2019 Kia Cerato İncelemesi

0

Bir marka olarak Kia , pazarlıklı fiyatlandırma ile artık yol gösterme ihtiyacı duymadığı bir noktaya olgunlaştı, ancak yeni Cerato için keskin fiyatlandırma hala önemli.

Bu, Toyota Corolla ve Honda Civic gibi otomobillerin giriş noktası için 22 bin dolarlık banknotları geçtikleri bir pazarda önemli bir ayrımdır . Öte yandan, 2019 Kia Cerato , 19,990 $ ‘lık araba fiyatına, küçük otomobil tüketicilerine önemli bir cazibesi olarak takılıyor.

Düşük fiyatın düşük ekipman anlamına gelebileceğini düşünürken, Cerato S standart katma değerlerin makul bir listesini veriyor . Sürücü için otomatik yukarı / aşağı, uzaktan merkezi kilitleme, kumaş koltuk döşemesi, manuel klima, 16-inç çelik jantlar ve vites kumandası ile ön ve arkada elektrikli camlar bulunmaktadır.

Bunlardan bazıları küçük araba sınıfının oldukça tipik bir örneğidir, ancak Bluetooth, dijital radyo, Apple CarPlay ve Android Auto uyumluluğuna sahip 8.0 inçlik dokunmatik ekranda, otonom acil frenleme (AEB) ve şerit koruma desteği gibi önemli güvenlik tekniklerinin yanı sıra ve en ucuz Cerato, daha pahalı rakiplerine karşı kendi başına.

Bu fiyata, kendi viteslerinizi değiştirmeniz gerekecek. Altı ileri manuel, standart olarak geliyor, ancak altı vitesli otomatik, 1500 dolarlık ekstra için opsiyonel.

Kaputun altında, önceki nesil Cerato’dan taşınan 2.0 litre doğal emişli bir motor yaşıyor. Pik gücü, 6200rpm’de 112kW ve 4000rpm’de 192Nm olarak maksimum tork olarak listelenir.

Cerato ayrıca standart kılığında oldukça çarpıcı bir form kesmeyi başarıyor. Tüm elemanlar orada: ön ve arka tamponlarda parlak siyah kaplamalar, krom ızgara, krom egzoz ucu ve bagaj kapağı kuyruk lambaları – hepsi eksik olan alaşım jantlar.

İçeride, iç kapı kaplamasında üretan direksiyon simidi ve sert plastikler ile üstünlük biraz daha azdır; Ancak, bu maliyet kesme nerede biter. Her şey iyi görünüyor.

Çoğu yüzey için hoş bir sağlamlık ve hoş bir dokunuş, çizgi ve direksiyon simidi üzerindeki metalik görünüm ve parlak siyah kaplamalar gibi bazı şık detaylar ve içeride gerçek bir boşluk yok.

Ergonomik düşüncenin en son eğitimini takiben, ekran en yüksek noktadır, bu da direksiyon simidinden kolay bir şekilde erişilmesini ve sürücü için gözlerin yoldan çıkma süresini en aza indirmeyi sağlar.

Kia, iki bölümden oluşan vites kolu önündeki derin bir depolama bölmesiyle iyi bir iş çıkarır ve telefonunuzu dinlendirmek için bir raf oluşturan şarj bağlantı noktalarına bölünür. Anahtarlar, cüzdanlar, şekerlemeler ve diğer ihtimaller ve aralar için araca girip çıkarken bırakmak isteyebileceğiniz yeterli alan var.

Kapaklı bir konsol, geleneksel bir mekanik el freni yanında bir çift bardak tutucu ve şişe tutucularla dolu derin kapı kutuları da mevcut.

Arkada, önyükleme 502 litre değerine sahipti – bir sonraki segmentten araçların kapısını çaldı – zemin altında geçici bir yedek yaşam ve daha uzun eşyaları taşımak için bagajdan katlanabilen koltuklar.

Dingil mesafesi aynı kalmasına rağmen yeni nesil, önceki modele göre genişler ve genişler. Geliştirilmiş ambalaj sayesinde iç mekân hafif bir şişlik oluyor. Daha yüksek bir tavan, daha fazla kafa odaya ve arka yolcuların ekstra omuz genişliğine sahip olmasını sağlar.

Genel olarak, iç büyük ve rahat yeterli hissediyor. Dört yetişkin bir tutamda beşe nispeten rahatça sığar. Ön koltuklar, sürücü için bel desteği eksik olmasına rağmen, çok sayıda ayarlanabilirlik sunar. Arkada, uzun yolcular hala eğimli çatıyı sevmeyecekler, ama yeni Cerato’yu içeri girip çıkmayı daha kolay bulmalılar.

Küçük otomobil sınıfında sıklıkla olduğu gibi, orta konsol için yüz seviyesinde hava menfezleri yoktur (bu bir “make-or-break” sorunu olup olmadığına karar verebilirsiniz). Ancak en önemlisi, taze iç tasarım Cerato’yu modern çağa taşıyor. Selefi daha az materyalli ve güncelliğini yitirmiş olsa da, düşük kaliteli malzemelerden ve panel kapatma hatlarından oluşan bir melanjla, yeni olanı daha çağdaş görünüyor ve hissediyor.

