Evde Yüz Maskesi Yapımı

0

Profesyonel bir yüz bakımı sırasında , yüz maskesi temizlik, cilt analizi, peeling , ekstraksiyonlar ve masajdan sonra uygulanır . Yüz maskeleri, kuru, susuz, hassas, kırmızı veya yağlı olup olmadığına bağlı olarak, cilt tipinize veya durumunuza iyi gelir.

Yüz maskeleri genellikle cildinizde 10 ila 15 dakika kalır ve kil, siyah demir çamuru, aloe vera, deniz yosunu, yosun, uçucu yağlar , masaj yağları , otlar ve vitaminler gibi maddeler içerir. Maske işini bitirdikten sonra estetisyen bunu ortadan kaldırır ve yüzünü toner, serum, nemlendirici, göz kremi, dudak kremi ve gün boyu güneş kremi ile tamamlar.

İyi bir yüzün bir işareti, estetisyenin yüz maskesi sırasında sizinle odada kalması, size bir saç derisi masajı veya deneyiminizi geliştiren başka bir hizmet vermesidir. Ancak, salonda yapmayı veya evde kendi yüz maskeni yapmayı tercih ederseniz, yüz maskesi almak cildinizin genel sağlığını iyileştirmek için uzun bir yol kat edebilir.

Spada Yüz Maskelerinin Faydaları

Bir yüz maskesi özel cilt durumunuzu tedavi etmek için tasarlanmıştır, bu yüzden sizin için doğru olanı seçmek önemlidir. Profesyonel bir cilt bakım çizgisi kullanıyorsanız, estetisyeniniz genellikle evde kullanmanız için bir yüz maskesi tavsiye edebilir, ancak bazıları sadece profesyonel kullanım için uygundur.

Malzemelerine bağlı olarak, maskeler sıkılaştırabilir ve tonlayabilir, nemlendirebilir, besleyebilir, kirleri çıkarabilir, lekelerin iyileşmesine yardımcı olur, cildi sakinleştirebilir ya da canlandırabilir ya da canlandırabilir – ya da bunların herhangi bir kombinasyonunu yapabilir. Ek olarak, kil, krem, ayar ve jel çeşitleri de dahil olmak üzere, her biri kendine özgü faydalar sunan birkaç maske türü vardır.

Sıkma ve sebum emici etkileri için kil, kaolin veya bentonit içeren kil maskeleri, cildin yüzeyine yağ ve kir atmasına yardımcı olur. Bu arada, krem ​​maskeleri veya jel maskeleri cildi nemlendirmek ve beslemek için formüle edilir. Öte yandan, estetisyenler onları soymadan önce maskelemenin ayarlanması lastik bir duruma dönüşür.

Bu tedaviler için spaya veya salona gitmenin yararı, bir ürüne başlamadan önce her ürünle estetisyeninizle konuşabilmenizdir. Buna ek olarak, lisanslı masaj terapistleri ve deneyimli estetisyenler, bu prosedürlerin bazılarıyla ilişkili ağrının azaltılmasına yardımcı olacak pek çok hileyi bilirler.

Halen Çalışmakta Olan Ev Çözümleri

Tam olarak seçilmiş ve kişisel olarak uyarlanmış bir yüz maskesi için profesyonel bir estetisyene gitmeniz önerilirken, bir maskenin fiyat etiketi olmadan cildinizi yenilemenin uzun bir yolunu bulabileceğiniz çok sayıda maskeleme ve ev kreasyonu var. spa ya da tatil yeri.

Taze meyve, sebze, süt, yoğurt, bal ve yumurta yüzyıllardır ev güzellik ilaçları olarak kullanılmıştır. Bu içerikler kendiniz denemek için eğlenceli olsa da, rahatlık ve sanitasyon nedeniyle bunları bir spa ortamında bulamazsınız, ancak her bir ev içi çözümün etkilerini bilmek zor olabilir, özellikle de belirli sonuçları elde etmeye çalışıyorsanız .

Bununla birlikte, bunlar ev yapımı yüz maskelerinin en yaygın bileşenlerinden bazılarıdır ve her birinin faydaları vardır. İster kuru cilde sahip olun, ister cildinizin ürettiği yağ miktarını azaltmaya yardımcı olun, bu çözümleri kendi başınıza deneyebilirsiniz:

  • Salatalık , özellikle gözlere yerleştirildiğinde veya diğer malzemelerle karıştırıldığında karıştırıldığında, serinletici, iyileştirici ve iyileştirici etkiler sağlar.
  • Avokado , A, B1, B2, D ve E vitaminleri bakımından zengin olup, nemi geri kazanmak ve kuru ve hassas ciltleri sertleştirmek için iyi bir seçimdir.
  • Balın nemlendirici, tonlama ve sıkılaştırma etkileri vardır ve genellikle kombine etkiler için diğer bileşenlerle karıştırılır.
  • Papaya , cildin ölü dış tabakasını çözen, protein sindirici bir enzim olan papain içerir; bu, cildiniz zaten tahriş olmuş veya güneşte yanmışsa, bu maskeyi kullanmaktan kaçınmanız gerektiği anlamına gelir.
  • Yumurta akı , cildi sıkar ve tonlandırır.
  • Yoğurt , cildin eksfoliye edilmesine yardımcı olan ve tüm cilt tipleri için uygun bir cilt yumuşatma yüz maskesi olarak tek başına kullanılabilen doğal laktik asit içerir .
  • İnce dilimlenmiş patatesler , yağlı ciltler için veya göz altı şişliklerini azaltmak için kullanılabilir.
  • Papatya (yatıştırıcı) gibi otlar ve çaylar , bitkiye bağlı olarak çeşitli efektler eklemek için yüz maskelerinin bileşenleri olarak kullanılabilir.

Evde bir yüz maskesi yapmak nispeten basittir – cildinizi temizlemek için yeterince kalın bir macun alana kadar malzemeleri karıştırın. İstediğiniz sonuca ve malzemelerinizin etkilerine bağlı olarak, yüzünüzü yıkadığınız anda sonuçları hissedebilmeniz gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here