En İyi Buzdolabı Yorumları

0

Gerçek şu ki, tüm büyük cihaz markaları neredeyse aynı buzdolapları sunuyor. Bugün göreceğiniz yeni modeller , beş yıl önce üretilenlerden çok daha fazla enerji verimliliğine sahip ve onarımlar sadece en yakın teknisyeni bulmak kadar zor. Peki, sizin için doğru olanı nasıl seçersiniz? İlk olarak, alanınızı ölçmeniz, ardından yaşam tarzınız için en uygun buzdolabı stilini ve boyutunu belirlemeniz gerekir. Endişelenme – size nasıl olduğunu göstereceğiz.

4 En İyi Buzdolapları

  • LG Electronics Top Dondurucu Buzdolabı En İyi En İyi Dondurucu Buzdolabı
  • Whirlpool Alt Dondurucu Buzdolabı En İyi Alt Dondurucu Buzdolabı
  • Whirlpool Çift Çekmeceli Fransız Kapı Buzdolabı En İyi Fransız Kapı Buzdolabı
  • GE Yandan Yanan Buzdolabı En İyi Yan Yana Buzdolabı

LG Electronics Top Dondurucu Buzdolabı

Neden onu seçtik?

Maliyet etkin

En iyi dondurucu buzdolapları piyasadaki en bol olanlardır. Temel, no-frills görünümleri, cüzdanda da kolay olmaları anlamına geliyor – başka bir türden 1000 doların altında kaliteli bir dondurucu bulmanız daha olası. Buna ek olarak, en iyi dondurucular tipik olarak diğer stillere kıyasla en az miktarda elektrik tüketir, bu yüzden bu seçeneği seçerek enerji faturanızda tasarruf edersiniz.

Kullanışlı alan bol

En iyi dondurucular iyi bir sebeple popüler bir tasarımdır; En iyi kullanılabilir alanlardan bazılarını sunarlar. Birçoğu basit tasarıma sahip tasarımlarını sadece birkaç rafla ve yiyeceklerinizi sıralamak için birkaç çekmeceyle içlerine taşır. Bu, en iyi dondurucuların herhangi bir buzdolabı tasarımından en fazla kullanılabilir alana sahip olduğu anlamına gelir. Üreticiler buzdolabının toplam küp ayaklarını, raf ve yiyeceklerin tamamen boş olduğu bir buzdolabının içindeki tüm alanı hesaplayarak ölçüyorlar. Böylece, daha az çekmeceye sahip olan üst dondurucular, yiyecekleriniz için daha az plastik ve cam ve daha fazla alana sahiptir.

Dikkate alınması gereken noktalar

Daha az yüksek teknoloji yükseltme seçenekleri

Temel, en iyi dondurucu tipi buzdolapları söz konusu olduğunda, gördüğünüz şey ne elde edeceğinizdir. Birkaç renk seçeneği (paslanmaz çelik, beyaz ve siyah renkler) görebileceğiniz gibi, herhangi bir harici su veya buz dağıtıcısı bulamazsınız – ve bazı modellerde hiç buz makinesi yoktur. En iyi dondurucular ekonomik olarak iyi bir seçimdir, ancak son teknoloji ürünü bir mutfak inşa ediyorsanız, sade tasarımları diğer yüksek teknoloji ürünü ekipmanlarla uyumlu olmayabilir.

En İyi Üst Dondurucu
Ucuz Top Dondurucu
Derinlik Üstü Derin Dondurucu
Marka ve Model No.
LG Electronics LTCS24223S
Whirlpool WRT314TFDW
Haier HA10TG21SS
Fiyat
1200 $
639 $
$ 475
Yıllık Enerji Kullanımı
501 kWH
373 kWH
327 kWH
Boyut
23,8 ft 3
14.33 ft 3
9,8 ft 3

Whirlpool Alt Dondurucu Buzdolabı

Neden onu seçtik?

Çoğu gıda göz seviyesinde kolayca saklanır

Alt dondurucu modelinin en büyük dikeni: Günlük yiyecek öğelerinizin tamamı göz seviyesinde oturur, bu nedenle meyve veya sebze çekmecesine ulaşmak için eğilmeniz gerekmez. Buzdolabınızı çok sık kullanmıyorsanız, aynı zamanda yaşlılar ya da ortak sorunları olan kişiler için bu, dondurucu buzdolaplarını mükemmel seçimler yapar.

