Apple AirPods İncelemesi

0

İyi  Ultra hafif Apple AirPod’lar, güvenilir kablosuz bağlantı, Apple aygıtlarıyla sorunsuz eşleştirme, iyi ses kalitesi ve iyi çağrı kalitesi sunan tam kablosuz kulaklıklardır. Birlikte verilen kompakt şarj kutusu, tomurcukları hızlı bir şekilde şarj eder. Artık müziğinizin oynatılmasını çift dokunuşla kontrol edebilirsiniz.

Kötü  İrade bazı kulaklara diğerlerinden daha güvenli bir şekilde sığar. Açık tasarımları, çok fazla ortam gürültüsünün sızmasını sağlar. Benzer şekilde fiyatlı kablosuz modeller daha iyi ses sağlar. Ve evet, hala biraz da çirkin görünüyorlar.

Alt Satır  Sıradışı tasarımlarını gözden geçirin ve Apple AirPods’un kompakt boyutunun ve yüksek kolaylık faktörünün kazanan bir kombinasyon olduğunu göreceksiniz.

 GENEL 8.2
  • TASARIM 9
  • ÖZELLİKLER 8
  • SES 7
  • DEĞER 8

Bölümleri Gözden Geçirme

Apple’ın AirPod kulaklıklarının sizi goofy yaptığını düşünmüyor  olsanız  da, daha büyük bir soru: Bunlar gerçekten iyi bir kulaklık mı? Ve diğer “gerçek kablosuz” modellere karşı, “sıradan” Bluetooth kulak içi kulaklıklara, iki kulakiçi gerçek bir kabloyla bağlayan eski moda kablosuz modellere karşı, ayrı sol ve sağ kulaklıklarla, satın almaya değer mi?

Kısa cevap, bu 159 dolarlık Apple kulaklıkların (İngiltere’deki 159 TL ve Avustralya’daki 229 ABD doları) özellikle Apple ürünlerinin sahipleri için beklediğinizden daha iyi olduğu. Bu genel duygular, bugün olduğu gibi kaçak çarpışma olmalarına yol açtı . Ayrıca, özellikle Jaybird Run ve Bose SoundSport Free gibi rakiplerin daha fazla (Bose söz konusu olduğunda, önemli ölçüde daha fazla) daha pahalıya mal olduğunu düşündüğünüzde, oldukça iyi fiyatlı olmalarına yardımcı olur .

Ama birkaç ay boyunca öğrendiklerimden öğrendiğim bir şey varsa – ve bunları kullanan diğer insanlardan duymak – bir kişinin sevgisinin kulaklarının şekliyle ve AirPod’ların ne kadar güvenli olduğuna onların içine sığdır. Çoğu kişinin kulaklarına makul ölçüde iyi uyuyor olsa da, belirli bir kullanıcı yüzdesi için gerçekten iyi uyuyorlar. Onları kulaklarına bırakıyorlar ve orada kalıyorlar. Bu son grup için AirPods harika.

Kusursuz AirPod gemileri olarak tasarlanmayan kulakları olan diğerleri için (benim gibi), onları kullanma deneyimi mükemmel değil. Küçük şarj durumlarında hâlâ rahat bir şekilde kompakt durumdalar (bu durumda yeni, kablosuz şarj versiyonu duyuruldu ve  yakında varacağı söylentileri geliyor ). Ve hala aynı şekilde çalışırlar ve aynı şekilde çalışırlar. Ama onlara olan sevgim, bir trene binmek için metroda bir dizi merdivenden aşağı inmek gibi, onları kullanırken çok fazla uğraşırsam, kulaklarımdan düşecekleri korkutucu bir korkuyla temperlenir.

Yani, bu kulaklıkları zamanla daha çok sevdim. Apple, AirPod’ların iPhone 6S’deki telefon görüşmeleri sırasında kesileceği bir dizi de dahil olmak üzere, birtakım erken hataları çözdü (Apple, bugünü asla kabul etmedi). Ve iOS 11’in gelmesiyle, parçaları ileri veya geri almak için bir tona iki kez dokunabilirsiniz (her tomurcuk için çift dokunma özelliğine birkaç farklı işlev atayabilirsiniz).

