Apple iPhone XS

0
  • ARTILARI

    Mükemmel kamera. Güçlü işlemci Hızlı ağ. ABD’de ilk ana çift SIM kartlı telefon.

  • EKSİLERİ

    Boyut ve özellik kümesi için pahalı.

  • ALT ÇİZGİ

    Apple iPhone XS, iPhone’lar için önemli bir adımdır, ancak çoğu iPhone alıcıları muhtemelen XR veya XS Max’i tercih edecektir.

Parlayan ve göz alıcı, Apple iPhone XS (999 $) bu sene iPhone’lar için güzel bir yer olmayı hedefliyor. Ama kesinlikle mükemmel bir telefon olsa da, Apple’ın 2018 serisinin en az ayırt edici özelliği olduğunu düşünüyorum. Eğer XS tek başına dursa, onu daha fazla yargılayabilirim. Ama öyle değil. Nereye uyduğunu görüyorum: XS bir 2X zoom kameraya ve bir OLED ekrana sahip ve XS Max kadar büyük değil. Ancak, Max, Plus ailesindeki önceki iPhone’lardan daha büyük bir sıçrama ve her yerde daha çarpıcı bir cihaz. Sonuçta, çoğu insanın iPhone XS Max için 100 $ daha fazla para ödemek isteyeceğini veya iPhone XR’ye 250 dolar tasarruf edeceğini düşünüyorum .

Küçük iPhone Yok

5.65 x 2.79 x 0.30 inç (HWD), iPhone XS iPhone X ile neredeyse aynı boyuttadır . X gibi, tasarım temelde metal etrafında bir cam sandviçtir. Üst kısımdaki rezil çentik ile kenardan kenara 5.8 inç, 19.5: 9 OLED ekrana sahiptir. Apple’ın devasa çerçevelerinden nihayet kurtulduğunu görmekten mutluyum ama 2.79 inç genişliğinde XS, iPhone 6/7 / 8’den 0.14 inç daha geniş ve hemen hemen çoğu insanın ne düşündüğünün sınır çizgisinde. tek elli telefon. XR daha geniş.

XS tam olarak X gibi tasarlanmamıştır. Gümüş ve boşluk griye ek olarak, aynı zamanda altın da gelir. Yeni 4×4 MIMO antenleri, Apple’ı hafifçe fotoğraf makinesini hareket ettirmeye zorladı, bu da birçok X kılıfı ve aksesuarın yeni XS’e sığmayacağı anlamına geliyor . Örneğin iPhone X için Olloclip Mobil Fotoğrafçılık Seti’ni denedim ve XS kameralarla düzgün şekilde hizalanmadığını gördüm . Öte yandan, Speck vakaları hem X hem de XS üzerinde çalışıyor.

Telefon ayrıca artık bir Şimşek-kulaklık dongle ile birlikte gönderilir. Bu, testlerimden bazılarını daha sinir bozucu hale getirdi, ancak dongle’un sadece 9 dolara mal olduğu için bu konuda fazla çalışamam.

AMOLED ekran iPhone X’lerle aynı boyuttadır, ancak hem daha parlak hem de daha iyi renk doğruluğu vardır. Şu anda DisplayMate Labs’da Dr. Ray Soneira’dan test sonuçlarını bekliyoruz ve bunları aldığımızda bu yorumu güncelleyeceğiz. Ama ilk bakışta mevcut en parlak, en doğru ve en az yansıtıcı ekran için Samsung Galaxy Note 9 ile çalışan XS var.

Apple, iPhone XS’nin yeni camının önceki camdan daha sert olduğunu söylüyor, bu yüzden çatlama olasılığı daha düşük. Telefon ayrıca , 6 feet derinliğe kadar su geçirmezlik için IP68 olarak sınıflandırılmıştır . XS’in su içinde yarım saat sonra iyi durumda olduğunu teyit edebiliriz. Bunu test etmek hoş bir sürpriz oldu: Ekran, ıslak olduğunda rakip telefonlardan daha iyi çalışıyor. Çoğu telefon için, ıslak bir ekrana yazmaya çalışıyorsanız, klavye biraz baldır. XS, Apple’ın bu yılki cihazlarda yeni bir özellik olduğunu teyit ettiği ıslak bir ekranla mükemmel bir performans gösterdi.

