Aknilox Sivilce Kremi

11

[dropcap]A[/dropcap]kne problemlerinden birçok insan muzdarip. Sivilce tedavisi için birçok ilaç kullanılıyor. Bu yazımızda Aknilox Sivilce Kremi kullanan gerçek bir kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Aknilox Sivilce Kremi etken maddesi nedir? İçinde ne var?

Jel’in aktif maddesi i Eritromisin’dir. %2 veya %4 oranında içeriğinde bulunur. Etanol anhidr ve Hidroksipropil sellüloz yardımcı etkenler olarak belirtilmektedir.

Aknilox Jel Kullanım Şekli

 1. Aknilox sivilce jeli, sadece sivilcelerin üzerine sürülmelidir.
 2. Bir süre, sivilceler iyice kuruyup büzüşene kadar beklenir.
 3. Ondan sonra yüz ılık su ve sabunla yıkanır.

Cildin bir süre kuruyabilir, kuruduğu yerden sivilce daha çok artabilir fakat düzenli kullanımda sivilcelerinin yok olması beklenmelidir. Cildinin kurumaması için, geceleri yatmadan önce nemlendirici kullanılabilir.

Aknilox Jel Ne İçin Kullanılır?

 • Aknilox Jel akne (sivilce) tedavisinde kullanılır.
 • Orta ve şiddetli düzeyde akneli alanlarda sabah-akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılır.
 • Uzun dönem kullanılabilir.
 • İlacı çok kullanmak yan etkilerini arttırabilir.
 • İlaç 6-8 hafta arası kullanılmalıdır.

Aknilox Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Tedavi edilen bölgede

 • yanma,
 • kızarıklık,
 • kuruma
 • kaşıntı olabilir.

Aknilox Jel Sivilce izlerini geçiri mi?

İlaç oldukça güçlü bir etken maddeye sahiptir. Uzun süreli kullanımlarda kişinin cilt yapısına bağlı olarak ciltte yer alan sivilce izlerine olumlu etkileri olur.

Aknilox Sivilce Kremi hakkında gerçek kullanıcı yorumları:

1) Cildimde kuruma yaptı. Yüzüm büzüştü. Ayrıca aşırı kızarıklık yaptı. İlaç çok etkili, yan etkileri bile güçlü. Sırttaki sivilceler için vs  faydalı. Sivilceleri kurutarak tedavi ediyor. Yüzdeki sivilceler için uçlarına az az sürmek bir yöntem, böylece aşırı kuruluk ve kızarıklık oluşmaz. 2 gün sonra sivilcelerden iz bile kalmayacağını görebilirsiniz.

Ben gece yatmadan önce kullandım. Kızarıklık ve diğer sorunlarla karşılaşmadan uyanma ihtimaliniz yüksek. Yoksa sürüp dışarı çıkarsanız tatsız sürprizler olabilir. Kokusu biraz kötü.

Sivilce izlerine etki etmesi için biraz daha uzun süreli kullanmalısınız. Kişiden kişiye değişmekle birlikte cildi canlandırdığı kesin. Cildi soyuyor, ölü tabakaları yok ediyor. Yeni tabakalar izleri siliyor yavaş yavaş.

2) Dermatolog tarafından bana tavsiye edildi. İnanılmaz aknelere olmasa da kırmızı eskiden kalma sivilce izleri, açık gözenekler ve pütürlü cildime faydalı oldu. Akşamları yatmadan önce %2lik olanından kullanıyorum. Biraz yakıyor. Krem kurudukça geriliyor ve sabah soyuluyor. Düzenli kullanılmalı.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]Hediye sepetimizi kazanmak ister misiniz? Hediye sepetlerimizi her ay sizlere armağan ediyoruz! Yapmanız gereken, sadece bu ürün ile ilgili yorumunuzu yapmak ve puan vermek. Bu kadar! Bu sayede hediye kazanabilirsiniz![/box]

3)Akilnox jel kullanıyorum. Bence, leke ya da sivilce izlerinin üzerine sürülmemesi gereken bir jel. Lekeyi aksine daha da belirginleştiriyor. Eskiden bunu ilk kullandığım zamanlar gerçekten sivilcelerimi söndürüyordu. Artık cildim alıştımı bilemiyorum ama bi etkisini göremiyorum. Bir ay kadar ara verip tekrar kullanmayı düşünüyorum. Sivilce yaşayan ciltlere şiddetle öneririm bu jeli. sivilceyi 2 günde yok eder.

Aknilox Sivilce Jeli ile ilgili aklınıza gelen soruları ya da bu ürünü kullandıysanız kullanıcı yorumunuzu aşağıdaki bölümden paylaşabilirsiniz. Mutlaka dönüş yaparım.

Sağlıcakla kalın.

11 YORUMLAR

 1. Maalesef pek etkili olduğunu düşünmüyorum kremin , daha önce 1 ay boyunca kullandım etkisinden çok zararını gördüm sivilcelerimin daha da artmasına sebep oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here