En Popüler SPA Terapileri

0

Spa uygulamaları bir spa’nın sağladığı hizmetlerdir . Amerika Birleşik Devletleri’nde en popüler kaplıca tedavisi, masajdır. Binlerce yıldır var olmuştur ve bir dizi sağlık yararı vardır.

Diğer popüler spa uygulamaları arasında yüz kızartmaları ve tuz parlamaları ve vücut sargıları gibi vücut bakımları sayılabilir .  Çoğu spa merkezinde spa manikür ve spa pedikürleri sunan bir tırnak salonu vardır . Bazı kaplıcalar, özellikle  otel  ve tatil kaplıcaları , genellikle birkaç farklı tedaviyi birleştirebilecek imza hizmetlerine sahiptir: örneğin, bir vücut ovma ve bir masaj ve bir mini yüz bakımı. Birçok günlük spa, saç kesimi, renklendirme, stil ve makyaj gibi ek hizmetler sunan salonlara bağlanır.

Spa bakımları, temel olarak bir spa’nın sunduğu her şeyin bir listesi olan spa menüsünde sunulmaktadır. Genellikle kaplıca tedavisi tipi ile birlikte gruplandırılırlar ve çoğu kaplıcalar isimleriyle hizmetleri listeler. Görmeyi beklediğiniz birkaç kategori var.

Masaj

En popüler iki masaj İsveç masajı ve derin doku masajıdır . İsveç masajı tipik olarak tüm vücudu sıkı vuruşlarla kaplar, ancak derin, odaklanmış bir çalışma gerektirmez. Derin doku masajı, daha sıkı bir basınç kullanır ve özellikle sıkı olan bölgelere odaklanmış çalışmaları da içerir.  

Çoğu menüde sunulan diğer bir masaj , en çok gevşeme olmak üzere farklı amaçlara ulaşmak için esansiyel yağlar kullanan bir aromaterapi masajıdır . Bazen yağlar farklı efektler elde etmek için şirketler tarafından yaratılır ve terapist size en çok hangisinin size hitap ettiğini bulmak için birkaç farklı yağları koklamanızı ister.

Sıcak taş masajı  , çoğu spa menülerinde bulunan başka bir masajdır. Sıcak taş masajı, suda ısıtılan ve ısılarını iyi tutan düzgün, yuvarlak bazalt taşlarını kullanır. Isı kaslarınızı ısınmaya yardımcı olur ve çok rahatlatıcıdır. Terapist, taşları elinin bir uzantısı olarak kullanır ve bunları karnınıza, elinize veya belinize de yerleştirebilir. İyi yapıldığında, sıcak taş masajı harikadır, ancak tüm terapistlerin sahip olmadığı özel bir beceridir, bu yüzden kalite geniş ölçüde değişebilir. Nasıl hissettirdiğini hissetmiyorsanız, terapiste her zaman masaj yapmak ve sıcak taşları yerleştirmek için ellerini kullanmasını isteyebilirsiniz.

Çoğu spa merkezinde çiftler masajı için bir yer vardır  , burada size en sevdiğiniz kişiyle birlikte yukarıdaki masajlardan herhangi birine sahip olabilirsiniz.  

Özel Masajlar

Temel masaj denedim sonra, ya da benzeri, mevcut olabilir veya olmayabilir masaj farklı türde üzere dallara isteyebilirsiniz Tay masajı  veya refleksoloji . Bunlar ayrıca özel eğitim gerektirir ve her yerde mevcut olmayabilir.

En sevdiğiniz aktiviteler nedeniyle bazı ağrı veya kısıtlamalarla uğraşırken spor masajı iyidir. Hamileyseniz, doğum öncesi bir masaja ihtiyacınız vardır, çünkü anneler için özel eğitim, teknikler, önlemler ve ekipman vardır.

Bazen bir spa, süslü bir isimle “kişiye özel masaj” sunacak. Açıkçası, tüm masajlar kişiselleştirilmelidir, ancak genellikle, bu masajın, ihtiyacınız olan ve istediğiniz şeye bağlı olarak terapistin tüm masaj becerilerini kullanacağını söylerler. Bu hile gibi görünüyor, ama daha tekniklerin komuta sahip daha deneyimli bir terapist almak için bir yol olabilir.

Yüz

Yüzler ikinci en popüler kaplıca tedavisi. Bazen karar vermenin zor olduğu pek çok seçenek vardır: Yaşlanmayı geciktirici yüz bakımı, bir Avrupa yüz bakımı veya derin temizleyici bir yüz bakımı yaptırır mısınız?

Çok fazla korkma. Yüzler aynı temel adımlara sahiptir – temizlemek, pul pul dökmek, özü, masaj ve maske. Esas fark, her yüz bakımı için kullanılan cilt bakım ürünleridir ve çoğu kaplıca en az iki çizgi taşır. Hydropeptide gibi daha aktif olabilir. Diğer, Macaristan’dan nefis kokulu Eminence çizgisi gibi daha doğal olabilir.

Rehberlik için, yardım için resepsiyondaki personele danışın. Ayrıca,  estetisyencildinize bir göz atabilir ve farklı bir isimle rezervasyon yaptırsanız bile doğru yüzünü önerebilir.  

Yüzdeki ekstralar yumuşak bir soyma, özel bir serum ampulü, kafa derisi ve ayak masajı için daha fazla zaman veya LED ışık tedavisi gibi özel ekipmanı içerebilir .

Vücut Bakımları

Vücut bakımları düşük  değerlendirmeli bir spa hizmetidir, çünkü insanlar kendilerini evde yapabileceklerini düşünmektedirler. Tabii ki yapabilirsin, ama tam, etkili veya rahatlatıcı olmayacak. Temel vücut peelingi, en dıştaki ölü deri hücrelerini, bir peeling (daha sert), bir şeker ovucu (nazik) ya da kahve hücresi veya meyve hücresi gibi hücresel bağları hafifçe gevşeten başka bir ekosiyan ile arındırır. Genellikle bir duş ve losyon uygulaması izler.  

Bir vücut peelingi tek başına bir tedavi olabilir, ancak genellikle nemlendirici (cilde nem katmak) veya detoksifiye edici (kil, çamur veya deniz yosunu ile herhangi bir şey) bir vücut sargısı ile birleştirilir.  

Bir kez soyulduktan ve tuz ya da şekeri yıkadıktan sonra, masaya geri dönüp uzanıp, krem, kil, çamur ya da deniz yosununun uygulanabilmesi için uzanırsınız. Sonra sarılır ve yaklaşık 20 dakika boyunca ılık kalır, umarım aynı zamanda bir baş masajı alırsınız.

Eğer nemlendirici bir tedavi ise, kremi durulamak istemezsiniz. Eğer kil, çamur veya deniz yosunu ise, duşa geri dönüp, losyonun hızlı bir şekilde uygulanması için geri dönersiniz.

Vücut ovma ve sarar, genellikle ritüeller veya imza tedavileri olarak adlandırılan uzun tedavilerde ortaya çıkar.

Unutmayın, kaplıca  gezinizin tadını çıkarmak için yapabileceğiniz en önemli şey , tedavinizin başlamasının planlandığı tarihten önce en az 15 dakika geçmesidir. Bu şekilde check-in yapabilir, bornozunuzu değiştirebilir ve rahatlamaya başlayabilirsiniz. Spada sauna, buhar banyosu veya spa küveti gibi imkanlar mevcutsa, daha erken gelin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here