Bu ufak tefek ve AirPod’lar piyasaya sürüldükten bir yıl sonra, gerçek anlamda kablosuz kulaklıklar için uygun fiyatlı olmalarını sağladılar, onların puanlarını yarım bir noktaya (3.5’den 4’e kadar) çarptılar. Aşağıda listelenen kulaklıkların artıları ve eksileri hakkındaki düşüncelerim büyük ölçüde aynı kalmıştır, ancak ben de bazı güncellemeler yaptım.

Aynı zamanda şunu da belirtmekte fayda var – neredeyse bir yıldan beri süren işlerin ardından – AirPod’lar nihayet beklemeksizin kullanılabilir. Onları mağazalarda ve çevrimiçi ortamda en çok Apple perakendecisinde bulabilmeniz gerekir.

Editörlerin notu: Bu inceleme, 21 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan orijinal sürümden, yazılım düzeltmeleri ve iOS 11 özelliklerine ek gösterimlerle güncellendi. Derecelendirme 3.5’ten 4 yıldıza çıkarıldı.

AirPod’lar hakkında en çok neyi beğendim

AirPod’ların beğeneceği çok şey var. Onları giyerken iyi ya da harika olduğum şeyler.

Uyum ve konfor: AirPod’lar süper hafif ve kulaklarım Apple’ın EarPod’larından daha iyi kaldı , Apple’ın her iPhone’unda bulunan varsayılan kablolu kulaklıkları. AirPod’lar kablolu kardeşlerine benzer görünse de, daha iyi bir uyum sağlamaya yardımcı olacak bazı küçük tasarım güncellemeleri var. EarPods’un kordları ince ama yine de tomurcuklara ağırlık katıyor, bu da kulaklarınızın EarPod dostu olmadığı (eğer olmadıysa) kaymalarına neden olabilir. Ama onları sürükleyen hiçbir şey olmadan, AirPods kulaklarımda gevşek bir şekilde oturdu. (Buradaki anahtar kelime “gevşek” dir. Daha önce de belirttiğim gibi, bazı insanlar çok sıkı bir uyum sağlayacaktır).

Ayrıca, kulaklarımın içine girip çıkmaları ve ne kadar hafif olduklarından dolayı çok rahat giymelerini çok kolay buldum.

W1 yongası, eşleştirmeyi kolaylaştırır: Apple’ın özel Bluetooth çipi, W1 , iOS 10  veya üstü, WatchOS 3  veya sonraki sürümleri veya MacOS Sierra veya daha sonraki sürümlerini çalıştıran Apple cihazlarla otomatik eşleştirmeye izin verecek şekilde tasarlanmıştır . Tamamen sunar: Kulaklıkları sadece uyumlu cihazınızın yanına yerleştirin ve otomatik olarak algılanır ve eşleştirme istenir, ayarlar menüsüne dalış gerekmez. Ayrıca, Apple aygıtları arasında kolayca geçiş yapabilir, bilgisayarınızın sesi arasında iPhone veya iPad’iniz arasında geçiş yapabilirsiniz . Apple Watch sahipleri için, Watch ile iPhone arasındaki bu kesintisiz geçiş kritik önem taşıyor ve AirPod’ların İzleme sahipleri için çekici bir aksesuar olduğu bir nedendir.

Evet, AirPod’lar Apple olmayan Bluetooth ses cihazlarıyla çalışır (onları Samsung Galaxy S7 Edgeve  Samsung Galaxy S8 Plus ile eşleştirdim ), ancak onların özel özelliklerine erişemezsiniz.

Esneklik ve özel özellikler: AirPod’lar stereo veya mono kulaklık olarak çok iyi çalışırlar – isterseniz, sadece bir tomurcuğu kullanabilirsiniz, sol veya sağ. Apple’a göre, sesinizin sesine odaklanmak için bir çift “ışın oluşturucu mikrofon” ile donatıldılar. Birkaç arama yaptım ve konuştuğum insanlar genel olarak çağrı kalitesinden etkilendiler.

Her bir kulaklıktaki çift optik sensörler ve ivmeölçerler sayesinde, bağlı cihaz (iPhone, iPad, Mac) AirPod’ların kulaklarınızda olduğunu bilir ve bunlardan biri veya ikisi de kaldırıldığında müziğinizi duraklatacaktır. Dinlediğiniz müzik uygulamasına bağlı olarak, müziklerinizi kulaklarınıza tekrar yerleştirdiğinizde müziği duraklatacaklardır.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, her şey Apple Müzik ile kusursuz bir şekilde çalışıyor, ancak Spotify ile AirPod’ları kulaklarımdan çıkardığımda, müziğin elle yeniden başlatılması gerekiyordu. Bu, lansmanından bir yıl sonra hala geçerli.

