Bimde Satılan Hometech Laptop İnceleme

0

Her geçen gün bizi biraz daha şaşırtmayı başaran bim laptop satışını uygun fiyatla yaparak şu zor günlerde yüzümüzü güldürmeyi başardı. Orta segment altı diyebileceğimiz bir notebook modeli olduğu için uzun uzun kıyaslama yapamayacağız.

Marka kıyaslaması yapmadan hometech notebook seçeneklerine göz atalım istedik. Genel olarak uygun fiyatlı ürün seçeneklerini ön plana çıkardıklarını söyleyebiliriz. Bunun dışında bimde bu hafta ne var kısmından da detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Hometech Notebook Alfa 600c Özellikleri

30 eylül tarihi ile birlikte bim laptop modelini 999 tl den satışa sunacak peki ama bu farklı notebookun teknik özellikleri nelerdir? Alınır mı? Dilerseniz bu soruların cevaplarını birlikte arayalım. En başından söylemek gerekir ki ortalama bilgisayar teknolojisinin bir alt sınıfı olarak sunulan bir cihazla karşı karşıyayız. Oyun için veya performans amaçlı kullanmak isteyenler hayal kırıklığına uğrayacaklar.

Fiyatına oranla özellikleri fena değil gibi görünüyor. Öncelikle 1920 x 1080 piksel ekran çözünürlüğünün ve full hd ekran görüntüsünün son derece etkileyici olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında 13.3 inçlik ekranı da bir diğer artısı olarak dikkat çekiyor. Sadece bilgisayar sahibi olmak ve günlük hayatta dizi, film izlemek ve maillerinizi kontrol etmek gibi durumlarda yardım almak istediğiniz zaman kesinlikle ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek kalitede bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz.

Bim laptop 2018 seçenekleri arasında son dönemlerde yer alan fiyatlarına baktığımız zaman Windows bulunduran en dikkat çekici seçenekler arasında yer alıyor. Günlük hayatta kullanılabilir ama Celeron işlemcisi oyun performansı bekleyenleri biraz hayal kırıklığına uğratacaktır.

Bim Laptop Alınır mı

Bimin sunduğu laptop seçeneğinin 3 gb ram bulunduruyor olması da satın almak isteyenleri biraz hayal kırıklığına uğratabilir. Yalnız şu konunun altını çizmek isterim ki bu tarz notebook modellerinde çoğunlukla 2 gb ram kullanılıyor olması bunu biraz daha hızlı bir notebook haline getirmiş. Bu da uygulamalarda sizi daha da rahatlatabilir.

Bimde Satılan Laptop Hafızası

Öncelikle cihazın 32 GB lık bir hafızası bulunuyor. Dilerseniz bu hafızayı sd kart yardımıyla 64 gb takviyesi yapabiliyorsunuz. Aynı şekilde  daha sonra bu 32 gb lık hafızayı kaldırarak daha büyük bir hafıza ilavesinde bulunur mu ondan pek emin olmadığımı belirtmek istiyorum.

Kamera Özellikleri Nelerdir

Bu cihazın 0.3 MP ön kameraya sahip olduğunu söyleyebilirim. Şu ana kadar yaptığım bilgisayar ve cihaz incelemeleri arasında itiraf etmem gerekir ki en kalitesiz kameraya sahip cihazın buydu. Yine de fiyatını düşündüğümüz zaman çok ciddi bir görüntü elde etmek de saçma olurdu. Cihazın ekran kartına baktığımız zaman INTEL HD Graphics kart ile desteklendiğini görebiliyoruz.

Cihazın Avantajları Nelerdir

  • Fiyatı
  • Ekran boyutu
  • HD desteği
  • HDD desteği

Cihazın Eksileri Nelerdir

  • Celeron işlemcisi
  • Hafızası
  • Küçük ekranı

Özetle: Alınabilir bir cihaz piyasaya sürmüşler. Paranız bu kadarına yetiyorsa düşünmeden alın. Çok yüksek verim beklemeden kullanabilirsiniz. Yine de yeni çıkan uygulamaların hep daha fazlasına ihtiyacı olduğunu düşünecek olursak sizi biraz zorlayabilir. Sadece notebook almak için satın alınacak bir ürün olmadığını da belirtmek istiyorum.

Yararlandığımız Kaynaklar:

https://www.bim.com.tr/Default.aspx

https://www.bimaktuelurunler.net/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here