Soldan: iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone X, iPhone 8

Telefonun 2,659mAh bataryası, iPhone X’in 2.716mAh hücresinden biraz daha küçüktür, ancak XS, daha verimli bir işlemci ve radyo ile boşluğu telafi etmekten daha fazladır. Özellikle LTE’de 4×4 MIMO gerçekten bir sinyali çıkarmak için gereken güç miktarını azaltır. Maalesef, pil testlerim henüz tamamlanmadı, ancak iPhone XS Max ile 9 saat, Wi-Fi üzerinden 50 dakika video akışı yaptım ve Apple XS’in biraz daha az pil ömrüne sahip olduğunu söyledi. Bu tam gün aralığı içinde koyar, ancak Galaxy Note 9 kısa. Ben bir pil sonucu var bu inceleme güncelleyeceğiz.

Apple her zaman yaptığı ile aynı yavaş şarj 5W güç adaptörü içerir telefonları,ancak iPad veya MacBook adaptörleri ile daha hızlı şarj edileceğini söylüyor. Bunu geçen sene sınava soktuk ve iPad adaptörününtelefonunuzu şarj etmek için bir zorunluluk olduğuna karar verdik .

Yine de – yeni bir twist var . Kablosuz şarj için Apple, telefondaki bobinleri sıktığını ve böylece önceki modellere göre kablosuz olarak daha hızlı şarj edileceğini söyledi. Bununla birlikte, 7.5W kablosuz şarj cihazı gerektirir. Sadece 5W kablosuz şarj cihazı vardıdışarı Ölçek laboratuar, ve telefonun 30 dakikada kablosuz olarak yüzde 18 oranında şarj olduğunu gördük.

İşleme gücü

Apple’ın yeni A12 işlemcisi, CPU-akıllı, mevcut en hızlı taşınabilir cihaz işlemcisidir. A11’in sert çekirdekli CPU matrisini ölçen Geekbench kriterlerinden yaklaşık yüzde 15 daha iyi. Sadece UI elemanlarını test eden daha gerçekçi Antutu benchmarkında, Galaxy Note 9’dan sadece yüzde 6 daha hızlı olmasına rağmen, sadece Snapeksoron 845’i Geekbench üzerinde eziyor.

Grafik ölçütlerinde de kesinlikle önemli gelişmeler görüyorsunuz. Ekran çözünürlüğünü hesaba katmadan GPU’yu yalnızca kranklayan GFXBench Car Crash offscreen benchmark’ında ortalama 43 fps ortalaması aldık. Galaxy Note 9 35fps, iPhone 8 25fps ve 18fps ile karşılaştırın iPhone 6s . İPhone 8’den çok daha yüksek ekran çözünürlüğü nedeniyle (2,436 x 1,125 ve 1,334-e-750), aslında 8’in üzerindeki ekran ölçütlerinde daha yüksek kare hızları elde edersiniz. XS yüzde 60 daha iyi GPU gücü sağlıyor ama iPhone 8’in ekranında olduğu gibi 2,7 kat fazla piksel basıyor.

Yeni işlemcinin en etkileyici kısmı test edilmesi en zor olanıdır. Apple, AI’ya adanan çipin bir parçası olan Nöral Motor’u ve temelde matris matematiği olan ve iki çekirdekten sekize çarpan makine öğrenimini büyük ölçüde geliştirdi. Standart kriterler NPU’ları test etme eğiliminde değildir, bu yüzden sahnelerde nesne tanımlama gibi şeyler için özel bir referans noktası olan AIMark’a döndük. Sonuçlar çarpıcıydı: XS 3,320, Galaxy Note 9’un 1.206 puanını üçe katladı. Herhangi biri Neural Engine’in ne kullanacağını anlayabiliyorsa, XS’i ayrı olarak ayarlayacaktır.