Güvenilir kablosuz: İki kulakiçi arasındaki kablosuz bağlantı, sadece arada sırada hıçkırık ile neredeyse sağlam bir katıdır. Birkaç “gerçekten kablosuz” kulaklık denedim ve erken modellerin bazıları bırakma eğilimi vardı. AirPods’un en yeni rakipleri , Bose SoundSport Free ,  Jabra Sport Elite , Bragi The Headphone ve Skybuds da dahil olmak üzere güvenilir bir bağlantı sunuyor ancak AirPod’lar bu bölümün en üst sınıfında.

İki kez dokunun geliştirmeleri:  inline uzaktan kumanda aksine – hacmi ve oyun ile / duraklatma denetimleri – Geleneksel kablolu kulaklık alıştığınız o, AirPods üzerinde sadece kontrol başlangıçta erişmek için yeteneği oldu etmişti  Siri  çift dokunuşla. Parçaları ileri ve geri ilerletmek için Siri’ye sesli komutlar verebilirsiniz, ancak bu komutlar Apple Müzik ile çalışacak ve Spotify ve Tidal gibi rakip yayın hizmetleriyle çalışacak şekilde tasarlandı. Apple Watch’ınızı  uzaktan kumanda olarak da kullanabilirsiniz  , ancak herkesin bir Apple Watch’ı yoktur.

İlk incelememizde sınırlı kontrolleri bir dezavantaj olarak gösterdik. Ancak Apple, iOS 11’i piyasaya sürdüğünde küçük ama önemli bir AirPod geliştirmesiyle birlikte geldi: Artık her tomurcuğun çift dokunma işlevini ayrı ayrı programlayabilirsiniz (Apple cihazınızdaki Bluetooth ayarına gidersiniz ve bilgi düğmesini tıklatmak için). AirPod ayarlarına).

Sağ tokaya iki kez dokunduğumda, kullandığım müzik servisi ne olursa olsun parkuru ilerletir. Sol tomurcukta iki kez hafifçe vurmak Siri’yi getirir, ancak “Önceki parça”, “Oynat / Duraklat”, “Sonraki parça” veya “Kapalı” olarak atamış olabilirdim. İki kez dokunduğunuzda parçanın ne kadar hızlı ilerlediğini farketmeye değer. Hemen hemen hiç gecikme yok.

Tomurcuklarda dokunmatik ses kontrollerine sahip olmak güzel olurdu, ancak telefonunuzu çekmeden parçaları hızlı bir şekilde ilerletmek kadar önemli değil.

İyi ses kalitesi: Sesin açık, havadar bir kalitesi vardır, çünkü bunlar açık, ses yalıtımı olmayan kulaklıklardır. Bu, tomurcukların en iyi sesi elde etmek için sıkı bir sızdırmazlık gerektirmediği anlamına gelir. Onları kulağınıza sokarsınız ve gitmek için iyisiniz.

AirPod’lar sessiz bir ortamda iyi geliyor. Oldukça dengeli ve makul miktarda bas sağlıyorlar. Bose’un daha gürültülü yalıtımlı bir tasarıma sahip daha pahalı SoundSport Free kulaklıkları, daha fazla bas ve daha zengin genel ses sunar (ayrıca kulaklarınızda daha iyi kalırlar). Fakat AirPod’lar , sanki ( kablosuz tomurcukları arasında bir kabloya sahip olan BeatsX kadar olmasa da) düşündüklerinden daha fazla basa sahipler .

Tiz degil harika olmasina ragmen, biraz da olsa bir kenara sahip olmakla birlikte, diger kablosuz kulakliklara kıyasla AirPod’larin ses kalitesi ortalamanın üstünde. Jabra Elite Sport Amazon Pazar Yeri’nde 145 $ ) bir gürültü yalıtımlı tasarımı ve entegre kalp hızı monitörü vardır, belki daha iyi geliyor ama daha pahalı. De bir gürültü yalıtımlı bir tasarıma sahiptir, bunu – – Bu arada, ben de Jaybird Run biraz daha iyi geliyordu düşündük ama sonunda (bkz tamir edebilir Beyaz Karga ile bazı küçük parazit sorunları yaşamaya yaptığı Jaybird Run inceleme detayları için) .