Çizginin dış köşelerindeki on-trend gimbal hava delikleri, iyi çözünürlük ve güncel bağlantı özelliklerine sahip büyük parlak bir dokunmatik ekran ve yenilikleri ve yenilikleri yenilemek, en yoğun müşterileri bile mutlu etmelidir.

Yolda, Cerato yetkin hissediyor ama yeni bir zemini kırmıyor. 2.0 litrelik motor, istekli hissetmeye çalışır, ancak hiçbir şekilde bir güç merkezi değildir. Bir turbo motorun arkadan gelen hissini veren çok fazla tork yok ve onu zorlamak, performanstan daha fazla gürültüye neden olma eğilimindedir.

Otoyolda, Cerato sessizce hareket edecek, ancak sollama için tekmelemek için devirlerin büyük bir yardımına ihtiyaç duyuyor. Devasa bir güç rezervi olmadığı için, birkaç dişliyi değiştirmeli ve bol miktarda gaza basmalısınız.

Öyleyse, iyi haber, vardiya kapısından geçmek zorunda kalmamak için güzel ve temiz bir vitestir. Öte yandan, ağır trafikte fazla yorulmaması için süper hafif olan kavrama inanılmaz derecede belirsizdir ve acemi sürücüler zor seçim sürtünme noktasını bulmak için biraz zaman alabilir.

Bu gerçekten utanç verici, çünkü yeni Cerato bir kez yuvarlanınca sürmek çok güzel. Bu, sürücünün arabası değildir (ve de öyle gibi davranmaz), ancak tamamen yalıtılmış ya da uyuşmuş hissetmeksizin koşullar hakkında net geri bildirim sağlar.

Avustralyalı ayarlı süspansiyon ve direksiyon yardımları, Aussie tarafından teslim edilen arabaların zorlu yollardan daha güvenli bir şekilde sürülmesine yol açan yerel bir rejimle, aksi takdirde Cerato’nun Kore yerel kurulumunda olduğu gibi olabilir.

Engebeli yüzeyler genel olarak çok az sorun yaratır. Kaşık tahliyeleri ve tren hatları gibi kentsel rahatsızlıklar, sakinleri zorlukla fırlatır, ancak Cerato, hala bir araya gelme eğilimlerini oldukça kolay bir şekilde birbirine bağlayabilir.

Rüzgar ve motor gürültüsü iyi bastırılmış. Motoru sıkı çalış ve vokal olabilir, ama sınıfındaki diğer arabalardan daha kötü olamaz. Lastik gürültüsü, çoğu yol yüzeyinde ortamın bozulmasına neden olur ve arka yolcuların en fazla olduğunu fark edeceklerdir.

Bir koşucu olarak, yine de, Cerato göze batmayan bir iş çıkarır. Tekerleğin arkasından güzel, sağlam bir hisle park etmek, güvenli, kolay, sürücüler için kullanıcı dostu bir ilk araba veya aileler için bütçe bilincine sahip ikinci bir araba olarak tüm kutuları keneler.

AEB ve şerit tutma desteğinin yanı sıra, Cerato S ayrıca çekiş ve denge kontrolü, tepe-kalkış desteği, arka görüş kamerası, ön emniyet kemeri ön gergileri, altı hava yastığı, alacakaranlık algılama farları, üç çocuk koltuğu üst bağlantı parçası ve iki ISOFIX noktaları.

Ekstra 1000 $ karşılığında Cerato S, yükseltilmiş AEB’yi yaya ve bisikletçi algılama, kör nokta izleme, arkadan çapraz trafik uyarısı, otomatik katlanır aynalar ve deri direksiyon simidi ile donattırabilir. Otomatik modeller, uzaktan kumandalı cruise kontrolüne de sahiptir, ancak manuel, ‘normal’ hız sabitleme sistemine sahiptir.

Kia’nın uzun yıllara dayanan yedi yıllık / sınırsız kilometre garantisi standart olarak geliyor ve kapaklı-fiyatlandırma hizmeti, yedi yıl boyunca (12 aylık veya 15.000 km aralıklarla) 2869 dolara kadar ekleniyor; bu da bazı üreticilerin fren hidroliği ve kabin için ekstra ücret talep ediyor filtreler.

Sunum söz konusu olduğunda, Cerato, rekabetçi setini (oldukça düşük bir tabandan) ayıran, daha büyük ve daha pahalı Stinger’dan bariz dersler toplayan ve Avrupa Ceed serisinden bir veya iki hileyi öğrenen bir noktaya kadar yükselir .

Sürüş deneyimi, olabildiğince dramatik, iyi huylu ilerlemez. Cerato’nun aktarma organlarında yeni bulunan bir ışıltı yok. Her şeye sahip olamazsınız, bu nedenle, bu durumda bir bütçe fiyatı daha az ilham veren bir motor anlamına gelir.

Rakipler, 19.990 $ ‘lık götürücü anlaşmaların dünyasından uzaklaştıkça, Cerato, tam bir çılgınlıktan yoksun olması için kolayca affedilebilir – her şeyden önce, kötü bir şekilde sürmüyor. Özellikle genç özel alıcılar veya değer için keskin bir göze sahip olan bir isabet.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here