Ayrıca Apple’ın sıkı donanım yazılımı entegrasyonunun performans üzerindeki etkisini de indiremezsiniz. Tarayıcı tabanlı Basemark Web kriter olarak, iPhone’lar tamamen Android telefonlarını duman eğilimindedir – XS iPhone 8’in 385, Galaxy Note’un 9 en 265, ve 532 puan OnePlus 6’nın ‘ın 295. olanlar son Android telefonlar daha iPhone gibi gerçekleştirilen 6s, 244 puan aldı. Bu, iOS’ta tamamen entegre ve hızlandırılmış Safari’nin Android’deki Chrome’a ​​kıyasla ne olduğuyla alakalı.

A12 ayrıca mevcut depolama alanını artırır. İPhone XS 64GB, 256GB ve yeni bir 512GB modelde geliyor, dahili yazılım ise yaklaşık 8GB. Çıkarılabilir depolama alanı yok, ama bu çok yer var.

Neden bu kadar fazla depoya ihtiyacınız var? Eh, 60 fps’de 4K video kaydediyorsanız, dakikada 400 MB veya saatte 24GB çalışıyorsunuz. Dürüst olmak gerekirse, bir telefonda 512GB’a sahip olduğunu doğrulamak için matematiği anlayamıyorum. Ama ısrar edersen, kendini yık.

Radyo Gaga

Yıllar içinde ilk kez Kuzey Amerika için bir iPhone modeli var. Bu, satın alınan herhangi bir iPhone’un, AT & T ve T-Mobile telefonlarının genellikle Sprint ve Verizon ile sıkıntı yaşadığı önceki modellerden farklı olarak ABD veya Kanada’daki herhangi bir operatör üzerinde çalışacağı anlamına gelir. Bu, T-Mobile’ın yeni Band 71’i kırsal kapsama alan ilk iPhone’unu ve AT & T, T-Mobile ve Verizon’daki yoğun kentsel ayarlarda ek hız için LAA’yı destekleyen ilk iPhone olduğunu belirtmekte fayda var.

Küresel olarak, biraz farklı LTE bantları ile XS’nin dört farklı bölgesel versiyonu vardır. Hepsi küresel olarak dolaşacak, ancak satıldıkları ülkelerde birincil kullanım için her ikisi de en iyisi. ( Buradaki farklılıkların tam bir yıkıntısı var .)

İPhone XS, LTE özelliklerinde iPhone 8 ve X’den ileriye doğru büyük bir sıçrama. Anahtar, sinyal gücünü ve hızını artırmak için iki yerine dört anten kullanan 4×4 MIMO’dur. Gelecek haftalarda bunu daha fazla test edeceğiz, ancak diğer cihazlarla ilgili deneyimlerimizde, 4×4’ün LTE performansı üzerinde çok çarpıcı etkileri oldu. Bizim grafiklere bir göz atın hızlı Mobil Ağlar Galaxy telefonları ile iPhone’lar karşılaştıran hikaye ve hatta fark Galaxy S8 hızlı iPhone X’ten ortalama oldu: O 4×4 MIMO bu.

Burada gerçekten radikal inovasyon, bu yazının ardından test telefonumuzda aktif değil. Bu iPhone’un yeni eSIM, çift SIM özelliği. Amerikalıların yüzde 5’inden azı çift SIM taşıyortelefonları,çünkü taşıyıcılar şimdiye kadar satmadı. Çift SIM aktif olduğunda, desteklenen bir taşıyıcıya ikinci, geçici veya kalıcı bir abonelik eklemenize izin verir . Neden böyle? İsteyebilirsinayrıev ve iş numaraları veya yurtdışına seyahat ederken geçici bir numara ekleyin.

