Cumhuriyet Geleneksel Fermente Sucuk

4

[dropcap]S[/dropcap]ucuk, bizim kültürümüzün, özellikle kahvaltılarımızın vazgeçilmez lezzeti. Bu yazımda, Cumhuriyet Geleneksel Fermente Sucuk hakkında gerçek kullanıcı yorumunda bulunacağım.

Sucuklar yapılış olarak ikiye ayrılıyorlar

  • Isıl işlem görmüş
  • Fermente

Ben, fermente sucuk tercih edenlerdenim. Isıl işlem görmüş sucuklar bana doğal gelmiyor. Ne lezzet olarak ne de kalite olarak fermente sucuğun rakibi yok diyebiliriz. Fermente sucuklara bu doğal lezzetini veren işlem fermantasyon sürecidir. Eğer kaliteli sucuk yiyeceğim diyorsanız, %100 dana ve fermente sucuk tercih etmelisiniz.

Peki hangi marka? Ben kişisel olarak birçok marka denedim ve içlerinde en çok Cumhuriyet markasını beğendim. Afyon kökenli olan marka, 1923 yılında kurulmuş yani ülkemizle yaşıt.

Cumhuriyet sucukları içeriği aşağıdaki gibidir:

  • Dana eti ve yağı
  • Tuz
  • Baharat karışımı

Cumhuriyet Sucukları Gerçek Kullanıcı Yorumu

Yazımın girişinde de belirttiğim gibi ısıl işlem görmüş ve paketli sucuklar bence çok lezzetsiz. Gerçekten sucuk yemek ve o tadı almak istiyorsanız fermente ve kangal sucukları tercih etmelisiniz.

Benim bu konuda tercihim Cumhuriyet Sucukları. Sucuğu seçmek kadar pişirmekte önemli.  Sucuk (et) pişirmek için kesinlikle döküm tava kullanmalısınız. Isıtılmış bir döküm tavaya sucukları bıraktığınız anda kendi yağını salacak ve hızlıca pişecektir. Ek yağ koymanıza gerek yoktur.

Bu şekilde pişirilmiş sucuklarla yumurta, tost ve dilediğiniz her türlü lezzeti ortaya çıkartabilirsiniz.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]Hediye sepetimizi kazanmak ister misiniz? Bu ürünün dahil olduğu hediye sepetlerimizi her ay sizlere armağan ediyoruz! Yapmanız gereken, sadece bu ürün ile ilgili yorumunuzu yapmak ve puan vermek. Bu kadar! Bu sayede hediye kazanabilirsiniz![/box]

Cumhuriyet Sucukları ile ilgili aklınıza gelen soruları ya da bu ürünü kullandıysanız kullanıcı yorumunuzu aşağıdaki bölümden paylaşabilirsiniz. Mutlaka dönüş yaparım.

Afiyet olsun.

4 YORUMLAR

  1. Benim küçüklüğümden beri sucuk her zaman hayatımızdaydı sanırım türklerde gelenek olarak sucuk var, tadındanmı bilemiyorum ama yumurtayla birlikte çok güzel gidiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here