Kaşıntı Kremi: Bepanthol Sensiderm

10

Kaşıntı, insan yaşam konforunu oldukça fazla düşüren bir cilt problemidir. Kaşıntı tedavisi için birçok farklı krem ve tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Kaşıntı giderici krem olarak dikkat çeken ürünlerin başında  Bepanthol Sensiderm gelmektedir. Bayer üretimi olan Bepanthol Sensiderm, tüm yaş grubundaki insanlar için kaşıntı önleyici olarak dikkat çekmektedir. Bu yazımızda Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Kremi kullanan gerçek kullanıcı yorumunlarına yer vereceğiz.

Bepanthol Sensiderm Ne İçin Kullanılır?

  • kuruluk
  • atopik dermatit
  • egzama
  • alerjik reaksiyonlar kaynaklı oluşabilecek

kaşıntı ve kızarıklığı gidermek ve cildi rahatlatmak için kullanılabilir.

Bepanthol Sensiderm içeriği nelerden oluşmaktadır?

Bepanthol Sensiderm içeriğinde aşağıdaki aktif maddeler bulunur:

  • Lamellar lipidler,
  • Provitamin B5,
  • nemlendiriciler
  • kortizon içermez.
  • Koruyucu, renklendirici madde ve parfüm içermez.

Bepanthol Sensiderm ne işe yarar?

Bepanthol Sensiderm kaşıntı ve egzama tedavisinde kullanılabileceği gibi cilt bariyerini  de güçlendirir. Cilt bariyer onarımını destekler. Gebelik ve emzirme döneminde  rahatlıkla kullanılabilir. Bepanthol Sensiderm kremin açık yaralarda kullanımı uygun değildir. Alerjik reaksiyonlar kaynaklı oluşabilecek kaşıntı ve kızarıklığı giderir, cildi rahatlatır.

Bepanthol Sensiderm Kremi hakkında gerçek bir kullanıcı yorumu:

1) Sürekli kimyasal maddelerle uğraştığım için eldiven kullanmam gerekmektedir. Pudrasız eldivenler elimdeki nem dengesini mahvediyor. Taktığım eldivenden kimyasal kaçırınca parmaklarım kuruyor, kabuk tutuyor ve nemi kaybediyor. Kaşınıyor. Böyle durumlarda kullanmak için aldım. Ellerimi 3-4 günde eski haline döndürdü ve rahatlattı.

Losyon gibi bir koyu kıvamı var ve çok kolay emiliyor. Açık yaralarda KULLANMAYIN. Bepanthol Sensiderm krem, veterinerimin dediğine göre hayvanlarda da kullanılabiliyor. Haberiniz olsun.

2) Gece yatmadan kızarıklık ve sivilce izlerimin üzerine sürüp uyudum, oldukça faydalı oldu. Krem vaadini yerine getiriyor. Seboreik dermatit mağduru bir birey olarak beni fazlasıyla mutlu etti.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]Hediye sepetimizi kazanmak ister misiniz? Hediye sepetlerimizi her ay sizlere armağan ediyoruz! Yapmanız gereken, sadece bu ürün ile ilgili yorumunuzu yapmak ve puan vermek. Bu kadar! Bu sayede hediye kazanabilirsiniz![/box]

3) Yıllardır seboreik dermatit’i olan biriyim.  Birçok kortizonlu ya da kortizonsuz kremler kullandım. Söyleyebilirim ki, son zamanlarda yüzümün bir çok bölümünde olan pul pul dökülmeyi 2-3 günlük kullanımda ortadan kaldırmıştır. Kaşıntıyı büyük oranda gidermiştir. Önceki kullandığım elocon ve protopic’i bir süredir kullanmıyorum ve şu an için rahatsızlığım yok. Bepanthol Sensiderm Krem 20 TL fiyatla satılmakta.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem ile ilgili aklınıza gelen soruları ya da bu ürünü kullandıysanız kullanıcı yorumunuzu aşağıdaki bölümden paylaşabilirsiniz. Mutlaka dönüş yaparım.

Sağlıcakla kalın.

10 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here