Şimdilik, tüm iPhone’lar ilişkili operatörlerinden gelen bir fiziksel SIM ile gönderilecektir. Telefonunuz kilitlenmemişse (yalnızca bugünlerde AT & T hala telefonları kilitler), ileride ayarlar menüsünü kullanarak ikinci bir abonelik ekleyebileceksiniz.

Ayrıca, eSIM’i birincil SIM olarak değiştirebileceksiniz. Bu, bir mağazaya gitmeniz ve yeni bir SIM kart almanız gerektiğinden, telefonunuz için birincil taşıyıcıları daha kolay bir şekilde değiştirebileceğiniz anlamına gelir. Daha düşük oranlardan yararlanmak için taşıyıcıları değiştirmeyi düşünüyorsanız bu oldukça heyecan verici olabilir.

İki abonelik etkinken, hem telefon görüşmeleri hem de SMS için kullanabilirsiniz. Veri için kullanılacak birini seçmeniz ve iMessage için kullanmanız gerekir.

Sesli arama kalitesi mükemmel ve üst ve alt çift hoparlörler (aramalar ve diğer sesler için) çok yüksek. İPhone XS, XS Max ve Samsung Galaxy Note 9, kaydedilen bir konuşma hattını aradığımızda 6 inçlik bir mesafede yaklaşık 82dB teslim etti. İPhone’lardaki çift hoparlörler, genişletilmiş bir ses alanı sunuyor, ancak ses, telefonun etrafında daha uzaklardan geliyormuş gibi görünüyor. Bu oldukça düzgün, özellikle de telefonun hoparlöründe çok fazla müzik çalarsanız.

İPhone 8 ve X gibi, ama önceki iPhone’ların aksine, XS daha kaliteli aramalar için EVS ses kodlama sistemini destekliyor. (Bunun hakkında daha fazla bilgi için, buradaki özelliğimize bakın .) Bir iPhone 7 veya daha yenisini yükseltiyorsanız ve aynı taşıyıcıda diğer EVS özellikli telefonlara öncelik veriyorsanız, önceden olduğundan çok daha iyi ses kalitesi elde edersiniz.

Wi-Fi için XS’in Galaxy Note 9 ve testteki diğer akıllı telefonlar ile eşit olduğu kanıtlandı.

En Popüler Kamera

Eskiden ses yorumcumuz Tim Gideon ile işbirliği içinde iPhone’ları inceledim. İPhone, bir telefon, artı bir el bilgisayarı, artı bir iPod idi. Bence artık durum böyle değil. İPhone şimdi bir el bilgisayarı ve bir kamera, bu yüzden test etmek için üst düzey kamera analistimize, Jim Fisher’a yöneldim.

İPhone XS ve XS Max aynı çift lensli arka kamera sistemini kullanıyor. Geçen yıl, 8 Plus ve X’in duyurulduğu zaman, Apple daha büyük bir görüntü sensörü hakkında büyük bir anlaşma yaptı. Testlerimiz, iFixit’in X-ışınları ile birlikte, eğer sensör gerçekten daha büyük olsaydı, sadece minimal düzeyde olduğunu gösterdi.

Apple bu sefer daha büyük bir sensör hakkında daha küçük bir anlaşma yaptı etrafında,ama orada bir tane yakaladım. XS’in ana kamerası şimdi bir önceki nesil iPhone’larda gördüğümüz 3.99mm f / 1.8’den biraz daha uzun bir odak uzaklığı olan 4,25 mm f / 1,8 mercekle spor yapıyor. Sensör boyutu aynı ise, iPhone XS biraz daha dar bir görüş açısı yakalar. Yapmıyor — objektifi biraz daha geniş. İPhone X görüş açısı 28 mm’lik tam çerçeve lenslere oldukça yakın ve XS daha 25mm gibi. Yeni sensör, Samsung Galaxy S9, Google Pixel 2 XL ve düşük maliyetli nokta vuruşlu fotoğraf makinelerinde olduğu gibi 1 / 2.3 inçlik bir tasarıma sahip .

