Dell G315 Intel Core i5 9300H Laptop Yorumları

0
Dell G315 laptop yorumları

Dell G315 laptop, şu anda oyun laptopları arasında en çok satılan bilgisayarlar arasında yer alıyor. Bu nedenle birçok kişi bu bilgisayarın vereceği paraya değip değmeyeceğini merak ediyor. Dell G315 laptop almayı düşünen ve kafasında soru işaretleri olanlar için ürünün detaylı bir incelemesini ve kullanıcı yorumlarını paylaşmak istedik.

Dell G315 Intel Core i5 9300H İnceleme

Kasa

Dell G315 laptop, giriş seviyesi birçok oyun laptop’ına benzer şekilde şık ve pahalı alternatiflerine göre daha yuvarlak kenar ve köşeleri olan plastik bir kasaya sahip. Plastik yüzeyler ucuz ve esnek hissettirdiği için kötü bir izlenim bırakıyor. Kasanın öne çıkan özellikleri arasında pürüzsüz plastik avuç içi dayanakları, pürüzlü mat plastik dış kapak ve açık mavi vurgu işaretleri mevcut.

Bağlantı Noktaları

15.6 inç ekrana sahip Dell G315, 17.3 inç ekrana sahip G317 ile tam olarak aynı bağlantı noktalarını sunuyor. HDMI 2.0 bağlantı noktası, harici bir monitöre 4K ve 60 hertz’lik çıkış sağlıyor.

Entegre kart okuyucusunun 24 MB/sn. aktarım hızı rakiplerine göre yavaş kalıyor. Ayrıca, kart okuyucusu yaylı mekanizmaya sahip olmadığı için tam olarak takılmış bir kartın yarısı dışarıda kalıyor.

Klavye

“Sıçramaya dayanıklı” klavye, yumuşak ve sessiz bir yazma deneyimi sunuyor. Rakam ve yön tuşlarının, ana tuşlardan daha küçük olması klavyenin eksi yönleri arasında yer alıyor.

Dell G315’te, markanın Alienware veya daha eski Inspiron Gaming serisi laptoplarında yer alan klavyeden farklı olarak Mavi arka ışık ve harfler kullanılmış. Bu özelliği, genellikle kırmızı renk kullanılan rakip oyun laptopları ile iyi bir tezat oluşturuyor.

Touchpad

Touchpad’in yüzeyi yapışmayı önlemek için hafif pürüzlü olarak imal edilmiş. İmleç hareketleri güvenilir ve pürüzsüz olsa da, entegre fare tuşları harici fare kullanımına uygun olmayan durumlarda (örneğin herhangi bir araçta hareket halindeyken) kullanım için yetersiz kalıyor.

Ekran

Dell G315’in ekranında LG Philips LP156WF6 IPS panel yer alıyor. Ekran kalitesi olarak ortalama diyebiliriz. Bu nedenle 4K UHD seçenekleri isteyen kullanıcıların Dell G5 serisini değerlendirmelerini tavsiye ediyoruz.

Zayıf arka ışık nedeniyle dış mekan görünürlüğü düşük. Mat korumaya rağmen ekran kaçınılmaz olarak parlıyor.

İşlemci

Dört çekirdekli i5-8300H, eski oyun laptoplarında bulunan dört çekirdekli i5-7300HQ’nun halefidir. GTX 1060 Max-Q’nun ötesine geçmek isteyen kullanıcıların, bu ürün yerine Dell’in üst düzey Alienware serisine bakmalarını tavsiye ediyoruz.

Dell G315’te yer alan Interl Core i5-8300 işlemci beklenilen şekilde bir performans sergiliyor. Turbo Boost sürdürülebilirliği iyi düzeyde olan üründe, zaman içinde sadece yüzde %3’lük bir performans düşüşü oluyor.

Dell G315 Intel Core i5 9300H Laptop Yorumlar

Türker G.

“Ürünün tam adı G3 15 3590. Yeni kasa. Başlangıç seviyesi oyuncu bilgisayarı. Ekran kapağı plastik, klavye bölgesi metalik malzeme. Klavyede ışıklandırma mevcut, tek renk beyaz. Performansını beğendim.”

Erdal G.

“Fiyatına göre çok iyi bir bilgisayar. Mat ekran olması gündüz kullanımı için çok iyi. Klavye ışıkları gayet başarılı. Ekran çözünürlüğü mükemmel. Tek eksiği bana göre SSD 128 GB değil de 256 olsaydı daha iyi olurdu.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here