Dikkate alınması gereken noktalar

Kötü dondurucu düzeni

Üst dondurucuların iki kapılı düzeninden farklı olarak, en alt dondurucuların buzdolabında bir kapısı ve dondurucu için bir adet büyük çekmece vardır. Dondurucunun bu tarzı, kutunun altında yemek olduğunu görmeyi ve hatırlamayı zorlaştırır ve dondurulmuş yiyecek tabakalarını karıştırıp sadece bir bardak dondurma için kontrol etmek zor olabilir. Çoğu model dondurulmuş gıdalarınızı düzenlemeye yardımcı olmak için dondurucu içindeki sepetleri içeriyor olsa da, onu görmek için her şeyi stratejik bir şekilde yeriniz olacak.

En İyi Alt Dondurucu
Bütçe Alt Dondurucu
Karşı Derinlikli Derin Dondurucu
Marka ve Model No.
Whirlpool WRB322DMBM
Amana ABB1921BRW
GE GLE12HSLSS
Fiyat
$ 994
$1000 dolar
$ 1.450
Yıllık Enerji Kullanımı
584 kWH
521 kWH
405 kWH
Boyut
22.07 ft 3
18.67 ft 3
11,9 ft 3

Whirlpool Çift Çekmeceli Fransız Kapı Buzdolabı

Neden onu seçtik?

Moda ve özellik ağır

Fransız kapı buzdolapları, tipik bir alt dondurucu buzdolabının bir modifikasyonudur. Buzdolabı bölümü için iki küçük kapıya sahip olmanın yanı sıra, sıklıkla bir dış su ve buz dağıtıcıya sahiptirler. Bazıları da açabileceğiniz iki çekmeceye sahiptir – buzdolabının geri kalanını açmadan. Bu nispeten yeni tasarım (alt dondurucu buzdolabında bir çeşitlilik) son 5 yılda popülerlik kazanıyor – Martha Stewart mutfağında yer alıyor – ve çeşitli yüzeylerde (paslanmaz çelikten mat siyah) evinize sığacak.

Alan etkili

Fransız kapılı buzdolapları alan için en kübik ayaklardan birini sunma eğiliminde olsa da, mutfağınız daha küçükse, hem Fransız kapılar hem de yan yana buzdolapları kullanımı daha kolaydır. Kapılar, üst veya alt dondurucu buzdolabındakinden daha küçüktür, bu yüzden mutfağa kadar açılmazlar – bir Fransız mutfağınız varsa, kendinizi mutfağa sokmanız veya başka birisini engellemeniz daha az olasıdır. kapı buzdolabı

Dikkate alınması gereken noktalar

Daha az enerji verimli

Fransız kapı buzdolapları şu anda trend olduğundan, temel bir model bile kaliteli bir dondurucu modelinden daha pahalı olacaktır. Fransız kapılı buzdolapları, genellikle benzer büyüklükteki ancak farklı tasarıma sahip buzdolaplarından daha fazla elektrik kullandıkları için, genellikle daha pahalıdır.

Düşük bir enerji maliyetine sahip bir ülkede yaşıyorsanız bu daha az önemli olabilir; en iyi Fransız kapımızı ($ 67) ve en iyi dondurucumuz ($ 44) buzdolaplarını bir yıl içinde çalıştırmanın arasındaki fark sadece 23 dolar. Ancak, Hawaii’de (ya da yüksek enerji maliyetlerine sahip başka bir eyalette) yaşıyorsanız, bu fark yıllık 100 dolara kadar çıkabilir.

En İyi Fransız Kapı
Bütçe Fransız Kapı
Karşı Derinlikli Fransız Kapı
Marka ve Model No.
Whirlpool WRV986FDEM
Whirlpool WRF535SWHZ
Haier HRQ16N3BGS
Fiyat
$ 3,400
$ 1,300
1400 $
Yıllık Enerji Kullanımı
767 kWH
615 kWH
448 kWH
Boyut
25,76 ft 3
25,15 ft 3
16,4 ft 3

Buzdolapları Kılavuzu

Sizin için doğru buzdolabı nasıl bulunur

Alanınızı ölçün

Buzdolapları yükseklik, genişlik ve derinliğe göre değişir ve tam olarak hangi boyutta aramanız gerektiğini bilmek önemlidir. Çok büyük ve yeni dolabınızı mutfak kapısına sığdıramazsınız, mutfağınızın içine sığdırın. Çok küçük ve yersiz görünebilir.

