BRITA Marella XL Filtreli Su Arıtmalı Sürahi Yorumları

0
BRITA Marella XL Filtreli Su Arıtmalı Sürahi Yorumları

BRITA Marella XL Filtreli Su Arıtmalı Sürahi, içme suyu konusunda titiz olduğumuz son yıllarda üretilmiş işe yarar ev eşyalarından biri olarak dikkat çekiyor. 1yorum.com olarak BRITA Marella XL Filtreli Su Arıtmalı Sürahi yorumları için bir yazı hazırlamak ve ürünü almayı düşünenlerin aklındaki soruları cevaplamak istedik.

BRITA Marella XL Filtreli Su Arıtmalı Sürahi İnceleme

İncelememize ürünün 2 litresi filtrelenmiş su olmak üzere toplam 3.5 L’lik su kapasitesi ile başlamak istiyoruz. 2 L’lik su kapasitesi birçok standart sürahi ile karşılaştırıldığında aynı kapasiteye sahip olduğu için yeterli görünüyor. Ancak suyu filtreleyen bir ürün için daha fazla su kapasitesi olabilirdi. Tabii bazı kullanıcılar suyun taze kalması için 2 L’yi de yeterli bulabilir.

Ürünün filtreleri musluk suyunda bol miktarda bulunan klor, kireç ve istenmeyen maddeleri etkili bir şekilde filtreleyebiliyor. Ancak bu filtreleme işleminde istenmeyen maddelerin ne kadarının filtrelenebildiği bilinmiyor. Bunun için bu ürünle filtrelenmiş suyun laboratuvar ortamında test edilmesi gerekiyor. Bu nedenle içme suyu konusunda çok hassassanız, bu ürünü içme suyu elde etmek yerine çay suyu, yemek suyu vb. gibi tüketim suyunu filtrelemek için kullanabilirsiniz.

Ürünün tasarımı tek elle kullanım için oldukça uygun. Tutma sapı kolay bir tutuş sağlıyor.

Gelelim bu üründeki en önemli kriter olan filtre değişim konusunda; ürünün filtresi 150 L suyu filtreleyebiliyor. Günlük ortalama 4-5 litre su tüketildiği düşünülürse, filtrenin her ay değişmesi gerekiyor. Filtreler ise genellikle 2’li, 3’lü ve 6’lı paketler halinde satılıyor ve 1 adedi yaklaşık 30 TL fiyata mal oluyor. Ürünün piyasa fiyatı ise şu anda 185 TL civarında ve 3 filtre ile birlikte geliyor. İlk 3 y filtreye para ödemeyecek olsanız bile, 9 ay içinde ürüne ödediğiniz fiyat kadar bir miktarı filtreler için de ödemeniz gerekiyor. Tabii bu fiyatlar temel içeceğimiz olan suyu sağlıklı ve lezzetli bir şekilde tüketme konusu ile karşılaştırıldığında birçok kişiye çok yüksek gelmeyebilir.

BRITA Marella XL Filtreli Su Arıtmalı Sürahi’nin üzerinde filtre değişim zamanını hatırlatan bir sayaç yer alıyor. Ancak bu sayaç ne yazık ki filtrelenen suya göre değil, gün hesabına göre çalışıyor. Yani siz sürahiyi kullansanız da, kullanmasanız da sayaç çalışmaya devam ediyor ve 4 hafta olduğunda filtrenin değişmesi gerektiğini hatırlatıyor. Olması gereken ise belirtilen 150 L suya kalan litreyi gösteren bir sayaç kullanılması olurdu.

BRITA Marella XL Filtreli Su Arıtmalı Sürahi Özelikleri

  • 3 adet filtre kartuşu içermektedir.
  • MAXTRA+ Filtreleme Teknolojisi, yumuşak ve lezzetli içme suyu sağlar.
  • Flip – top kapak, tek elle pratik kullanım sağlar.
  • Özel Tasarım Sap, günlük kullanımda kolay tutuş sağlar.
  • Entegre Kapak, kirlenmeye karşı suyu korur.
  • BRITA Memo, kartuş değişim zamanını hatırlatır.
  • Marella XL Kapasitesi ; 2.0 L filtrelenmiş su ( Toplam Hacim 3,5 L)
  • Alman Kalitesi ve dizaynı

Şimdi BRITA Marella XL Filtreli Su Arıtmalı Sürahi için yapılan gerçek kullanıcı yorumlarına bakalım.

BRITA Marella XL Filtreli Su Arıtmalı Sürahi Yorumları

Gülşah Yeğin (Kahramanmaraş)

“Yaşadığım yerin suyu çok kireçli, suyun değdiği her yerde kireç kalıntısı görmek mümkün. Çamaşırlarımız bile kireçten kaskatı oluyor. Bütün şehrin sudan mikrop kapmasından sonra da klor miktarı arttı sanki. Bir haftadır kullanıyorum, hazır suyu nasıl keyifle içiyorsam Brita’nın suyunu da öyle içiyorum.”

Eylem Keskin (Denizli)

“İlk kullandığımda hayret ettim. Evet, abartmıyorum gerçekten damacana tadı gibi tat verdi. Evde kullandığımız su da sırmanın cam şişe damacanası ve ayda 5 şişe falan gidiyor. Tek farkı kireç oranı ki o da doktorların belirttiğine göre aslında sağlığa faydalı. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Vaatlerini yerine getiriyor. Tek içime sinmeyen noktası şişenin ince bir plastik oluşu oldu. Onun dışında bir eksiği yok.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here