HP DeskJet 2630 Yazıcı Yorumları

0

HP DeskJet 2630, markanın All in One (Yazıcı + Tarayıcı + Fotokopi) serisinden giriş seviyesinde bir ürün. HP DeskJet 2630, özellikle okul öncesi ve ilkokul çağında çocukları olan ve küçük bir ofiste ortalama bir yazıcıya ihtiyacı olanlar için harika bir seçenek olabilir. Bu yazımızda hem ayrıntılı şekilde HP DeskJet 2630 incelemesi, hem de HP DeskJet 2630 kullanıcı yorumlarına yer verdik.

HP DeskJet 2630 Yazıcı İnceleme

Bir yazıcıda ilk dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri, kullanılan kartuşların sürekliliğinin nasıl sağlanabileceğidir. HP DeskJet 2630, siyah ve renkli kartuşlara sahip bir yazıcıdır ve orijinal kartuşları HP 304 kodlu kartuşlardır. Bu kartuş setinin fiyatı piyasada yaklaşık olarak 170 TL civarındadır. Ancak kartuşlara neredeyse yazıcıya verdiğiniz fiyat kadar bir masraf yapmak istemiyorsanız, çok daha uygun fiyatlara kartuş dolum seti satın alabilir ve kartuşlarınızı defalarca doldurabilirsiniz.

Kartuştan sonra bakacağımız ikinci nokta ise yazıcının ne kadar hızlı olduğudur. HP Deskjet 2630 hem kablolu hem de kablosuz olarak baskı yapabilen bir yazıcıdır ve baskı hızı kablolu ve kablosuz arasında farklılık göstermektedir. Kablolu baskı hızı mükemmel seviyede olan ürünün Wi-Fi üzerinden baskı hızı ise modemin uzaklığına göre değişmekle birlikte, çok can sıkıcı olmayacak düzeyde daha yavaştır.

HP Deskjet 2630’un Fotokopi ve Tarayıcı özellikleri ortalama kullanımlar için mükemmeldir ve küçük ofis işlerinden, eğitim dokümanlarına kadar birçok belgeyi hızlı bir şekilde çoğaltma ya da tarama yeteneğine sahiptir.

Ürünün sol kenar ortasında yer alan LED ekran, Wi-Fi ağına bağlı olup olmadığını, kalan kartuş miktarını ve yazıcıda baskı sırasını bekleyen belge sayısını göstermektedir. Yine sol kenarda güç tuşu, fotokopi ve tarayıcı tuşları ve baskıyı iptal etme tuşu yer almaktadır.

HP Deskjet 2630 yazıcının en büyük eksisi, kutudan USB kablo çıkmamasıdır. Ancak yazıcının Wi-Fi üzerinden mobil cihazlardan gönderilen baskıları yapabildiğini düşündüğünüzde, bunun çok büyük bir eksiklik olmadığına karar veriyorsunuz.

HP DeskJet 2630 yazıcı incelemesini bitirdikten sonra, ürünün teknik özelliklerine hızlı bir bakış atabilirsiniz.

HP DeskJet 2630 Yazıcı Özellikleri

HP DeskJet 2630 özellikleri

HP DeskJet 2630 Yazıcı Kullanıcı Yorumları

Gürkan Ö.

“Yazıcı hem windows 7 hem windows 10 hem de mobil cihazlar ile kablosuz olarak sorunsuz çalışıyor. Her hangi bir ara kabloya ihtiyacınız yok. Direk olarak usb yazıcısı olarak kuracaksanız kablo ihtiyacınız var. Wireless yazıcı olarak gayet iyi iş görüyor. Cep telefonundan direk çıktı gönderilebiliyor. Cep telefonuna yüklenen program ile gerekli her türlü kullanım yapılabiliyor. Bu anlamda gerçekten işe yarıyor. Bilgisayar bağlantısı gerekmemesi gayet iyi. İçinden çıkan kartuşlar demo kartuş ve belli ki erken bitecek. Yeni kartuş seti de almak zaruri. Yazıcının malzeme kalitesi plastik aksam anlamında orta seviyede. Eskiden bu yazıcıların plastik kalitesi çok daha iyi olurdu. Özellikle kapak kısımları çok narin. Ancak bu fiyata verebilmek için belli yerlerden kaliteyi düşürüyorlar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here