Dünya Ülkeleri ve Başkentler

0
https://baskentler.com

Dünya’da kaç ülke olduğunu insanlar her zaman merak etmekte ve bununla ilgili araştırma yapmaktadır. Kimilerine göre Dünya’daki ülke sayısı 193 iken kimilerine göre 197 ülke olduğu söylenmektedir. Bir bölgenin Ülke olup olmadığı belirlenirken millet meclisinin ne gibi şartlar getirdiği halen tartışma konusudur. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhurite’nin de ülke olup olmadığı halen en büyük tartışma konusudur.

Bugün size tanıtacağım Dünya Ülkeleri sitesinde Dünya’da bulunan tüm ülkeler hakkında bilgi sahibi olacak, sanki o ülkeye gitmiş ve ülkede bulunan önemli şehirler ve başkentleri gezmiş gibi olacaksınız. O ülkenin para biriminden, başkentine, nüfusundan, dünya haritasına, bayrağından, komşu ülkelerine… aklınıza gelen her konu hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Şu bir gerçek ki her ülkenin kendine özel kültürü ve öz mirası vardır. Ülkeleri ziyaret etmeden önce gideceğiniz ülke hakkında bilgi sahibi olmanız. Gideceğiniz Ülkenin dilinden dinine kadar her konuda bilgi sahibi olmanız gerektiğinden iyice araştırma yapmanız gerekmektedir. Ülkelerin tarihlerini kuruluş serüvenlerini, yönetim biçimlerini, aranma kodlarını, zaman dilimlerini öğrenmek isteriz. Yurt dışı gezisine çıkan kişiler bilirler ki AB üyesi olan Ülkeler Schengen Bölgesi’nde bulunmakta ve bu ülkeler arasında geçiş kolaylıkla gerçekleşebilmektedir.

Başta Schengen Ülkeleri olan Avrupa Ülkelerini, Amerika Kıtasını, Asya, Avustralya Kıtasını, sonrasından Afrika’nın en ücra köşesinde bulunan Ülkeler hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz ve Dünya Kıtalarını öğrenmek isterseniz sizin için en ideal gezi ve seyahat sitesi olan https://baskentler.com sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum. Ayrıca Dünya İstatistiklerini, Dünya haberlerinini ve Dünya Haritasını’da bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here