Herkesin zihnindeki soru her telefonunkiyle aynıdır: iPhone XS düşük ışıkta daha mı iyi? Sensör, sorgulamadan. ISO 100 ile net detaylar ve az gürültülü görüntüleri yakalamayı başarıyor. Tam kare bir kameradan bahsediyorsan, telefon için yüksek bir rakam değil. Test ettiğimiz en iyisi , Galaxy S9 + ‘ nın geçen yılki iPhone’larını test ettiğimiz tek avantajdan yoksun bırakıyor .

İkincil 2x sensör, iPhone X ile aynı olandan biraz daha iyi bir performans sergiliyor. ISO’lar,ancak ISO 400’ün üstündeki ayarlarda ortaya çıkıyor. Objektif marjinal olarak daha geniş – şimdi 6.6mm yerine 6mm’lik bir tasarıma sahip – bu da ana lensin daha geniş bir kapsama açısına sahip olduğu anlamına geliyor. Halaf / 2.4iPhone 8 Plus ve 7 Plus’ın 2x objektiften farklı olmasına rağmen, kararlı olmasına rağmen .

İPhone’un yüksek ISO performansı hakkında çok fazla endişelenmemelisiniz çünkü iPhone otomatik olarak daha parlak, daha geniş bir objektife geçiş yapar ve loş ışıkta dijital zoom uygular. Üçüncü taraf bir kamera uygulaması kullanırsanız, telefonu 2x lensi herhangi bir ışıkta kullanacak şekilde zorlayabilirsiniz. Her ikisi de Apple’ın fırınlanmış Camera uygulamasından eksik olan Raw yakalama ve manuel ISO kontrolünü desteklediği için Moment uygulamasını test ettik.

Görüntü sensörüne yapılan iyileştirmeler iPhone sahipleri için iyi bir haber, ancak kamera hikayesinin tamamını anlatmıyorlar. Yazılımdaki sahnelerin ardında bir çok yeni şey oluyor. A12 Bionic işlemci (bir sonraki bölümde daha ayrıntılı olarak açıklanmıştır) kameranın çok sayıda harika hesaplama fotoğrafçılığı yapmasına olanak tanır.

OradaDaha hızlı çoklu çekim yakalama ve işleme sayesinde daha iyi HDR. Bunun bir örneği, XS’in gri güne daha gerçekçi bir renge sahip olduğunu görebildiğiniz ve 8 Plus’tan daha fazla vurumun önlenmesini sağlayan daha iyi bir iş görebileceğiniz yukarıdaki karşılaştırmadır.

Portre Modu, tabii ki dahil, ve şimdi bulanıklık seviyesini ayarlayabilirsiniz. Garibi bir şekilde, Apple arayüzde etkisini göstermek için bir f-stop ölçeği kullandı. Bu sezgisel olan bir şeyfotoğrafçılar,ama sadece güzel bir resim çekmek isteyen millet için biraz kafa karıştırıcı olabilir. Eski telefonlar aynı şeyi yapabilir, ancak üçüncü taraf bir uygulama gerektirir.FOCOS, böyle yaparak. Apple Camera uygulamasının açıldığını görmek istiyorumFOCOS endiğer düzgün hile, odak noktasını bir dokunuşla değiştirme yeteneği – şu anda iPhone uygulamasında bulunmuyor.

HDR şimdi Dikey Mod ile birlikte çalışıyor, bu yüzden Buckingham Sarayı Muhafız heykeli arkasındaki binalar iPhone 8 Plus’da olduğu gibi patlamıyor. Bu ince bir fark, ancak görüntüleri göze daha hoş hale getirebilen bir şey.

Ayrıca loş ışıkta Portre Modunu kullanırken bir gelişme buldum. Ben iPhone 8 Plus ile alamadım iken öğle yemeği bir iPhone XS Max ile bir çırpma başardı. Eski telefon bana çok yakın olduğumu söyledi ve telefona biraz geri döndüğümde objektifi 8 metrede tutmam gerektiğini söyledi.