AirPods’un sesi kablolu EarPod’larınkine benziyor, bu yüzden isterseniz AirPod’ları beğenmelisiniz.

Şarj durumu ve pil ömrü: AirPod’lar, Glide diş ipi kabının büyüklüğündeki (ve aynı şekilde biri gibi) bir şarj çantasına güzelce kayabilir. Kasa ve AirPod’lar, birlikte verilen bir Yıldırım kablosuyla şarj olur. Dava mühürleri manyetik olarak kapanır. Oldukça tatlı.

Tomurcukların 5 saatlik pil ömrü fantastik olmayabilir, ancak şarj durumu sayesinde bu bir dezavantaj değil. Kulaklarımda birkaç saatten fazla tomurcukları vardı ve onları çıkardığımda onları hızlı bir şekilde şarj ettikleri yere koydum. Apple, 15 dakikalık bir şarjın size 3 saatlik bir pil ömrü sunacağını söylüyor ve bu benim elde ettiğim şeye yakın.

Ses / görüntü senkronizasyonu gecikmesi bir sorun değildi : Bluetooth kulaklıkları video izlerken veya oyun oynarken ses gecikmesiyle ilgili bir sorun yaşadığı biliniyor. AirPod’lar bu probleme karşı tamamen bağışık değildir, ancak senkronizasyonda kalmaya geldiğinde, daha iyi Bluetooth kulaklıklar – özellikle gerçek kablosuz kulaklıklar – arasındadırlar.

AirPod’ları YouTube, Netflix ve iTunes’dan indirdiğim bir filmle test ettim. Netflix’te “Office” bölümü yayınladığımda, ancak her şey yaklaşık 15 saniye sonra senkronize edildi. YouTube veya izlediğim filmle ilgili bir sorun yoktu. İOS 11 ile bir iPhone X kullanıyordum . İPhone’unuzun videoyu geciktirerek Bluetooth ses gecikmesini telafi etmesi gerekiyor. 

AirPod’lar hakkında çok da önemli değil

Elbette, AirPodland’ta her şey mükemmel değildir.

Fiyat: 159 $, 159 veya AU $ 229 süper pahalı değil, ama plastik kulakiçi için harcanacak çok şey var gibi görünüyor. Evet, içlerinde yüksek teknoloji ürünü bileşenler var, ancak dışarıdan ucuz kulaklıklara benziyorlar. Ayrıca, eğer ses için bir yapışkan iseniz , 150 $ için daha iyi bir kablosuz kulaklık alabilirsiniz ( örneğin, Apple’ın kendi Beats iştiraki olan BeatsX’in yanı sıra Bose’s SoundSport Wireless , şimdi 110 $ ‘ın altında bulunabilir). . Bu arada, büyük Jaybird X3 130 dolara satılıyor , ancak son birkaç hafta içinde 100 $ ‘a kadar indirildi .

Ses yalıtımı yok: AirPods’un açık tasarımı artı olsa da, çok fazla ortam gürültüsünün sızmasını ve dinlediğiniz şeylerle rekabet etmesini sağlar. Bu yüzden, bunların New York sokaklarında dolaşmak için en iyi kulaklıklar olduğunu söyleyemem ya da metroya binmek.

Yeni hipster küpeleriniz: AirPod’ları giydiğim için kendimi aptal gibi hissetmedim çünkü kendimi takarken göremedim, ama karım da dahil olmak üzere bazı insanlar yeni görünüşüm hakkında bazı yorumlarda bulundular. Scott Stein’in gözlemlediği gibi, “Aynaya bakıyorum. One AirPod, fütüristik bir Bluetooth kulaklık gibi görünüyor . İki tane yerinde, onlar da küpe gibi görünüyorlar. Veya küçük vape borular. Veya bilim kurgu mücevheri. Ya da daha kötüsü.”

AirPod’lar, bazı eleştirmenlerin ilk duyurulduğu zaman onları ortaya çıkardıkları gibi gülünç değildir. Ama hala biraz modası geçmiş ya da bunlardan vazgeçen bir şeyler var.

