Clinoper Sivilce Kremi

4

Sivilce problemlerinden birçok insan dert yanıyor. Geçmeyen sivilceler, sivilce izleri ve günlük hayatı insana zindan eden görünüm sosyal hayatı olumsuz etkileyen ve sivilce kaynaklı en büyük sorunların başında geliyor. Tüm bu sorunlar ve sivilce tedavisi için birçok ilaç kullanılıyor. Bu yazımızda Clinoper Sivilce Kremi kullanan gerçek bir kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Clinoper Sivilce Kremi etken maddesi nedir? İçinde ne var?

Clinoper Sivilce Kremi‘in aktif maddesi Benzoil peroksit ve Klindamisin fosfat‘ tır.

Clinoper Jel Kullanım Şekli

 1. Clinoper sivilce jeli, sadece sivilcelerin üzerine sürülmelidir.
 2. Aktif maddeye karşı alerjiniz varsa bu ilacı doktor kontrolünde kullanmalısınız.
 3. Clinoper kremin sivilcelerde etkisi 2-5 hafta içinde gözükmektedir. Hızlı bir etki beklemeyin.
 4. Bir süre, sivilceler iyice kuruyup büzüşene kadar beklenir.
 5. Kremi sürdükten sonra güneşten korununuz.

Cildin bir süre kuruyabilir, kuruduğu yerden sivilce daha çok artabilir fakat düzenli kullanımda sivilcelerinin yok olması beklenmelidir. Cildinin kurumaması için, geceleri yatmadan önce nemlendirici kullanılabilir.

 

Clinoper Jel Ne İçin Kullanılır?

 • Clinoper Jel akne (sivilce) tedavisinde kullanılır.
 • Orta ve şiddetli düzeyde akneli alanlarda sabah-akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılır.
 • Uzun dönem kullanılabilir.
 • İlacı çok kullanmak yan etkilerini arttırabilir.
 • İlaç 6-8 hafta arası kullanılmalıdır.
 • Siyah nokta, beyaz nokta ve akneli bölgelerin oluşumunu durdurur.

Clinoper Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Tedavi edilen bölgede

 • yanma,
 • kızarıklık,
 • kuruma
 • kaşıntı olabilir.

Clinoper Jel Sivilce izlerini geçiri mi?

İlaç oldukça güçlü bir etken maddeye sahiptir. Uzun süreli kullanımlarda kişinin cilt yapısına bağlı olarak ciltte yer alan sivilce izlerine olumlu etkileri olur. Tahriş oluşturma riski vardır. Dikkatli kullanmalısınız.

Clinoper Sivilce Kremi hakkında gerçek bir kullanıcı yorumu:

Sivilceleri kurutmak ve sivilce izlerinin rengini açmak için kullandım. Sadece lokal olarak sorunlu yere kulak çubuğu ile uygulamanızı tavsiye ederim. Kuvvetli bir ilaç. Eğer fazla sürerseniz cildinizi de kurutur. Saç, kaş gibi yerlere değdirmeyin beyazlatıyor! Bazı ciltlerde sürulen yerlerde kızarıklık yapıyormuş ama ben öyle bir sorunla karşılaşmadım. Her gün kullanmıyorum. Sadece sivilce varsa kullanıyorum. Dikkatli kullanılmalıdır.

Ben gece yatmadan önce kullandım. Kızarıklık ve diğer sorunlarla karşılaşmadan uyanma ihtimaliniz yüksek. Yoksa sürüp dışarı çıkarsanız tatsız sürprizler olabilir. Kokusu biraz kötü. Güneş ışığı ile yüzde iz yapma riski var.

Sivilce izlerine etki etmesi için biraz daha uzun süreli kullanmalısınız. Kişiden kişiye değişmekle birlikte cildi canlandırdığı kesin. Cildi soyuyor, ölü tabakaları yok ediyor. Yeni tabakalar izleri siliyor yavaş yavaş.

Uyumlu ciltte, sivilce ile mücadele için, DOKTOR TAVSİYE ETTİYSE sivilcelerden kurtulmak için birebir diyebilirim.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]Hediye sepetimizi kazanmak ister misiniz? Hediye sepetlerimizi her ay sizlere armağan ediyoruz! Yapmanız gereken, sadece bu ürün ile ilgili yorumunuzu yapmak ve puan vermek. Bu kadar! Bu sayede hediye kazanabilirsiniz![/box]

Clinoper Sivilce Jeli ile ilgili aklınıza gelen soruları ya da bu ürünü kullandıysanız kullanıcı yorumunuzu aşağıdaki bölümden paylaşabilirsiniz. Mutlaka dönüş yaparım.

Sağlıcakla kalın.

4 YORUMLAR

 1. Sivilcelerde çok işe yarayan bir krem, gerçi bunu kendim için söylüyorum her ciltte aynı etkiyi yaratmaz ilk önce doktorunuza danışmanız şart.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here