Bu, iPhone 8 Plus’ı günlük sürücüm olarak kullandığım süre boyunca bir hayal kırıklığı noktası oldu. Loş ışıkta biraz daha iyi çalıştığını gördüğüme sevindim, ama Apple’ın daha ileri gidebileceğini düşünüyorum. Gelecek iPhone XR, tıpkı Google Pixel 2 gibi tek geniş açılı lensi kullanarak arka plan bulanıklığıyla resim çekebiliyor . XS ailesine eklenen bu seçeneği görmeyi çok isterim ki, Apple’ın çift kamera mekanizmasından kaçınarak uzaklık hayal kırıklığını ortadan kaldırabileceğini varsayalım. Bekleyip görmek zorundayız. Bu arada, bulanık arka plana sahip geniş portreler istiyorsanız, bir Pixel’i kullanmanız gerekir.2, veya tam çerçeve bir kamera ve 28 mm f / 1,4 lens alın.

Ön yüzünde XS, Face ID için kullanılan kızılötesi derinlik sensörleri sayesinde, gerçekliğin ardından bokeh ayarlamanıza olanak veren 7 megapiksel keskin bir kameraya sahip.

Benzersiz Bir İşletim Sistemi

IPhone XS, tabii ki, Biz bulunan iOS 12. çalışır iOS 12 tam inceleme uzun ve derinlemesine bu. Kısacası, iOS 11 üzerindeki bazı büyük ilerlemeler, ebeveynler için yararlı içerik kontrolleri ve ekran-zamanlı izleme ve cihazın aşırı kullanımı önlemek; Genel olarak, hemen hemen her şeyde daha hızlı performans; ve (sürekli) artırılmış artırılmış gerçeklik yetenekleri. En büyük hayal kırıklığı, Google Asistan’la karşılaştırıldığında yetenek ve anlamada gerçekten düştüğü Siri’dir.

Animoji ve memojiX serisi telefonlara özeldir. AnimojiHangiİnsanlara gönderebileceğiniz yüz ifadelerinize uyan karikatür hayvanlar. İPhone X lansmanı etrafında büyük bir yaygara vardı.Memoji Hangi sevmek animojiBunlar, sizin gibi görünmesi gereken özel karikatür insanlar olmadıkça. Hayal kırıklığıyla, olsa da, onlar otomatik yapılandırma yapmak -tasarımınızı zorundamemoji Yüz tarama kamera için kaçırılmış bir fırsat gibi görünüyor çeşitli seçenekler, arayarak.

Aksi halde, iOS 12’de, bu incelemenin başka bir yerinde, iPhone XS / XR’ye gereksinim duyanlar dışında çok az şey var. Ön tarafa bakan, derinlik algılama kamerasını kullanan arada sırada üçüncü taraf uygulaması var, ama o kadar da yok. iOS bir iPhone almak için bir neden, kesinlikle, ama bu iPhone’u özellikle almak için bir sebep değil.

Bununla birlikte, yıla geçtiğimiz günlerde, Apple’ın kullandığı artırılmış gerçeklik ve akıllı kamera uygulamalarını görmeye başlamamızın iyi bir şansı var. CoreMLMakine öğrenme platformu XS / XS Max / XR nesli ayrı bir şekilde ayarlar (her üç telefon aynı A12 işlemcisini kullanır). Apple, A12’nin uygulamaların zemindeki ve duvarlardaki sanal yüzeyleri daha çabuk kurmasını sağlayacak artırılmış gerçeklik yüzey algılamayı geliştirdiğini söyledi. Ofisimde filizlenen bir Alice in Wonderland macera oyunuyla gerçekten harika bir deneyim yaşadım.

Apple’ın lansman etkinliğindeki en dramatik uygulama olan basketbol çekimlerini analiz eden HomeCourt, A12 hızlandırması için ana bölge. Birkaç iPhone’u birbirine bağlayan bir iOS 12 özelliğini kullanan çok oyunculu artırılmış gerçeklik oyunları da muhtemelen yeni telefonlarda daha iyi çalışır.

