Altapharma Çay Ağacı Yağı

3

Çay ağacı yağı, yüzyıllardır kullanılan faydalı bitkisiler ürünlerin başında geliyor. Birçok farklı firma, çağ ağacı yağını kozmetik ve temizleme ürünü olarak piyasaya sunmuş durumda. Bu yazımızda Altapharma Çay Ağacı Yağı hakkında genel bilgiler ve gerçek kullanıcı yorumlarına yer vereceğim.

Altapharma Çay Ağacı Yağı, Melaleuca alternifiolia çay ağacının yaprakları ve dallarının buharlama yoluyla damıtılması sonucu elde ediliyor. Bu yöntem, yüzyıllardır parfümcülerin en has kokuları elde etme yöntemlerinin başında geliyor. Patrick Suskind tarafından yazılmış “Koku” adlı romanda bu konuda kurgusal olarak oldukça detaylı bilgi vermektedir.

Rossmann’ın kendi markalarından birisi olan Altapharma’nın çay ağacı yağı, fiyatı oldukça uygun bir ürün. 30 ml şişede satılan ürünün fiyatı 20 tl civarında.

Çay ağacı yağının faydaları nelerdir?

  • Dezenfektan özelliği vardır
  • Antiseptik etkisi ile sivilce, leke gibi cilt sorunlarını giderir
  • Cilt bakım ürünlerine katılabilir.
  • saç ve saç derisi bakımı
  • ağız bakımı
  • sinek ve böcek sokması

Altapharma Çay Ağacı Yağı içeriğinde neler var?

  • % 39 kozmetik aktif Terpinen-4-ol
  •  % 3 cineol

Altapharma Çay Ağacı Yağı nasıl kullanılır?

Cildiniz için kullandığınız tonik veya temizleme sütüne 1-2 damla ekleyerek, ürünü normalde kullandığınız şekilde kullanmaya devam edin.

Altapharma Çay Ağacı Yağı hakkında gerçek  kullanıcı yorumları:

1)Kokusu çok güzel olan fakat sulandırmadan kullanınca cildi feci şekilde yakıyor.

2)Minik sivilceleri geçirmesi için aldığım bitkisel özlü yağ. Ben pek etkisini göremedim.

3)Kendi kullanımımda yüzümün canlı göründüğünü, sivilcelerimin öyle mucizevi olmasa da biraz daha hızlı söndüğünü ve sivilce izlerimin hafiflediğini gözlemledim.

4)Makyaj pamuğunu tamamen ıslatıp 5-6 damla bu yağdan döküp bütün yüzümü siliyorum. 20 dk sonra nemlendiricimi uyguluyorum, bir nevi tonik gibi kullanıyorum yani. Sonuç itibariyle şu 1 haftada lekelerim hafifledi ve sivilce sayısında bayağı bir azalma gözlemledim.

5)Kistli sivilce sahibiyim. Bunların oluşmasını şuan için engelleyen en azından daha hafif çıkmasını sağlayan tek şey bu yağ oldu.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]Hediye sepetimizi kazanmak ister misiniz? Hediye sepetlerimizi her ay sizlere armağan ediyoruz! Yapmanız gereken, sadece bu ürün ile ilgili yorumunuzu yapmak ve puan vermek. Bu kadar! Bu sayede hediye kazanabilirsiniz![/box]

6)Duyduğu çoğu şeyi deneyen biri olarak sivilcelerimi söndüren tek şey. Yakıyor biraz.

7)Sivilce, akne vs çıkacak gibi olduğunda ya da çıktığında akşam sürüyorum. Sabah hiçbir şey kalmamış oluyor.

Altapharma Çay Ağacı Yağı  ile ilgili aklınıza gelen soruları ya da bu ürünü kullandıysanız kullanıcı yorumunuzu aşağıdaki bölümden paylaşabilirsiniz. Mutlaka dönüş yaparım.

Sağlıcakla kalın.

3 YORUMLAR

  1. Yüzümde genelde sivilce olmuyordu, nedendir bilmem ama 1 aydır sivilceler çıkmaya başlamıştı, kullandım tam olarak tüm sivilceler geçmiyor ancak yardımı oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here