Kullanılabilir alan miktarına bağlı olarak, belirli tip buzdolaplarının alanınız için çalışmadığını fark edebilirsiniz. Küçük bir alanla çalışıyorsanız, en olası seçeneğiniz en iyi dondurucu olacaktır. Ancak, buzdolabınız ve mutfak adanıniz arasında sadece dar bir boşluk varsa, iki kapılı bir buzdolabında, dolabın kapısına çarpmadan süt kutusunun içine girip süt kartonunu alması kolaylaşacaktır.

İdeal derinlik boyutunu düşünün

Boy ve genişlikten sonra dikkat etmeniz gereken en önemli ölçüm derinliktir. Çoğu buzdolabı ters derin değildir; Çoğu sayaç 26 inç veya daha sığdır, çoğu buzdolabında bunun ötesinde en az iki veya üç inç dışarıda kalır. Buzdolabınızı sayaçlarınızla uyumlu hale getirmeyi tercih ederseniz, karşı derinlikli buzdolaplarına bakın. Bunlar genellikle yiyecekleri tutmak için daha az alana sahiptir, ancak mutfağınızın geri kalanından uzak durmayacaktır.

Buzdolabı tipinizi belirleyin

Fiziksel kısıtlamalardan faktoring yaptıktan sonra, sizin için en önemli olan özelliklere göre buzdolabınızı seçin.

  • En iyi dondurucular en ekonomik buzdolaplarıdır, ancak özellikle hoş görünmezler ve genellikle kapıda buz veya su dağıtıcıları ile birlikte gelmezler.
  • Fransız kapılı buzdolapları Martha Stewart’ın mutfağına ait gibi görünürler ve tipik olarak daha iyi cam raf seçenekleri ve çekmeceleri vardır. Bununla birlikte, buzdolaplarının en pahalıları arasında olma eğilimindeler.
  • Alt dondurucular , tipik olarak paslanmaz çelik yüzeylerde oldukça çekici görünür ve kullanıcı dostudur. Dondurulmuş yiyecekleri alt kısımda sıkıştırarak günlük yiyeceklerinizi göz ve el seviyesinde tutarlar. Bu, bazı modellerde boşluk düzenlemenize yardımcı olmak için dondurucu sepetleri ile gelen gerçi daha zor, ancak, dondurulmuş bezelye kazıp yapabilirsiniz.
  • Yan yana buzdolapları, genellikle diğer buzdolabı tiplerinden daha fazla dondurucu alan sağlamak için mutfağınızda diğer stillerden daha fazla yer kaplar. Dondurucu alanı biraz dar olma eğilimindedir ve büyük pizza kutularına sığmayı zorlaştırır.

Doğru boyutu seçin

Buzdolapları söz konusu olduğunda, daha büyük her zaman daha iyi değildir. Kişisel İdeal buzdolabı boyutu mevcut mutfak alanı ilk bağlıdır ve ikinci konutun büyüklüğüne ve pişirme tercihlerine.

Genel olarak, evinizde her yetişkin için dört ila altı ayak küplük depolama alanı veya dört kişilik bir aileniz varsa yaklaşık 20 ayak küpü arasında bir tahminde bulunmalısınız . Eğer aileniz çok fazla ev yapımı yemek yapıyorsa veya büyük bir dondurulmuş veya taze yiyecek stoğu tutuyorsa, daha sonra ikinci bir dondurucuya nerede ev sahipliği yapacağınızı bulmak yerine, daha büyük boyutlarda olursunuz.

En yakın onarım merkezini bulun

Önemli bir cihazı satın almanın en önemli yönlerinden biri, onu nerede onarabileceğinizi belirlemektir. Umuyoruz ki, buzdolabılarımız tamir edilmeden en az on yıl boyunca sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Ancak, buzdolabınız soğuk kalmayacaksa veya devre kesiciniz sık sık seyahat etmiyorsa , bir tamir atölyesine sahip olmak 130 $ servis çağrısı ile buzdolabınızın tamamen değiştirilmesi arasındaki fark olabilir. Çoğu üretici ülke genelinde buzdolabı servis merkezlerine sahiptir ve her şirket size en yakın olanı bulmanıza yardımcı olacak bir arama sayfası bulundurur.

LG veya Samsung buzdolabına bakıyorsanız özellikle göz kulak olmak istersiniz. Bu markalar Güney Kore’de başladılar, bu da devletlerde ulusal olarak hizmet merkezlerini kurmak için daha yavaş olduklarını ve birçok tamir teknisyeninin uzmanlıktan yoksun olduklarında üzerinde çalışmayı reddedeceklerini ifade ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here