İPhone XS’ye Yükseltilmeniz Gerekir mi?

Apple’ın 2018 iPhone’ları çok ortak ve çok etkileyici. Hepsinin geçen seneki modellerinden daha iyi kameraları, daha hızlı bir işlemci, daha iyi ses, daha iyi LTE ağ iletişimi ve çift SIM yetenekleri var. Hiçbirinin gerçek bir anlaşması yok.kesiciler,Bir kulaklık jakı eksikliği bir anlaşma kırıcı olduğunu düşünmezseniz. Hile, aralarında seçim yapar.

Apple, her yıl yeni bir iPhone almanızı istemiyor. İPhone’lar 6’dan 6’ya geçişten bu yana iPhone’ların tasarlanma şekli bu değil. Bir iPhone X’iniz varsa, iPhone XS’in X’e göre bazı avantajları vardır. Ancak, burada gerçekten rahatsız edici bir şey olan çift SIM yeteneğine gerçekten ihtiyacınız olmadıkça, tekrar 1000 dolar harcamayı haklı çıkaramayız.

İPhone XS, kalabalık bir iPhone dizisinin ortasına düşüyor. Orta kademe kalabalıktan memnun olmalı ama bence bu yıl acı çekiyor.orta-altsendromu. XS Max çok çarpıcı ve önceki Plus boyutlu telefonlardan bu kadar zıplıyor. Küçük telefonlar isteyenlerin hala iPhone 8’i var ve bence iPhone XR 1000 dolar harcamak istemeyen veya “modern” bir görünüm isteyen daha fazla insanın dikkatini çekecek (XR çok hoş geliyor. parlak renkler). Bu, XS’in en az seçilen telefon olacağını düşünüyorum.

Bir iPhone 7 veya daha erken geliyorsanız, burada büyük bir güç var. XS, daha hızlı bir işlemciye, daha iyi bir ekrana, daha iyi kameralara, daha net görüşme kalitesine, daha hızlı LTE’ye, çift SIM’lere sahip… çok fazla. Bu büyük bir sıçrama, ama aynı zamanda, iPhone XR’den 250 $ daha az olan bu avantajların çoğunu (ikinci ana kamera ve OLED ekranı hariç) elde edeceksiniz. Bunu henüz tavsiye edemem çünkü test etmedim, ancak yorumların ortaya çıkmasına kadar beklemede kalırım.

Daha küçük bir iPhone istiyorsanız, Apple iPhone 7 ve 8’i piyasada tutuyor. 8, özellikle, içinde bol miktarda yaşamı olan iyi bir telefon ve 599 dolar bunun için sağlam bir bedel. Yeni iPhone’lardan daha güçlü ve daha az astronomik olduğu için iPhone 7’yi geçen yıl birçok kişiye tavsiye ediyoruz. Bu yıl 8 ile aynı şeyi yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

İPhone XS Max’in ayrı bir incelemesi var, ancak yükseltmeyi isteyen iPhone Plus sahipleri kesinlikle bu telefonla gitmeli. İPhone Plus form faktörü, dev çerçevelerde çok büyük miktarda gayrimenkul atıyor. İPhone XS Max, gerçek kullanım için bu alanı tümüyle geri yükler, aynı büyüklükte paket içinde size daha fazla gayrimenkul sunar – ve büyük olasılıkla Plus’ı satın almanız büyük olasılıkla haklı mı?

İPhone XS iyi bir telefon, ancak Editörlerimizin Seçimi’ni vermiyorum. Bu incelemenin başında söylediğim gibi, XR ve XS Max’in Apple’ın serisinde, XS’in diğerlerinden daha az çekici bir yer olduğunu düşünüyorum. Bu, XS Max’in Editörlerimizin Seçimi olduğu anlamına geliyor ve XR’nin Ekim ayında çıktığında test edilmesini dört gözle bekliyorum.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here