Fit, kişiden kişiye farklılık gösterecektir: AirPod’lar herkesin kulağında eşit olarak kalmayacaktır. Scott, benden daha güvenli bir uyum gösterdi. Bugün New York sokaklarında giydiğimde, etrafta dolaştığımda kulaklarımın içinde kaldılar, ama ne zaman bir caddeye gitmek için bir ışık atmak ya da bir metroya binmek için acele ettirmek zorunda kaldım. Bir veya her iki tomurcukun kulaklarımdan düşeceği ve üzerine adım attığı sürekli bir korku. Scott korkusunu aştı; Benimki hala beni köpekliyor.

AirPod’lar terlemeye dayanıklıdır, böylece egzersiz yaparken bunları kullanabilirsiniz. Kulağınız doğru şekillenmişse, koşarken bile kulaklarımın içinde tutmakta bazı problemlerim olsa da onlarla koşabilirsiniz. Kulağımda yeterince derin bir şekilde oturamadılar, bu yüzden hiç bir zaman gerçekten yerinde olmadıklarını hissettiler.

Güvenli bir şekilde oturmanızı sağlayan üçüncü taraf spor paletlerini satın alabilirsiniz. Yüzgeçleri eklemek, AirPod’lara gri bir son verir ve AirPod’ları sizin kulağınıza kilitlemenizi sağlar. Tek yakalama – ve bu büyük bir şey – AirPod’ları şarj durumlarına her koyduğunuzda kapakları çıkarmanız gerekecek.

Kayıp ve bulundu: Evet, kaybetmek kolay. Bu tam kablosuz kulaklıklardan herhangi biri için geçerli olsa da, kaybolmalarını önlemek için bazı önlemler almanız gerekir. Sorunlardan biri, şarj kutusunun parlak bir yüzeye sahip olması ve eğer derin bir koltukta ya da sandalyede oturuyorsanız cebinizden kolayca kayabilmesidir. Ve kulağınıza koyarken veya çıkarırken bir tomurcuğu düşürmek yeterlidir. İnşallah, onu geri alamayacağın bir yere düşmeyecek.

AirPods’un küçük boyutu nedeniyle , kulaklıkları bir kemer halkasına sıkıca bağlı tutan 25 $ aksesuarı (yukarıda resimde görülen) Catalyst AirPods Case’i gerçekten takdir ettim .

Bir tomurcuğu kaybederseniz, Apple’ın 69 $, 65 £ ya da 99 ABD Doları karşılığında size başka bir soldan ya da sağdan satış yapacağından emin olabilirsiniz. Bu pazarlık değil, ama tüm paketi tekrar satın almaktan daha ucuz.

Ses kalitesi kibritleri: Birçok Bluetooth kulaklığı gibi, bu daha az zorlu müzikle daha iyi bir performans sergiliyor. Ona biraz sert taş at, ya da birkaç enstrümanı aynı anda çalarak takip et, ve sesin bu kadar olumlu bir izlenimine sahip olmayabilirsin. ( Sesphiliac blogumuzu yazan Steve Guttenberg, AirPods’un sesini etkilemedi, ama sevdiği bir Bluetooth kulaklık ile tanıştığını sanmıyorum.)

Apple hayranları için iyi bir anlaşma

AirPod’ları severim ve zaman içinde bunların bir hayranı haline geldim. Kulaklarım için ideal değiller ama kolaylık katsayılarını gerçekten takdir ediyorum – sabahki küçük diş ipi kılıfını aldığın, cebine koyduğun ve hazırda bir dizi kablosuz kulaklığın olduğu fikri. Ne yazık ki, şarj durumunun küçük boyutu ve tomurcukların küçük boyutu onları kaybetme olasılığınızı artırır. 

Ofiste ve sessiz ortamlarda çok iyi çalışıyorlar, ama gürültülü yerlerde çok iyi değiller. Pil ömrü sorun değil. Apple bir dizi firmware güncellemesiyle birkaç hatayı ve performansını ortadan kaldırdı. Ve muhteşem görünmüyorlar, küçük Bluetooth kulaklıklar için oldukça iyi geliyorlar. Çok rahat.

Onları ilk kullanmaya başladığımda, para için biraz daha iyi olması gerektiğini hissettiğim zamanlar vardı. Ama bir zamanlar düşündüğümden daha değerli olduklarına inanmaya başladım. Neyse ki, Apple standartlarına göre oldukça makul fiyatlı.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here