüklükte için 16.000’in üzerinde yeni konutla birlikte ayarlamaya devam ediyor. Bu, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,6’lık bir artış anlamına geliyor. sadece segment, ancak özellikle CX-5. Okuldaki en popüler çocuk, inandırıcı olmaya devam ediyor.

Bu erken model-yaşam güncellemesi, herhangi bir streç ile, ancak daha da ucuz bir giriş noktası ile, sadece birkaç yüz dolar ve ekstra bir tork ve güç bir çatırdama ile, büyük değildir, CX-5 kuşkusuz devam edecektir segmentteki alıcıların alışveriş listelerinin üst kısmına yakın kalmak. Tabii ki, deri koltuklar, akıllı telefon aynası ve daha gelişmiş bir güvenlik teknisyeni gibi göze çarpan eksiklikler var, ama AWD platformu ve daha da yumuşacık bir turbo-dizel, CX-5 Maxx Sport, $ 40K’ın altında bir keskinlikte, zorlayıcı bir durum oluşturur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here